Gemeenteblad van Ooststellingwerf
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ooststellingwerf | Gemeenteblad 2026, 413318 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Zoals belastingen, uitkeringen en subsidies.
Officiële publicaties van de overheid.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Ooststellingwerf | Gemeenteblad 2026, 413318 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling groen en blauwe maatregelen Ooststellingwerf
Hoofdstuk 1 Algemene bepalingen
Artikel 1.1. Begripsomschrijvingen
In deze regeling wordt verstaan onder:
afkoppelen: het via fysieke ingrepen loskoppelen van de afvoer van hemelwater van verhard oppervlak van de riolering in de bestaande woonkernen met een gemengd stelsel of vuilwaterriool, met als doel het hemelwater ter plaatse vast te houden, te infiltreren, aan te sluiten op het hemelwaterstelsel of direct te lozen op oppervlakte water;
groen dak: een vegetatiepakket op het dakoppervlak van een gebouw of overkapping, dat tenminste bestaat uit een drainage-, een substraat,- en een vegetatielaag (eventueel aangevuld met dakbeschermend of wortelwerend doek), met een waterbergend vermogen. Het vegetatiepakket bestaat uit sedum, kruiden sedum of een mix voor een dakbloemenweide:
installatie nuttig gebruik regenwater: een systeem dat opgeslagen regenwater toepast bij het doorspoelen van toiletten en/of wasmachine en/of waterirrigatie van de tuin. Het systeem kan inpandig of in de tuin worden aangebracht en bevat de volgende componenten: reservoir, pomp, aansluiting op gebruikspunten; een overstort en een suppletievoorziening;
Het college heeft met deze regeling als doel inwoners in de gemeente Ooststellingwerf te stimuleren om zelf klimaatadaptieve maatregelen te nemen op of bij het pand. Het gaat om lokale maatregelen op privaat terrein waarmee de effecten van klimaatverandering worden beperkt, zoals wateroverlast, droogte en hitte. De maatregelen leiden tot een afname van risico’s op (economische) schade of ongemak.
Hoofdstuk 2 Vasthouden van regenwater
Artikel 2.1. Subsidievoorwaarden
Voor de maatregelen zoals opgenomen in artikel 1.3, sub a, geldt in aanvulling op artikel 1.6 dat:
Hoofdstuk 3 Ontstenen en vergroenen
Artikel 3.1. Subsidievoorwaarden
De maatregelen die genomen worden, betreffen het vervangen van verharding, in de vorm van asfalt, beton, steen, grind, kunstgras of ander slecht waterdoorlatend materiaal, in een tuin of op een terrein door beplanting als (kruidenrijk) gras, bloemenweide, planten, struiken of bomen.
Hoofdstuk 4 Het planten van bomen
Artikel 4.1. Subsidievoorwaarden
Voor de maatregelen zoals opgenomen in artikel 1.3, sub c, geldt in aanvulling op artikel 1.6 dat:
Artikel 5.1. Subsidievoorwaarden
Voor de maatregelen zoals opgenomen in artikel 1.3, sub d, geldt in aanvulling op artikel 1.6 dat:
Hoofdstuk 6 Afkoppelen, eventueel in combinatie met infiltratievoorzieningen=
Artikel 6.1. Subsidievoorwaarden
Voor de maatregelen zoals opgenomen in artikel 1.3, sub e, geldt in aanvulling op artikel 1.6 dat:
Hoofdstuk 7 Installatie nuttig gebruik regenwater
Artikel 7.1. Subsidievoorwaarden
Voor de maatregelen zoals opgenomen in artikel 1.3, sub f, geldt in aanvulling op artikel 1.6 dat:
de installatie (hemelwaterbuffer voorzien van filters, pomp en waterverdeling) zo moet zijn aangesloten en uitgevoerd dat deze alleen wordt ingezet voor het doel watervoeding van toilet, wasmachine, het leveren van was- en proceswater en vergelijkbare toepassingen in de woning/bedrijf of als tuindruppelinstallatie. In verband met gezondheidsrisico’s mag het gebufferde hemelwater alleen ingezet worden voor deze doelen. Het water mag niet versproeid of verneveld worden of voor consumptiedoeleinden worden gebruikt.
Hoofdstuk 8 Weigerings- intrekkings- en terugvorderingsgronden
Artikel 8.1. Absolute weigeringsgronden
Het college weigert de subsidieaanvraag in ieder geval:
Bijlage 1 – Bomenlijst subsidieregeling groen en blauwe maatregelen Ooststellingwerf
Deze bomenlijst helpt je met het kiezen van een geschikte boom. De meeste soorten op deze lijst zijn inheems. Dat betekent dat ze van nature voorkomen in Nederland. Ze hebben zich aangepast aan het klimaat en groeien daarom vaak beter. Ook dieren, zoals vlinders en vogels hebben zich in de loop der tijd aan deze bomen aangepast. Inheemse bomen zijn daarom beter voor de biodiversiteit.
De bomen op deze lijst komen in aanmerking voor subsidie. Bij de keuze voor de aan te planten boom houd je rekening met de grootte van de boom en de afmeting van je tuin:
De uiteindelijke grootte van een boom wordt bepaald door de standplaats en het klimaat.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2026-413318.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.