Gemeenteblad van Geldrop-Mierlo
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Geldrop-Mierlo | Gemeenteblad 2026, 347638 | ander besluit van algemene strekking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Geldrop-Mierlo | Gemeenteblad 2026, 347638 | ander besluit van algemene strekking |
Uitvoeringsbesluit en aanwijzingsbesluit behorend bij de Algemene plaatselijke verordening gemeente Geldrop-Mierlo 2026
het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Geldrop-Mierlo en de burgemeester van de gemeente Geldrop-Mierlo, elk voor zover bevoegd;
op 6 juli 2026 de Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Geldrop-Mierlo 2026 door de gemeenteraad is vastgesteld;
het college, respectievelijk de burgemeester, met het oog op de uitvoering van de Algemene plaatselijke verordening nadere besluiten kunnen nemen;
gelet op de hierna te noemen artikelen van de Algemene plaatselijke verordening gemeente Geldrop-Mierlo 2026;
Het uitvoeringsbesluit en aanwijzingsbesluit behorend bij de Algemene plaatselijke verordening gemeente Geldrop-Mierlo 2026 vast te stellen.
UITVOERINGSBESLUIT EN AANWIJZINGSBESLUIT BEHOREND BIJ DE ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING GEMEENTE GELDROP-MIERLO 2026
Artikel 2:6 Verspreiden geschreven of gedrukte stukken of afbeeldingen
Ter uitvoering van het bepaalde in het eerste lid, worden de openbare plaatsen waar de uitzondering op het verbod geldt aangeduid op de kaarten in de bijlagen 1a en 1b.
Artikel 2:9 Vertoningen op openbare plaatsen
In aanvulling op het in het eerste lid gestelde verbod geldt dat straatartiesten, straatmuzikanten, straatfotografen, tekenaars, filmoperateurs of gidsen uitsluitend op werkdagen en zaterdagen mogen optreden op de aangewezen openbare plaatsen en per plaats gedurende maximaal twee uur per dag mogen optreden.
Als gebieden waar het ter voorkoming of beëindiging van overlast verboden is om geld of andere zaken te bedelen, worden aangewezen:
Als formulier om een vergunning aan te vragen voor de uitoefening van een seksbedrijf zoals bedoeld in het eerste lid, wordt vastgesteld:
Artikel 4:2 Aanwijzing collectieve festiviteiten
Als dagen waarop de voorschriften als bedoeld in de artikelen 2.17, 2.19 en 2.20 van het Activiteitenbesluit milieubeheer en artikel 4:5 van de APV niet gelden en die aangewezen worden als collectieve festiviteiten, zoals bedoeld in de leden een en drie, worden aangewezen:
voor de kernen Geldrop en Mierlo:
De aanwijzing als collectieve festiviteit geldt op zondag t/m donderdag tot 23.30 uur en op vrijdag t/m zaterdag tot 01.00 uur. Deze beperkende bepaling geldt niet voor de Kennedymars.
Artikel 4:3 Kennisgeving incidentele festiviteiten
Als formulier voor het doen van een kennisgeving tot het houden van een incidentele festiviteit, zoals bedoeld in het derde lid, wordt vastgesteld:
Artikel 5:6 Kampeermiddelen en andere voertuigen
Ter uitvoering van het bepaalde in het derde lid worden de openbare plaatsen waar de uitzondering op het verbod van het eerste lid geldt aangeduid op de kaarten in de bijlagen 4a, 4b en 4c.
Ter uitvoering van het bepaalde in het derde lid worden de openbare plaatsen waar de uitzondering op het verbod van het eerste lid geldt aangeduid op de kaarten in de bijlagen 4a, 4b en 4c.
Artikel 5:12 Overlast van fietsen of bromfietsen
Als plaatsen waar het in het belang van het uiterlijk aanzien van de gemeente, ter voorkoming of opheffing van overlast, dan wel ter voorkoming van schade aan de volksgezondheid, verboden is fietsen of bromfietsen onbeheerd buiten de daarvoor bestemde ruimten of plaatsen te laten staan, worden aangewezen:
Artikel 5:34 Verbod afvalstoffen te verbranden buiten inrichtingen of anderszins vuur te stoken
Als formulier voor het aanvragen van een ontheffing van het verbod tot stoken, zoals bedoeld in het vijfde lid, wordt vastgesteld:
Aldus besloten in de vergadering van het college van burgemeester en wethouders op 26 mei 2026
de secretaris,
N.J.H. Scheltens
de burgemeester,
J.C.J. van Bree
Besloten door de burgemeester op 26 mei 2026
de burgemeester,
J.C.J. van Bree
Bent u het niet eens met ons besluit?
