Tijdelijke verkeersmaatregelen op de Stationslaan in verband met werkzaamheden.

 

Z2026-002675

 

Burgemeester en wethouders van Breda

 

Gelet op:

De bepalingen in de Wegenverkeerswet 1994, het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (BABW) en de Algemene wet bestuursrecht;

 

Het Algemeen Mandaatbesluit Breda 2019, vastgesteld door burgemeester en wethouders op 15 januari 2019, van kracht geworden op 24 januari 2019, inzake de bevoegdheid tot het nemen van verkeersbesluiten.

 

Overwegende:

Dat op grond van het bepaalde in artikel 37 BABW een verkeersbesluit genomen moet worden voor het in artikel 34 van het BABW bedoelde tijdelijk plaatsen van verkeerstekens en het uitvoeren van tijdelijke verkeersmaatregelen, indien de omstandigheden die tot tijdelijke plaatsing of tijdelijke maatregelen leiden van langere duur zijn dan 4 maanden.

 

Uit het oogpunt van:

• Het verzekeren van de veiligheid op de wegen

• Het beschermen van de weggebruikers en passagiers

 

Is het gewenst om

In verband met de uitvoering van werkzaamheden aan de Stationslaan gefaseerd tijdelijke verkeersmaatregelen te nemen. Een en ander zoals weergegeven op de bijgevoegde tekeningen:

  • ‘Stationslaan 416, Breda Fase: Grootschalige omleiding’;

  • ‘Stationslaan 416, Breda Fase: 1’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 2 afsluiten rijbaan noord’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 2 afsluiten rijbaan zuid’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 2 afsluiten fietspad’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 3’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 4A’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 4B’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 Harly ontwikkeling’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 afsluiting rijbaan noord’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 afsluiting rijbaan zuid’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 afsluiting fietspad’.

 

Motivering

Op de Stationslaan zullen werkzaamheden worden uitgevoerd aan de asfaltverharding en de banden langs de rijbaan. De weg is in de afgelopen jaren intensief gebruikt, onder andere als bouwweg, waardoor de kwaliteit van de verharding is achteruitgegaan. Om deze werkzaamheden veilig te kunnen uitvoeren, zijn tijdelijke verkeersmaatregelen nodig.

De werkzaamheden worden in fases uitgevoerd. Op deze manier wordt de overlast voor de omgeving zoveel mogelijk beperkt. Daarbij wordt rekening gehouden met de bereikbaarheid van parkeergarages, bedrijven en het station. Ondanks deze fasering is het in enkele fases niet mogelijk om verkeer in twee richtingen over de Stationslaan te laten rijden. Ook zijn delen van de weg tijdelijk niet toegankelijk voor doorgaand verkeer.

Om deze reden wordt doorgaand rijverkeer van oost naast west van de weg gehaald. Verkeer wordt omgeleid via aangewezen routes. Per fase worden de benodigde verkeersmaatregelen getroffen. Hierbij worden tijdelijke verkeerstekens geplaatst en worden, waar nodig, bestaande verkeerstekens tijdelijk afgedekt om onduidelijke of conflicterende situaties te voorkomen.

Tijdens het voortraject zijn ondernemers, omwonenden, NS, rechtbank Zeeland-West-Brabant, Arriva en Alwel Breda geïnformeerd en betrokken bij de voorbereidingen. Hun aandachtspunten zijn meegenomen in de fasering en tijdelijke verkeersmaatregelen.

Om deze tijdelijke verkeersmaatregelen mogelijk te maken, is een verkeersbesluit vereist. Daarom wordt dit verkeersbesluit genomen.

 

Verkeersmaatregelen

Fase 1

In deze fase vinden werkzaamheden plaats op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Belcrumweg. Het werkvak wordt rondom afgezet met rood-witte hekken. Daarbij worden geslotenverklaringen ingesteld voor wegverkeer (bord C01). Rondom het werkvak worden borden met een maximumsnelheid van 30 km/u geplaatst om weggebruikers te attenderen op de werkzaamheden en een rustig verkeersbeeld te bevorderen. Op de Belcrumweg wordt de rijbaan ter hoogte van de aansluiting met de Stationslaan tijdelijk versmald. Met bord D02-LO wordt aangegeven dat bestuurders het bord dienen te passeren aan de zijde die door de pijl wordt aangegeven.

 

Gemotoriseerd verkeer

Als gevolg van de werkzaamheden is het niet mogelijk om het werkvak op de Stationslaan te passeren. De Stationslaan blijft wel bereikbaar. Verkeer vanuit de Belcrumweg, Backer en Ruebweg en Terheijdenseweg wordt omgeleid via de Academiesingel, Delpratsingel, Oranjesingel, Teteringsestraat, Crogtdijk en Nieuwe Kadijk naar de Doornboslaan. Vanaf daar kan het verkeer de Stationslaan weer bereiken.

