Provinciaal blad van Zeeland
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Zeeland | Provinciaal blad 2025, 2056 | ander besluit van algemene strekking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Zeeland | Provinciaal blad 2025, 2056 | ander besluit van algemene strekking |
Besluit van gedeputeerde staten van Zeeland houdende wijziging van het Algemeen subsidiebesluit Zeeland 2023
Hoofdstuk 5 van het Algemeen subsidiebesluit Zeeland 2023 wordt als volgt gewijzigd:
Artikel 5.1.1 wordt als volgt gewijzigd:
Artikel 5.5.2, tweede lid, komt te luiden:
In aanvulling op artikel 1.4.2, tweede lid, bevat de aanvraag voor een subsidie voor restauratie rijksmonumenten:
een toelichting op de openbare toegankelijkheid van het rijksmonument waarin wordt aangegeven op welke wijze aan de verplichting, genoemd in artikel 5.8.1, eerste lid, onderdeel g, wordt voldaan en wordt beschreven op welke wijze het rijksmonument vrij en zonder afspraak wordt opengesteld voor het publiek.
Indieners van onvolledige subsidieaanvragen die ten laatste op de tiende werkdag vóór sluiting van de openstellingsperiode, bedoeld in artikel 5.5.1, zijn ontvangen, worden éénmalig en ten laatste op de vijfde werkdag vóór sluiting van de openstellingsperiode op de hoogte gesteld van de onvolledigheid van hun aanvraag en in de gelegenheid gesteld hun aanvraag vóór sluiting van de openstellingsperiode aan te vullen.
Artikel 5.6.2, eerste lid, komt te luiden:
Indien de subsidieaanvragen die voldoen aan de subsidievereisten en waarop geen weigeringsgronden van toepassing zijn het vastgestelde subsidieplafond te boven gaan, maken gedeputeerde staten voor het bepalen van de volgorde van behandeling een rangschikking van de aanvragen door middel van het toekennen van punten op basis van de volgende criteria:
Artikel 5.8.1 wordt als volgt gewijzigd:
De toelichting op hoofdstuk 5 van het Algemeen subsidiebesluit Zeeland 2023 wordt als volgt gewijzigd:
De toelichting op artikel 5.6.2 wordt als volgt gewijzigd:
Let op, het in de aanvraag voor subsidie opgenomen percentage van cofinanciering heeft zijn doorwerking als bij beoordeling van de begroting de subsidiabele restauratiekosten lager uitvallen.
Aanvrager heeft een percentage cofinanciering aangegeven van 50%. In de aanvraag voor subsidie zijn de kosten voor restauratie geraamd op € 260.000. Op basis hiervan wordt een subsidie gevraagd van € 130.000 en moet de aanvrager € 130.000 zelf financieren.
Bij de beoordeling van de begroting wordt berekend dat van de geraamde restauratiekosten een bedrag van € 200.000 subsidiabel is. Op basis hiervan ontvangt de aanvrager een subsidie van € 100.000 (50% van € 200.000). Aanvrager moet dus € 100.000 van de subsidiabele restauratiekosten zelf financieren, alsmede de niet subsidiabel geachte kosten (in dit voorbeeld € 60.000).
Bij de verdeling van punten wordt prioriteit gegeven aan de instandhouding van kerken, agrarisch erfgoed en industrieel erfgoed. Het gaat hierbij om de oorspronkelijke functie zoals aangegeven in het Rijksmonumentenregister. Bedoeld worden rijksmonumenten met de hoofdcategorie ‘Religieuze gebouwen’ èn de subcategorie ‘Kerk en kerkonderdeel’, en rijksmonumenten in de hoofdcategorie ‘Boerderijen, molens en bedrijven’. Rijksmonumenten in deze categorieën kunnen 5 punten extra scoren.
Bij de verdeling van punten wordt prioriteit gegeven aan de restauraties die het restauratieplan reeds hebben afgestemd met de betrokken partijen en daarop hun goedkeuring hebben ontvangen, wat blijkt uit het hebben van een onherroepelijke omgevingsvergunning dan wel een bewijsstuk waaruit blijkt dat een omgevingsvergunning niet is vereist voor de betreffende restauratie van het rijksmonument. Aanvragers die een onherroepelijke vergunning, dan wel een bewijsstuk waaruit blijkt dat een omgevingsvergunning niet is vereist, meesturen kunnen 5 extra punten scoren.
Bij de verdeling van punten wordt prioriteit gegeven aan de restauraties waarbij de eigenaar kan aantonen dat er goed onderhoud is gepleegd. Dit wordt getoetst aan de hand van een verplicht mee te sturen inspectierapport dat niet ouder is dan 2 jaar en opgesteld door een onafhankelijk en deskundig bureau. Aanvragen waarbij uit het inspectierapport blijkt dat goed onderhoud is uitgevoerd, kunnen 10 extra punten scoren.
Na de toelichting op artikel 5.6.2 wordt toegevoegd:
Op schriftelijk gemotiveerd verzoek van de aanvrager, kunnen gedeputeerde staten in individuele gevallen afwijken van het bepaalde in het eerste lid, aanhef en onder d, e en f. In het geval van het eerste lid, onder d en e, kunnen gedeputeerde staten afwijken wanneer de aanvrager uitstel nodig heeft door overmacht, wanneer er bijvoorbeeld vertraging ontstaat door het langer moeten wachten op een onherroepelijke omgevingsvergunning of door andere vertragende factoren gedurende de restauratie. In het geval van het eerste lid, onder f, kunnen gedeputeerde staten afwijken wanneer de aanvrager het rijksmonument niet heeft verzekerd tegen in ieder geval schade als gevolg van brand, storm en bliksem, vanwege gemoedsbezwaar. Er kan in dat geval om nadere bewijsstukken worden gevraagd.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/prb-2025-2056.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.