Mocht u het niet eens zijn met deze beslissing dan kunt u ingevolge de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag van verzending van dit besluit bezwaar bij ons aantekenen. Het bezwaarschrift bevat ten minste uw naam en adres, de datum waarop u het bezwaarschrift heeft geschreven, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar zich richt en de gronden van het bezwaar. Daarnaast dient het bezwaarschrift door u te zijn ondertekend.
Uw bezwaarschrift kunt u per post aan het college burgemeester en wethouders van Geldrop-Mierlo of de burgemeester van Geldrop-Mierlo richten. Het postadres is postbus 10101, 5660 GA Geldrop. U kunt er ook voor kiezen om uw bezwaarschrift digitaal in te dienen via https://www.geldrop-mierlo.nl/bezwaar-maken/. Hiervoor moet u beschikken over een elektronische handtekening (DigiD voor particulieren / E-Herkenning voor bedrijven).
Een ingediend bezwaar schorst niet de werking van het besluit. Als u denkt dat dit nodig is, dan kunt u een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Oost-Brabant (sector bestuursrecht, Postbus 90125, 5200 MA ’s-Hertogenbosch). Aan het indienen van een dergelijk verzoek zijn kosten verbonden.
Een verzoekschrift tot het treffen van een voorlopige voorziening kan ook digitaal bij genoemde rechtbank via https://mijn.rechtspraak.nl/keuze worden ingediend. Daarvoor moet u eveneens beschikken over een digitale handtekening. Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden.
Bijlage A. Aanvraagformulier voor vergunning seksbedrijf
Aanvraagformulier vergunning uitoefening seksbedrijf
Behorende bij artikel 3:6 van de Algemene plaatselijke verordening gemeente Geldrop-Mierlo 2026
2. Persoonsgegevens exploitant/aanvrager
Met exploitant wordt bedoeld: de natuurlijke persoon, de bestuurder van de rechtspersoon of de natuurlijke persoon die optreedt als vertegenwoordiger van de rechtspersoon, voor wiens rekening en risico het seksbedrijf wordt uitgeoefend.
3. Persoonsgegevens beheerder, niet zijnde exploitant (indien meerdere beheerders: zie bijlage 1)
Met beheerder wordt bedoeld: de door de exploitant aangestelde feitelijk leidinggevende van het seksbedrijf.
5. Aard van de seksinrichting waarvoor een vergunning wordt aangevraagd (meerdere antwoorden mogelijk)
Eventuele opmerkingen naar aanleiding van bovenstaande vragen:
8. Vragen voor exploitant en beheerder (indien meerdere beheerders: zie bijlage 2)
Eventuele opmerkingen naar aanleiding van bovenstaande vragen:
9. Bij deze aanvraag te overleggen stukken
De aanvrager verklaart kennis te hebben genomen van de verklaringen in de Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Geldrop-Mierlo 2026 die gelden voor de uitoefening van een seksbedrijf.
Hierbij verklaar ik dat ik dit formulier naar waarheid heb ingevuld.
U kunt dit formulier inleveren bij de balie van het gemeentehuis, De Meent 2 in Geldrop (voor openingstijden zie www.geldrop-mierlo.nl), of opsturen naar:
Team Ondersteuning, Vergunningen
Voor meer informatie kunt u zich wenden tot mevrouw C. van Wijk of mevrouw M. Kuiten van de afdeling Dienstverlening, team Ondersteuning, telefonisch bereikbaar via nummer 040 289 3893
Bijlage 1: persoonsgegevens beheerders die niet genoemd word(t)(en) bij 3
Bijlage 2: vragen voor beheerder(s) die niet genoemd word(t)(en) bij 8
Bijlage B. Meldingsformulier incidentele festiviteit
Meldingsformulier incidentele festiviteit
behorende bij artikel 4:3 lid 1 en 2 van de Algemene plaatselijke verordening gemeente Geldrop-Mierlo 2026 (APV)
In te vullen bij een melding op grond van artikel 4:3 lid 1 APV
In te vullen bij een melding op grond van artikel 4:3 lid 2 APV
De omwonenden zijn wel/niet* over deze incidentele festiviteit geïnformeerd.