Fietsverkeer en voetgangers

Fietsers kunnen ter hoogte van het werkvak geen gebruik maken van de Stationslaan en worden omgeleid via de Belcrumweg, van Voorst tot Voorststraat en de Speelhuislaan. Via deze route kunnen zij hun weg vervolgen en weer aansluiten op de Stationslaan. Voetgangers kunnen hun route langs de noordzijde van de Stationslaan blijven vervolgen. Voor hen blijft een doorgang langs het werkvak beschikbaar.

 

Fase 2 – deel 1

In deze fase vinden werkzaamheden plaats op de Stationslaan, nabij de kruising met de Buspassage West tot aan huisnummer 69/A1-87. De werkzaamheden vinden plaats aan de noordzijde van de rijbaan. Het werkvak wordt rondom afgezet met rood-witte hekken. Daarbij worden geslotenverklaringen ingesteld voor wegverkeer (bord C01). Rondom het werkvak worden borden met een maximumsnelheid van 30 km/u geplaatst om weggebruikers te attenderen op de werkzaamheden en een rustig verkeersbeeld te bevorderen. De noordelijke rijbaan van de Stationslaan wordt afgesloten, waarbij eenrichtingsverkeer wordt ingesteld van west naar oost. Verkeer vanuit het oosten wordt omgeleid.

 

Gemotoriseerd verkeer

Als gevolg van de werkzaamheden is verkeer op de noordelijke rijbaan niet mogelijk. Verkeer vanuit het oosten wordt omgeleid via de Doornboslaan, Nieuwe Kadijk, Crogtdijk, Konijnberg en Belcrumweg, waarna de Stationslaan weer kan worden bereikt. Aan de noordzijde van de Stationslaan worden tijdelijke parkeerverboden ingesteld ter hoogte van de parkeervakken. Deze parkeerverboden gaan twee weken voorafgaand aan de start van deze fase in. Deze maatregel is nodig om voldoende ruimte te creëren voor de werkzaamheden en om een veilige verkeerssituatie te waarborgen. Parkeren is in de directe omgeving mogelijk.

 

Fietsverkeer en voetgangers

Fietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de Stationslaan. Waar nodig worden zij langs het werkvak geleid.

 

Fase 2 – deel 2

In de vorige fase werd gewerkt aan de noordzijde van de Stationslaan. In deze fase wordt gewerkt aan de zuidzijde. De werkzaamheden vinden plaats op de Stationslaan, nabij de kruising met de Buspassage West tot aan Gravinnen van Nassauboulevard 18-54. Het werkvak wordt rondom afgezet met rood-witte hekken. Daarbij worden geslotenverklaringen ingesteld voor wegverkeer (bord C01). Rondom het werkvak worden borden met een maximumsnelheid van 30 km/u geplaatst om weggebruikers te attenderen op de werkzaamheden en een rustig verkeersbeeld te bevorderen. De zuidelijke rijbaan van de Stationslaan wordt afgesloten, waarbij eenrichtingsverkeer wordt ingesteld van oost naar west. Verkeer vanuit het westen wordt omgeleid.

 

Gemotoriseerd verkeer

Als gevolg van de werkzaamheden is verkeer op de zuidelijke rijbaan niet mogelijk. Verkeer komend vanaf de Academiesingel en de Tramsingel wordt omgeleid via de Belcrumweg, Konijnberg, Crogtdijk, Nieuwe Kadijk en Doornboslaan naar de Stationslaan. Verkeer vanaf de Backer en Ruebweg wordt omgeleid via de Crogtdijk, Nieuwe Kadijk en Doornboslaan naar de Stationslaan. Verkeer vanaf de Belcrumweg wordt omgeleid via de Academiesingel, Delpratsingel, Oranjesingel en Teteringenstraat naar de Doornboslaan en vervolgens naar de Stationslaan.

Aan de zuidzijde van de Stationslaan worden tijdelijke parkeerverboden ingesteld ter hoogte van de parkeervakken. Deze parkeerverboden gaan twee weken voorafgaand aan de start van deze fase in. Deze maatregel is nodig om voldoende ruimte te creëren voor de werkzaamheden en om een veilige verkeerssituatie te waarborgen. Parkeren is in de directe omgeving mogelijk.

 

Fietsverkeer en voetgangers

Als gevolg van de werkzaamheden is het fietspad en trottoir aan de zuidzijde van de Stationslaan afgesloten. Voetgangers kunnen het werkvak niet passeren aan deze zijde en steken over naar de noordzijde van de Stationslaan. Via de noordzijde kunnen zij hun route vervolgen. De panden zijn wel bereikbaar.

Fietsers kunnen het werkvak niet passeren en worden omgeleid via de Belcrumweg, van Voorst tot Voorststraat, en de Speelhuislaan, waarna zij de Stationslaan weer kunnen bereiken. Fietsers vanuit oostelijke richting worden omgeleid via de Speelhuislaan en van Voorst tot Voorststraat naar de Belcrumweg.

