36 746 Wijziging van Boek 7 van het Burgerlijk Wetboek, de Wet allocatie arbeidskrachten door intermediairs en de Wet financiering sociale verzekeringen teneinde aan flexibele arbeidskrachten meer zekerheden te verschaffen over werk en inkomen (Wet meer zekerheid flexwerkers)

Nr. 17 AMENDEMENT VAN HET LID FLACH

Ontvangen 8 april 2026

De ondergetekende stelt het volgende amendement voor:

In artikel VI wordt na «zendt» ingevoegd «binnen drie jaar en vervolgens».

Toelichting

Dit amendement regelt dat binnen drie jaar een beperkte tussenevaluatie van het wetsvoorstel plaatsvindt. De evaluatie binnen vijf jaar na inwerkingtreding blijft bestaan. Op deze manier kan de regering, mocht het nodig zijn, beleid aanpassen, bijvoorbeeld om regeldruk te verminderen of nadelige effecten van het wetsvoorstel te verminderen.

Indiener beoogt middels dit amendement een tussenevaluatie van de effecten van het wetsvoorstel te laten plaatsvinden binnen drie jaar na inwerkingtreding. Onderdelen van deze evaluatie zijn de effecten voor de regeldruk, de effectiviteit van de maatregelen en de eerste ervaringen van marktpartijen met het wetsvoorstel (waaronder doenbaarheid voor werknemers en werkbaarheid voor werkgevers), evenals de effecten op het arbeidsaanbod en de ervaren krapte op de arbeidsmarkt. De uitkomsten hiervan kunnen worden gebruikt om desgewenst (vroegtijdig) bij te sturen. Genoemde evaluatieonderwerpen zullen ook bij de wetsevaluatie binnen vijf jaar betrokken worden.

Flach

Naar boven