36 799 Wijziging van de Wet structuur uitvoeringsorganisatie werk en inkomen in verband met het bevorderen van proactieve dienstverlening door het UWV, de SVB en gemeenten (Wet proactieve dienstverlening SZW)

Nr. 39 GEWIJZIGD AMENDEMENT VAN HET LID EDGAR MULDER TER VERVANGING VAN DAT GEDRUKT ONDER NR. 37

Ontvangen 9 september 2026

De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:

In artikel I, onderdeel I, wordt in het voorgestelde artikel 73b, derde lid, «worden niet verder verwerkt» vervangen door «kunnen, onverminderd de overige wettelijke bepalingen, verder worden verwerkt».

Toelichting

Het derde lid van artikel 73b bepaalt dat gegevens die speciaal voor proactieve dienstverlening zijn verstrekt, niet verder mogen worden gebruikt voor handhaving.

De indiener vindt dit onwenselijk. De overheid mag niet wettelijk worden verplicht om concrete signalen van misbruik te negeren.

Dit amendement vervangt daarom het verbod op het gebruik van deze gegevens voor handhaving door een bevoegdheid om deze gegevens voor handhaving verder te kunnen verwerken. Verdere verwerking blijft alleen toegestaan binnen de bestaande wettelijke bevoegdheden en de geldende privacyregels.

Niet iedere fout is fraude. Maar concrete aanwijzingen voor misbruik moeten kunnen worden onderzocht.

Edgar Mulder

Naar boven