7. Eventuele opmerkingen naar aanleiding van bovenstaande vragen
Hierbij verklaar ik dat ik dit formulier volledig en naar waarheid heb ingevuld.
*Doorkruisen wat niet van toepassing is.
Toelichting bij het meldingsformulier incidentele festiviteit
Dit formulier is bestemd voor het melden van een incidentele festiviteit. Dit is een festiviteit of activiteit die gebonden is aan één of een klein aantal inrichtingen.
In de Algemene plaatselijke verordening gemeente Geldrop-Mierlo 2026 (hierna: APV) is bepaald dat houders van inrichtingen die onder het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (hierna: Activiteitenbesluit) vallen, zoals bijvoorbeeld cafés en clubhuizen, verplicht zijn de gemeente op de hoogte te stellen wanneer zij van plan zijn een festiviteit te houden waarbij de geluidsnormen uit het Activiteitenbesluit zullen worden overschreden. In dat geval gelden de (hogere) normen als bedoeld in artikel 4:3 van de APV. Ook op een terras dat tot de inrichting behoort, is artikel 4:3 van de APV van toepassing.
Dit formulier is daarnaast bestemd voor het melden van een incidentele festiviteit waarbij de in het Activiteitenbesluit genoemde normen voor verlichting ten behoeve van sportbeoefening in de buitenlucht zullen worden overschreden.
Tijdens door de gemeente aangewezen collectieve festiviteiten mogen inrichtingen de geluidsnormen uit het Activiteitenbesluit overschrijden, zonder dat hiervoor een melding nodig is. Ook dan gelden in plaats daarvan de geluidsnorm uit de APV. De collectieve festiviteiten staan genoemd in het Uitvoerings- en aanwijzingsbesluit behorende bij de APV. Koningsdag en de kermis zijn voorbeelden van collectieve festiviteiten.
Aanwijzingen invullen formulier
Hier vult u naam, adres, postcode en woonplaats en telefoonnummer van de melder in. Het correspondentieadres van de melder kan een ander adres zijn dan het adres van de inrichting. U dient in ieder geval het telefoonnummer te vermelden waar de melder overdag te bereiken is.
Alleen degene die als eigenaar, bedrijfsleider, beheerder of anderszins de inrichting drijft die de incidentele festiviteit houdt, kan een melding doen van deze festiviteit. Dit geldt ook wanneer de inrichting door een derde wordt gebruikt, bijvoorbeeld wanneer een café wordt afgehuurd voor de organisatie van een feest. De melder is ook verantwoordelijk voor een goed verloop van de festiviteit.
Hier vult u naam, adres, postcode en woonplaats en telefoonnummer van de inrichting in die de incidentele festiviteit houdt. Ook vult u hier de naam van de contactpersoon tijdens de festiviteit in, net als het telefoonnummer waarop deze persoon tijdens de festiviteit te bereiken is.
Hier geeft u een beschrijving van de incidentele festiviteit en geeft u aan wanneer de festiviteit plaatsvindt, hoe laat de festiviteit begint en eindigt, en hoeveel mensen er worden verwacht. Deze gegevens worden gebruikt om een inschatting te maken of en in welke mate de festiviteit overlast met zich zal meebrengen.
Daarnaast geeft u aan hoeveel incidentele festiviteiten de inrichting reeds heeft gehouden in het kalenderjaar waarin de onderhavige festiviteit plaatsvindt.
Let op: alleen invullen bij een melding op grond van artikel 4:3 lid 1 APV (overschrijding geluidsnormen).
Hier vult u, zo specifiek mogelijk, in welke muziek tijdens de incidentele festiviteit (af)gespeeld wordt. Ook geeft u aan of de muziek binnen of buiten het pand van de inrichting ten gehore gebracht wordt en hoe laat de muziek begint en weer eindigt. Deze informatie is bedoeld om te kunnen inschatten of en in welke mate de geluidsnormen zullen worden overschreden tijdens de festiviteit.
Wanneer de incidentele festiviteit plaatsvindt op een zondag, maandag, dinsdag, woensdag of donderdag dient de overschrijding van de geluidsnormen uit het Activiteitenbesluit uiterlijk om 23.30 uur te zijn beëindigd. Wanneer de incidentele festiviteit plaatsvindt op een vrijdag, zaterdag of een dag voorafgaand aan een erkende feestdag, geldt een eindtijd van 0:00 uur.
