Vragen van het lid Van Houwelingen (FvD) aan de Minister van Defensie over NAVO-doelstellingen en Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (ingezonden 11 juli 2025).

Vraag 1

Bent u bekend met de bewering van de heer Bevers dat de geheime NAVO-doelstellingen, waarvan u eerder aan de Kamer heeft laten weten dat ze door de NAVO zijn gerubriceerd als geheim, mogelijk wel bekend zijn bij de Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten?1

Vraag 2

Is dit het geval? Is de Commissie voor de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten wellicht wél op de hoogte van deze geheime NAVO-doelstellingen?

Vraag 3

Indien dit het geval is, kunt u de geheime NAVO-doelstellingen dan, in vertrouwen, aan de gehele Kamer doen toekomen? Zo nee, waarom niet?


X Noot
1

Pepijn van Houwelingen op X: «Waarom acht de VVD-fractie zich politiek gebonden aan geheime NAVO-doelstellingen die de VVD niet eens kent? Omdat de VVD blijkbaar blind «vertrouwen» in de NAVO heeft. Als u dit najaar op de VVD stemt dan stemt u dus op de NAVO.

Naar boven