Gemeenteblad van Woudenberg
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Woudenberg | Gemeenteblad 2026, 445404 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Zoals belastingen, uitkeringen en subsidies.
Officiële publicaties van de overheid.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Woudenberg | Gemeenteblad 2026, 445404 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling isolatie koopwoningen in de gemeente Woudenberg
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Woudenberg;
Gelet op artikel 2 van de Algemene Subsidieverordening gemeente Woudenberg;
Overwegende dat deze subsidieregeling wenselijk is om slecht geïsoleerde woningen van eigenaar-bewoners te verduurzamen;
Besluit vast te stellen de Subsidieregeling isolatie koopwoningen in de gemeente Woudenberg:
geldig energielabel: een energielabel zoals vermeld op https://www.energielabel.nl/woningen/zoek-je-energielabel;
slecht geïsoleerde woning: een woning met een geldig energielabel D, E, F of G, dan wel een woning die nog minimaal twee niet of slecht geïsoleerde bouwdelen telt. Een bouwdeel is slecht geïsoleerd als de waarden gelijk zijn aan of lager zijn dan de waarden in de rechterkolom van onderstaande tabel of bij glas de waardes gelijk aan of hoger zijn dan de waarden in de rechterkolom van onderstaande tabel (indicatie dikte of Rc of U-waarde):
Subsidie als bedoeld in artikel 2 kan worden verstrekt ten behoeve van een woning in de gemeente Woudenberg die:
Subsidieaanvragen worden in behandeling genomen op volgorde van binnenkomst van de volledige en tijdig ingediende aanvraag.
De subsidieontvanger is verplicht:
gebruik te maken van een uitvoerder die is geselecteerd door de intermediair, dan wel van een door de eigenaar-bewoner zelf geselecteerde uitvoerder. Deze verplichting geldt niet voor dakisolatie van binnenuit, plat dakisolatie, isolatie van een bestaande dakkapel, voorzetwanden en vloerisolatie die de eigenaar-bewoner zelf mag uitvoeren, voor zover en op de wijze toegestaan op grond van artikel 4.5.2 van de Regeling nationale EZ-, LVVN- en KGG-subsidies, en mits het gebruikte isolatiemateriaal is voorzien van een prestatieverklaring als bedoeld in die regeling.
zorg te dragen voor het tijdig aanleveren van facturen, meldcodes en overige gevraagde bewijstukken waaruit blijkt dat de maatregel conform deze regeling is uitgevoerd. Pas na ontvangst en controle hiervan wordt de subsidie definitief vastgesteld. Indien het aanleveren van bewijsstukken niet binnen zes maanden na de subsidieaanvraag is gebeurd, kan de gereserveerde subsidie komen te vervallen.
Artikel 12. Verantwoording van de subsidie
Het college en/of de intermediair behouden zich het recht voor om te controleren of de gesubsidieerde maatregelen daadwerkelijk zijn uitgevoerd.
Na ontvangst van de volledige aanvraag beslist het college voor controle van de ingediende subsidieaanvragen uiterlijk binnen dertien weken over het verlenen van de subsidie, overeenkomstig artikel 7 van de ASV. Het college kan deze bevoegdheid mandateren aan de intermediair, die in dat geval in mandaat namens het college beslist.
Artikel 14. Betaling van de subsidie
Indien een beschikking tot subsidievaststelling is gegeven door de intermediair, reserveert de intermediair de gelden voor het uitvoeren van de maatregelen op een tussenrekening. Na uitvoering van de maatregel(en) wordt de factuur/facturen van de uitvoerder met die gelden betaald door de intermediair. Eventuele restfactuur/-facturen wordt/worden aan de aanvrager verzonden.
Indien aanvrager zelf een uitvoerende partij geselecteerd heeft, aanvrager zelf materialen heeft aangeschaft ten behoeve van zelf uitvoeren van dakisolatie van binnenuit, plat dakisolatie, isolatie bestaande dakkapel, voorzetwanden en vloerisolatie, of de subsidie met terugwerkende kracht wordt verstrekt, wordt subsidie voldaan aan de aanvrager, nadat de subsidie is vastgesteld.
Het college kan in bijzondere gevallen afwijken van het bepaalde in deze regeling, indien een strikte toepassing daarvan zal leiden tot een onevenredige benadeling van de aanvrager of subsidieontvanger.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2026-445404.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.