Gemeenteblad van 's-Gravenhage
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| 's-Gravenhage | Gemeenteblad 2026, 347746 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| 's-Gravenhage | Gemeenteblad 2026, 347746 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling ontmoetingscentra Zuidwest Den Haag 2026
Hoofdstuk 1 Algemene bepalingen
Artikel 1:1 Begripsomschrijvingen
In deze regeling wordt verstaan onder:
Deze subsidieregeling is van toepassing op de verstrekking van subsidies door het college voor de in artikel 1:4 bedoelde activiteiten.
Artikel 1:3 Doel van de subsidie
Het doel van de subsidieregeling is het hebben van minimaal elf ontmoetingscentra in Den Haag Zuidwest, die zich in samenwerking met andere partners in de wijk richten op ontmoeten, ontspannen, ontwikkelen en ondersteunen van bewoners uit Den Haag Zuidwest, waardoor gelijke kansen voor bewoners ontstaan en hun invloed, eigenaarschap en zeggenschap over hun leven en buurt worden vergroot of blijft behouden.
Subsidie wordt uitsluitend verstrekt voor het beheren en indien van toepassing ook het opzetten van een ontmoetingscentrum voor de doelgroep alle bewoners in een buurt, of een ontmoetingscentrum specifiek voor de doelgroep jongeren, waar in ieder geval de volgende activiteiten worden uitgevoerd:
Subsidie wordt uitsluitend verstrekt aan rechtspersonen zonder winstoogmerk, die reeds activiteiten ontplooien in Den Haag.
Artikel 1:7 Hoogte van de subsidie
Een subsidie bedraagt maximaal € 150.000,00,- per aanvraag en per ontmoetingscentrum.
Artikel 1:9 Wijze van verdeling
Bij de rangschikking van de aanvragen kent het college punten toe aan de hand van de volgende criteria en tot het daarbij vermelde maximumaantal punten:
het ontmoetingscentrum is toegankelijk voor de doelgroep van het ontmoetingscentrum. Dit blijkt uit ruime openingstijden, deze openingstijden worden afgestemd op de behoeften van de doelgroep, de locatie is goed fysiek toegankelijk en sociaal toegankelijk, dat wil zeggen bruikbaar voor een brede groep bewoners of jongeren, activiteiten en deelnameprocedures zijn eenvoudig en overzichtelijk ingericht en er wordt gestreefd naar een informele, open en gastvrije sfeer voor alle bewoners of jongeren om zich welkom en veilig voelen.
de aanvrager werkt vraaggericht en zorgt ervoor dat de activiteiten voldoen aan de behoeften van de doelgroep van het ontmoetingscentrum. Dit blijkt uit een proactieve aanpak om inzicht te krijgen in deze behoeften, een aanpak te hebben om te zorgen dat activiteiten aansluiten bij deze behoeften en hoe dit inzicht in de behoeften wordt benut bij het vormgeven, uitvoeren en bijstellen van de activiteiten:
de aanvrager heeft een proactieve wervingsaanpak voor het aantrekken van deelnemers aan de activiteiten, deze sluit aan bij de doelgroep waarop de activiteiten van het ontmoetingscentrum zijn gericht; dit blijkt uit de aanpak die de aanvrager gebruikt om de doelgroep op meerdere, langdurige, diverse en proactieve manieren te bereiken en de mate waarin de activiteiten voor de doelgroep van de activiteiten zichtbaar en vindbaar zijn:
de aanvrager heeft een proactieve wervingsaanpak voor het aantrekken van vrijwilligers die bij de uitvoering betrokken worden en begeleidt deze vrijwilligers goed; dit blijkt uit de aanpak die de aanvrager gebruikt om de vrijwilligers op meerdere, langdurige, diverse en proactieve manieren te bereiken en uit de aanpak voor het structureel coachen en aansturen van de vrijwilligers:
de aanvrager beschikt over een groot, voor de doelgroep van het ontmoetingscentrum relevant en actief netwerk; dit blijkt uit de mate waarin dit netwerk actief zal worden ingezet binnen het ontmoetingscentrum, uit het aantal en de relevantie van de opgegeven partners, in welke mate deze samenwerking geformaliseerd is, of gaat worden, en de bijdrage die deze partners gaan leveren aan een breed en kwalitatief sterke programmering van activiteiten en ondersteuning voor de doelgroep bewoners of jongeren in het ontmoetingscentrum:
de aanvrager werkt samen met partners- en gemeente, en de aanvrager stimuleert deze partners en de gemeente een bijdrage te leveren aan het hulp- en activiteitenaanbod binnen het ontmoetingscentrum; dit blijkt uit de voorgenomen mate van afstemming, geplande gezamenlijke inzet en het zichtbaar en toegankelijk maken van activiteiten en hulpaanbod voor de doelgroep van het ontmoetingscentrum:
Hoofdstuk 2 Aanvraag subsidie en termijnen
Onverminderd artikel 8, tweede en derde lid, van de ASV legt de aanvrager de volgende gegevens over:
projectplan, waarin in ieder geval wordt beschreven:
een uitwerking van de wijze waarop de aanvrager invulling geeft aan een activiteitenaanbod dat aansluit op de doelstelling van deze subsidieregeling. Hierbij wordt in ieder geval beschreven welke soort activiteiten zullen worden georganiseerd, welke rol de doelgroep van het ontmoetingscentrum en partners hierbij vervullen, hoe activiteiten voor en door de doelgroep van het ontmoetingscentrum worden gefaciliteerd, hoe de doelgroep wordt bereikt en hoe wordt geborgd dat het aanbod gedurende de subsidieperiode aansluit bij de behoeften van de doelgroep uit de buurt;
Hoofdstuk 4 Verplichtingen en betaling
Onverminderd de artikelen 12 en 13 van de ASV, gelden voor de subsidieontvanger de volgende verplichtingen:
de subsidieontvanger werkt samen met buurtinitiatieven, maatschappelijke organisaties en voorzieningen in de wijk, sluit aan bij bestaande activiteiten, stemt de geprogrammeerde activiteiten van het ontmoetingscentrum met hen af om de doelgroep van het ontmoetingscentrum beter te bereiken en dubbel aanbod te voorkomen.
Hoofdstuk 5 Tussentijdse verantwoording, eindverantwoording en vaststelling na verlening vooraf
Artikel 5:1 Tussentijdse verantwoording
De subsidieontvanger legt tussentijds verantwoording af voor 1 juli 2027, bestaande uit:
een verslag over aantallen bereikte deelnemers uit de doelgroep van het ontmoetingscentrum uit de buurt per activiteit, het aantal deelnemers per activiteit, het aantal vrijwilligers dat zich heeft ingezet en een toelichting op welke wijze de activiteiten aansluiten op de verschillende groepen bewoners uit de buurt;
Den Haag, 7 juli 2026
Het college van burgemeester en wethouders,
de secretaris,
Ilma Merx
de locoburgemeester,
Saskia Bruines
Het is belangrijk dat het opzetten, beheren en het uitvoeren van de activiteiten kwalitatief goed worden uitgevoerd. Om de kwaliteit van de activiteiten te waarborgen moeten aanvragers voor de beoordelingscriteria onder het tweede lid, sub a tot en met e, minimaal 3 punten scoren. Dit draagt bij aan een coherente aanvraag, waarbij de kwaliteit van de activiteiten in acht worden genomen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2026-347746.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.