Volgens het zesde lid van artikel 4:3 van de APV mag tijdens de festiviteit het equivalente geluidsniveau dat door de festiviteit wordt veroorzaakt niet meer bedragen dan 75 dB(A), gemeten op de buitengevel van woningen of andere geluidgevoelige gebouwen. Gebouwen die horen bij de inrichting worden hierbij buiten beschouwing gelaten. De houder van de inrichting is gedurende de festiviteit verantwoordelijk voor inachtneming van de bovengrens van 75 dB(A). Overschrijding van geluidsnormen kan te allen tijde leiden tot een sanctie.
Bij muziek die binnen ten gehore wordt gebracht is het advies om, binnen de extra geluidsruimte die er is, de ramen en deuren zoveel mogelijk gesloten te houden. De geluidsoverlast voor omwonenden wordt dan beperkt. Bij muziek op het terras is bestaat er een groter risico dat zelfs de hogere geluidsnormen uit de APV worden overschreden.
Let op: alleen invullen bij een melding op grond van artikel 4:3 lid 2 APV (overtreding voorwaarden met betrekking tot verlichting ten behoeve van sportbeoefening in de buitenlucht).
Hier vult u in hoe laat de het licht ten behoeve van de incidentele festiviteit wordt uitgeschakeld. U hoeft de incidentele festiviteit alleen te melden wanneer de lichtmasten ook na 23:00 uur nog zijn ingeschakeld.
Hier geeft u aan of de omwonenden zijn ingelicht over de voorgenomen incidentele festiviteit. U kunt desgewenst aangeven op welke wijze de omwonenden zijn geïnformeerd. Het informeren van omwonenden is nodig om klachten over overlast zoveel mogelijk te voorkomen.
U moet het ingevulde formulier ondertekenen.
U kunt dit formulier inleveren bij de balie van het gemeentehuis, De Meent 2 in Geldrop (voor openingstijden zie www.geldrop-mierlo.nl), of opsturen naar:
Team Ondersteuning, Vergunningen
U dient ervoor te zorgen dat de gemeente dit formulier, volledig en naar waarheid ingevuld, ten minste twee weken voor aanvang van de voorgenomen festiviteit heeft ontvangen. Het niet in acht nemen van deze termijn kan leiden tot een verbod van de incidentele festiviteit. Ditzelfde geldt voor het onvolledig of onjuist invullen van dit formulier. De ontvangst van de melding zal voor aanvang van de festiviteit schriftelijk aan u worden bevestigd. Elke melding wordt door de gemeente doorgegeven aan de politie.
Inrichtingen mogen de geluidsnormen uit het Activiteitenbesluit maximaal vijf keer per kalenderjaar overschrijden. Als u meer dan vijf meldingen van een incidentele festiviteit in één kalenderjaar doet, kan het college van burgemeester en wethouders u verbieden om de incidentele festiviteit te organiseren. U moet zich dan gewoon houden aan de normen van het Activiteitenbesluit. Ditzelfde geldt voor de normen voor verlichting ten behoeve van sportbeoefening in de buitenlucht.
Voor een festiviteit die gezien wordt als ‘evenement’ als bedoeld in artikel 2:24 van de APV, is een evenementenvergunning vereist. De aanvraag voor een evenementenvergunning vindt plaats ten minste acht weken vóór het tijdstip waarop het evenement plaatsvindt. Voor een klein evenement als bedoeld in het vijfde lid van artikel 2:25 van de APV is een melding aan de burgemeester binnen vijf werkdagen voorafgaand aan het evenement voldoende.
De sluitingstijd voor commerciële horecagelegenheden is in artikel 11 van de Alcoholverordening van de gemeente Geldrop-Mierlo bepaald op 02.00 uur ’s nachts. Niet-commerciële horecagelegenheden sluiten uiterlijk om 01:00 uur ’s nachts.
Heeft u vragen over het invullen van dit formulier of twijfelt u of het nodig is om een melding te doen, dan kunt u contact opnemen met mevrouw C. van Wijk of mevrouw M. Kuiten van team Ondersteuning, via telefoonnummer 040 2893 893.
Bijlage C. Aanvraagformulier stookontheffing
Aanvraagformulier ontheffing stookverbod
Ondergetekende verzoekt hierbij om ontheffing van het stookverbod, als bedoeld in artikel 5:34 van de Algemene plaatselijke verordening gemeente Geldrop-Mierlo 2026.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2026-347638.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.