36 917 Wijziging van de Mediawet 2008 in verband met de versterking van de uitvoering van de publieke mediaopdracht op lokaal niveau

Nr. 13 AMENDEMENT VAN DE LEDEN MOHANDIS EN CEDER

Ontvangen 18 juni 2026

De ondergetekenden stellen het volgende amendement voor:

In artikel I, onderdeel O, wordt in het voorgestelde artikel 2.78, eerste lid, onderdeel e, «of» vervangen door een komma en wordt na «gemeentebestuur» ingevoegd «of een waterschapsbestuur».

Toelichting

De indieners wensen uit te sluiten dat een functie van waterschapsbestuurder binnen het verzorgingsgebied wordt verenigd met lidmaatschap van de Raad van Toezicht, zoals zo’n uitsluiting ook geldt voor bestuursleden van de NLPO, leden van het college van omroepen van de NLPO, leden van of in dienst van een orgaan van een publieke media-instelling, de NPO of de RPO, leden van of in dienst van een commerciële media-instelling, leden van een van beide Kamers der Staten-Generaal, een provinciaal bestuur of een gemeentebestuur en leden in dienst van een ministerie of bij een instelling die onder de verantwoordelijkheid van een Minister valt.

Mohandis Ceder

Naar boven