Wijziging Belastingverordening Drenthe 2025

Provinciale Staten van Drenthe;

 

gelezen het voorstel van Gedeputeerde Staten van Drenthe van 6 mei 2025, kenmerk 19/5.7/2025000567;

 

gelet op:

  • -

    de artikelen 220, 223 en 232e van de Provinciewet;

  • -

    de artikelen 13.1a, 13.4a, 13.4b en 13.10 van de Omgevingswet;

  • -

    de artikelen 8.49, 15.42 en 15.44 tot en met 15.49 van de Wet milieubeheer;

overwegende dat het wenselijk is Bijlage 1 Tarieventabel bij de belastingverordening op twee onderdelen aan te passen, zodat het beter aansluit op de Omgevingswet;

 

BESLUITEN:

Artikel I  

Bijlage 1 Tarieventabel behorende bij de Belastingverordening provincie Drenthe 2025 wordt als volgt gewijzigd:

  • 1.

    In onderdeel 2.2.1 wordt de tekst

  • ‘als bedoeld in artikel 5.1, lid 2, onder g, Omgevingswet indien de omgevingsvergunning wordt verleend met het oog op andere belangen dan de belangen genoemd in de artikel 11.37 Besluit Activiteiten leefomgeving jo. artikel 8,74j Besluit kwaliteit leefomgeving, bedraagt’

  • vervangen door:

  • ‘als bedoeld in artikel 5.1, lid 2, onder g, Omgevingswet, met uitzondering van soorten die vallen onder de Vogelrichtlijn waarbij de omgevingsvergunning wordt verleend met het oog op de belangen genoemd in artikel 8.74j, lid 1, sub b, onder 3, Besluit kwaliteit leefomgeving, bedraagt’

  • 2.

    Aan Flora- en fauna-activiteiten wordt onder rubriek 2.2.2.7 de nieuwe rubriek 2.2.2.8 toegevoegd, met de volgende tekst:

  • ‘Het tarief voor het in behandeling nemen van een aanvraag voor een omgevingsvergunning als bedoeld in artikel 5.1, lid 2, onder g, Omgevingswet, waarbij de omgevingsvergunning enkel betrekking heeft op soorten die vallen onder de Vogelrichtlijn en verleend wordt met het oog op de belangen genoemd in artikel 8.74j, lid 1, sub b, onder 3, Besluit kwaliteit leefomgeving, bedraagt’, met tarief: € 0,00.

Artikel II  

Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na de datum van uitgifte van het Provinciaal Blad waarin het wordt geplaatst en werkt voor wijziging 2 terug tot en met 1 januari 2025.

Provinciale Staten voornoemd,

drs. J. Klijnsma, voorzitter

mr. drs. S. Buissink, griffier

Assen, 9 juli 2025

Kenmerk FPC/2025000997

Naar boven