Gemeente Oldambt, Beeldvormende raadsbijeenkomst 14 januari 2026

 

 

Woensdag 14 januari 2026 aanvang 19.45 uur in Halte Democratie, Havenkade-west 1 in Winschoten.

In de beeldvormende raadsbijeenkomst (BRB) vindt beeldvorming plaats over voorliggende raadsvoorstellen. Ook wordt het proces bepaald voor de verdere behandeling van deze raadsvoorstellen. Er is nog geen politieke discussie.

Deze bijeenkomst begint om 19.45 uur met de insprekers. Dit wordt live uitgezonden en is later terug te kijken.

Na de insprekers volgt de informatiemarkt. Deze wordt niet uitgezonden, omdat deze op diverse locaties in Halte Democratie plaatsvindt.

Na de informatiemarkt gaat de uitzending verder en kunnen raadsleden en fractieondersteuners plenair vragen stellen aan de verantwoordelijke portefeuillehouder (wethouder of burgemeester). Vervolgens wordt bij elk voorstel bekeken of er genoeg beeldvorming heeft plaatsgevonden om het in de eerstvolgende raadsvergadering te behandelen.

Inwoners zijn van harte welkom en kunnen ook inspreken en/of informerende vragen stellen tijdens de informatiemarkt. Er is een uitzondering voor agendapunt 4a. Dat raadsvoorstel is op 3 december 2025 ook al beeldvormend besproken. Dat betekent dat er nu niet op kan worden ingesproken. En alleen raadsleden en fractieondersteuners mogen vragen stellen.

Aanmelden voor het bijwonen van de BRB is niet nodig, maar insprekers moeten zich ten minste 24 uur voor het begin van de bijeenkomst melden.

  • 1.

    OPENING

  •  

  • 2.

    INSPREKERS

  • Inwoners kunnen met de aanwezige raadsleden in gesprek over niet-geagendeerde onderwerpen of hun mening geven over de geagendeerde onderwerpen. Er is een uitzondering voor agendapunt 4a. Dat raadsvoorstel is op 3 december 2025 ook al beeldvormend besproken. Dat betekent dat er nu niet op kan worden ingesproken. En alleen raadsleden en fractieondersteuners mogen vragen stellen.

  • Aanmelden om in te spreken is verplicht. Dit kan tot 24 uur voor deze beeldvormende raadsbijeenkomst bij de raadsadviseur Jeroen Bottema. Graag mailen naar griffie@gemeente-oldambt.nl onder vermelding van het onderwerp of agendapunt dat u wilt bespreken. Na aanmelding wordt u geïnformeerd over de werkwijze.

  • a. Niet-geagendeerde onderwerpen

  • Inwoners kunnen met de aanwezige raadsleden en fractieondersteuners in gesprek over onderwerpen die niet zijn geagendeerd, maar wel betrekking hebben op de gemeente Oldambt en haar taken. Hiervoor is maximaal drie kwartier beschikbaar; een kwartier per persoon.

  • Aanmelding is vereist. Zie punt 2 voor meer informatie.

  • b. Geagendeerde onderwerpen

  • Inwoners kunnen hun mening geven over de onderwerpen die zijn geagendeerd. Hiervoor is maximaal een half uur beschikbaar; vijf minuten per persoon. Als er meer dan zes aanmeldingen zijn, zal de spreektijd per persoon evenredig worden verdeeld. Uitzondering hierop is agendapunt 4a. Dit raadsvoorstel is op 3 december 2025 ook al beeldvormend besproken. Dat betekent dat er nu niet op kan worden ingesproken. En alleen raadsleden en fractieondersteuners mogen vragen stellen.

  • Aanmelding is vereist. Zie punt 2 voor meer informatie.

  •  

  • 3.

    INFORMATIEMARKT (dit wordt niet uitgezonden)

  •  

  • 4.

    BEELDVORMING over voorliggende raadsvoorstellen (de uitzending wordt hervat)

  • De aanwezige raadsleden en fractieondersteuners krijgen de mogelijkheid om de portefeuillehouder(s) beeldvormend te bevragen op de voorliggende raadsvoorstellen.

  • a.

    Raadsvoorstel inzake Advies regelstation Noorderringdijk

  • Omdat dit raadsvoorstel op 3 december 2025 ook al beeldvormend is besproken, kan er nu niet op worden ingesproken. En alleen raadsleden en fractieondersteuners mogen vragen stellen.

  • b.

    Raadsvoorstel inzake Budget 2026 starterslening gemeente Oldambt

  • c.

    Raadsvoorstel inzake Ontwikkelplan Marktplein

  • d.

    Raadsvoorstel inzake Advies energieopslagsysteem in het zonnepark Eekerpolder te Scheemda

  • e.

    Raadsvoorstel inzake Plan van Aanpak Versterking en Herstel Oldambt 2026

  • f.

    Raadsvoorstel inzake Startnotitie herijking Accommodatienota

  •  

  • 5.

    VERVOLGPROCES betreffende de voorliggende raadsvoorstellen

  • Per raadsvoorstel wordt het vervolgproces bepaald. De keuzemogelijkheden zijn:

  • - nogmaals beeldvormend behandelen (gemotiveerd)

  • - agenderen voor het oordeelsvormende gedeelte van de raadsvergadering

  • - agenderen voor het besluitvormende gedeelte van de raadsvergadering

  •  

  • a.

    Vervolgproces raadsvoorstel Advies regelstation Noorderringdijk

  • b.

    Vervolgproces raadsvoorstel Budget 2026 starterslening gemeente Oldambt

  • c.

    Vervolgproces raadsvoorstel Ontwikkelplan Marktplein

  • d.

    Vervolgproces raadsvoorstel Advies energieopslagsysteem in het zonnepark Eekerpolder te Scheemda

  • e.

    Vervolgproces raadsvoorstel Plan van Aanpak Versterking en Herstel Oldambt 2026

  • f.

    Vervolgproces raadsvoorstel Startnotitie herijking accommodatienota

  •  

  • 6.

    Sluiting

De vergaderstukken kunt u bekijken op www.gemeente-oldambt.nl/gemeenteraad.

Naar boven