25 087 Internationaal fiscaal (verdrags)beleid

35 927 Wijziging van enkele belastingwetten en enige andere wetten (Belastingplan 2022)

V1 BRIEF VAN DE STAATSSECRETARIS VAN FINANCIËN – FISCALITEIT EN BELASTINGDIENST

Aan de Voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal

Den Haag, 23 november 2022

Hierbij zend ik u een afschrift van mijn uitstelbrief aan de Tweede Kamer naar aanleiding van het Schriftelijk Overleg over de fiscale behandeling van Uber.

In deze brief wordt ook ingegaan op de vormgeving van de (deels) vertrouwelijke briefing fiscale behandeling van Uber. De briefing aan de Tweede Kamer staat op 7 december gepland. Met deze brief en het afschrift bevestig ik nogmaals dat ik ook graag een (vertrouwelijke) briefing laat verzorgen aan uw Kamer.

De Staatssecretaris van Financiën – Fiscaliteit en Belastingdienst, M.L.A. van Rij

BRIEF VAN DE STAATSSECRETARIS VAN FINANCIËN – FISCALITEIT EN BELASTINGDIENST

Aan de Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal

Den Haag, 23 november 2022

Op 17 november jl. heeft uw Kamer de inbreng van het Schriftelijk Overleg (SO) fiscale behandeling van Uber toegestuurd. Uw Kamer heeft verzocht om het SO te beantwoorden voor de procedurevergadering van de vaste commissie Financiën van 24 november.

Gezien de zorgvuldigheid die ik betracht in de beantwoording van de vragen, is de beantwoording niet voor deze procedurevergadering gereed. Voorafgaand aan de vertrouwelijke briefing, die op 7 december gepland is, stuur ik de beantwoording aan uw Kamer toe.

Uw Kamer heeft op 11 november jl. gevraagd om aan te geven of en waarom de briefing vertrouwelijk zou moeten zijn. Hierbij informeer ik u dat waar het raakt aan de individuele belastingplichtige de Belastingdienst gebonden is aan de fiscale geheimhoudingsplicht (artikel 67 AWR). De onderdelen van de briefing die hier niet onder vallen, kunnen openbaar worden toegelicht. Daarom is mijn voorstel aan uw Kamer om de briefing te scheiden in een openbaar gedeelte en een vertrouwelijk gedeelte, die elkaar aansluitend op dezelfde dag opvolgen.

De Staatssecretaris van Financiën – Fiscaliteit en Belastingdienst, M.L.A. van Rij


X Noot
1

De letter V heeft alleen betrekking op 25 087.

Naar boven