Grondslag
Op grond van artikel 15, eerste lid, van de WVW moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.
Adviezen
Conform artikel 24 BABW hebben wij advies gevraagd aan de Politie Eenheid Noord-Nederland, district Groningen, basisteams Groningen - stad. De politie heeft positief geadviseerd op de hieronder beschreven verkeersmaatregel.
Motivering
Aan de Heymanslaan vinden laad- en losbewegingen plaats van ondernemers in de straat. Naar aanleiding van klachten van bewoners over laden en lossen op rijbaan heeft de gemeente Groningen besloten een laad- en losgelegenheid in te stellen aan de Heymanslaan, ter hoogte Heymanslaan huisnummer 55, nabij het kruispunt Korreweg-Heymanslaan
Om het laad- en losvak fysiek mogelijk te maken, wordt het vak gerealiseerd op het trottoir, op de plek waar nu 17 fietsparkeerbeugels staan. Hiervoor worden 17 fietsparkeerbeugels verplaatst.
Het laden en lossen op straat kan leiden tot hinder voor het overige verkeer, verminderde bruikbaarheid van de weg en onoverzichtelijke verkeerssituaties. Door aan de Heymanslaan een laad- en losgelegenheid aan te wijzen, worden laad- en losbewegingen geconcentreerd op een daarvoor bestemde locatie. De laad- en losgelegenheid wordt aangeduid met verkeersbord E7 en is daarmee bestemd voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen. Hierdoor blijft de locatie beschikbaar voor kortdurende laad- en losactiviteiten en wordt regulier parkeren op deze plek uitgesloten.
Gelet op artikel 2 van de Wegenverkeerswet 1994, strekt de maatregel:
- -
Lid 1 sub a: het verzekeren van de veiligheid op de weg;
- -
Lid 2 sub a: het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast of hinder.
Gelet op artikel 2 van de Wegenverkeerswet is mogelijk lid 1 sub c in het geding (het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid hiervan). Voor het instellen van de laad- en losgelegenheid worden 17 fietsparkeerbeugels verplaatst en wordt het trottoir ter plaatse versmald. De fietsparkeerbeugels worden in de directe omgeving teruggeplaatst en het trottoir blijft, gelet op de beschikbare breedte, goed bruikbaar. Wij achten deze beperkte wijziging aanvaardbaar, omdat de maatregel laad- en losbewegingen beter ordent en hinderlijk laden en lossen op straat beperkt.
Voor dit verkeersbesluit is geen akoestisch onderzoek noodzakelijk, als bedoeld in artikel 5.78j van het Besluit kwaliteit leefomgeving (BKL).