Benoeming leden gemeentelijke stembureau gemeente Eijsden-Margraten

 

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Eijsden-Margraten;

 

Overwegende dat het noodzakelijk is om leden van het gemeentelijke stembureau te benoemen in verband met de verkiezing van de gemeenteraad op 18 maart 2026;

 

Gelet op het bepaalde in de Kieswet artikel E7 en E8;

 

Besluiten:

 

Met ingang van 17 juni 2025, voor de komende verkiezing van de gemeenteraad te benoemen als gemeentelijk stembureau:

 

GSB

De heer J. Bruijn (voorzitter)

De heer J.A. Sanders (plaatsvervangend voorzitter)

De heer R.J.E. Walta (lid)

Mevrouw S.M.P. Lucassen (lid)

Mevrouw C.W.M. Brouwers-Spronck (lid)

De heer J.J.P. Rutten (lid)

De heer E.W.P. Lewandowski (lid)

De heer R.H.A. Willems (lid)

Mevrouw S.J.E. Jahae (lid)

 

Ondersteuner

De heer J.H.M.M. Custers (OSV)

De heer J.F.M.J.P. Brouns (OSV)

De heer J.G.M. Peerboom (OSV)

Mevrouw E. Eckhardt (OSV)

De heer L.J.L.M. Urlings (teller)

Mevrouw A.P.J. Broex (teller)

Mevrouw M.C.H. Lardinois (teller)

 

De openbare zitting van het gemeentelijk stembureau op donderdag 19 maart 2026 om 09.00 uur te houden in het gemeentehuis Eijsden-Margraten, Amerikaplein 1 te Margraten.

 

 

Aldus besloten in de vergadering van 17 juni 2025.

 

Burgemeester en wethouders van Eijsden-Margraten,

De secretaris, Drs. J.M.F. Kool

De burgemeester, Mr. A.P. Krijnen

 

 

Korte toelichting op het besluit:

Voor elke verkiezing stelt het college van burgemeester en wethouders (B&W) een gemeentelijk stembureau (GSB) in. Het GSB heeft als taak om tijdens een openbare zitting de uitkomsten van de verkiezing op gemeentelijk niveau vast te stellen.

Op de avond van de stemming tellen de stembureaus de stemmen per lijst én per kandidaat.

De taak van het GSB is om de volgende dag tijdens een openbare zitting de processen-verbaal (pv’s) van alle stembureaus te controleren. Bij (vermoedelijke) fouten telt het GSB de stemmen van dat stembureau geheel of gedeeltelijk opnieuw. Het GSB corrigeert eventuele fouten in een zogenaamd corrigendum.

Het GSB kan worden bijgestaan door ondersteuners. De ondersteuners kunnen bijvoorbeeld fungeren als teller of als invoerder van de uitkomsten in OSV (ondersteunende software verkiezingen). De ondersteuners verrichten hun taken onder het gezag en de verantwoordelijkheid van het GSB.

 

 

Naar boven