 

Fase 3

In deze fase vinden werkzaamheden plaats op de Stationslaan, vanaf Gravinnen van Nassauboulevard 18-54 tot aan de kruising met de Anna van Burenstraat. In deze fase worden beide rijbanen afgesloten. Het werkvak wordt rondom afgezet met rood-witte hekken. Daarbij worden geslotenverklaringen ingesteld voor wegverkeer (bord C01). Rondom het werkvak worden borden met een maximumsnelheid van 30 km/u geplaatst om weggebruikers te attenderen op de werkzaamheden en een rustig verkeersbeeld te bevorderen.

 

Gemotoriseerd verkeer

Als gevolg van de werkzaamheden is het niet mogelijk om dit deel van de Stationslaan te gebruiken. De Stationslaan blijft echter wel bereikbaar vanaf beide zijden tot aan het werkvak.

 

Fietsverkeer en voetgangers

Fietsers en voetgangers kunnen ter hoogte van het werkvak niet oversteken naar de andere zijde van de Stationslaan. Zij worden teruggeleid naar een eerder gelegen oversteekmogelijkheid en kunnen van daaruit hun route vervolgen. De panden zijn wel bereikbaar.

 

Fase 4A

In deze fase vinden werkzaamheden plaats op de Stationslaan, vanaf de kruising met de Anna van Burenstraat tot en met de kruising met de Terheijdenstraat. De werkzaamheden vinden plaats aan de zuidzijde van de rijbaan. Het werkvak wordt rondom afgezet met rood-witte hekken. Daarbij worden geslotenverklaringen ingesteld voor wegverkeer (bord C01). Rondom het werkvak worden borden met een maximumsnelheid van 30 km/u geplaatst om weggebruikers te attenderen op de werkzaamheden en een rustig verkeersbeeld te bevorderen. De zuidelijke rijbaan van de Stationslaan wordt afgesloten, waarbij eenrichtingsverkeer wordt ingesteld van oost naar west. Verkeer vanuit het westen wordt omgeleid.

 

Gemotoriseerd verkeer

Als gevolg van de werkzaamheden is verkeer op de zuidelijke rijbaan niet mogelijk. Verkeer komend vanaf de Academiesingel en de Tramsingel wordt omgeleid via de Belcrumweg, Konijnberg, Crogtdijk, Nieuwe Kadijk en Doornboslaan naar de Stationslaan. Verkeer vanaf de Backer en Ruebweg wordt omgeleid via de Crogtdijk, Nieuwe Kadijk en Doornboslaan naar de Stationslaan. Verkeer vanaf de Belcrumweg wordt omgeleid via de Academiesingel, Delpratsingel, Oranjesingel en Teteringenstraat naar de Doornboslaan en vervolgens naar de Stationslaan.

Voor lijnbussen geldt dat zij vanuit de Terheijdenseweg de Stationslaan niet kunnen oprijden, maar vanuit de oostzijde van de Stationslaan de Terheijdenseweg wel kunnen inrijden. Zij volgen de voor hen geldende tijdelijke route.

Fietsverkeer en voetgangers

Fietsers en voetgangers kunnen ter hoogte van het werkvak niet oversteken naar de andere zijde van de Stationslaan. Zij worden teruggeleid naar een eerder gelegen oversteekmogelijkheid en kunnen van daaruit hun route vervolgen. De panden zijn wel bereikbaar.

 

Fase 4B

In deze fase vinden werkzaamheden plaats op de Stationslaan, vanaf de kruising met de Anna van Burenstraat tot en met huisnummer 70-87. Daarnaast maakt een deel van de Terheijdenstraat onderdeel uit van het werkvak. Het werkvak wordt rondom afgezet met rood-witte hekken. Daarbij worden geslotenverklaringen ingesteld voor wegverkeer (bord C01). Rondom het werkvak worden borden met een maximumsnelheid van 30 km/u geplaatst om weggebruikers te attenderen op de werkzaamheden en een rustig verkeersbeeld te bevorderen.

 

Gemotoriseerd verkeer

Als gevolg van de werkzaamheden is het niet mogelijk om het werkvak op de Stationslaan en een deel van de Terheijdenstraat te gebruiken. De Stationslaan blijft bereikbaar vanaf beide zijden tot aan het werkvak. Het werkvak is volledig afgesloten voor gemotoriseerd verkeer en kan niet worden ingereden. De Terheijdenstraat is in deze fase afgesloten voor gemotoriseerd verkeer, met uitzondering van lijnbussen. Voor lijnbussen blijft de Terheijdenstraat bereikbaar.

Vanwege de afsluiting is de Stationslaan niet bereikbaar via de Liniestraat. Verkeer vanuit de wijk wordt omgeleid via de Christiaan Huygensstraat richting de Edisonstraat en de Buys Ballotstraat, waarna via de Doornboslaan de wijk kan worden verlaten. Verkeer vanuit de Lous van Beusekomlaan kan via de Vuchtstraat de Stationslaan bereiken.

Verkeer komend vanaf de Mauritstraat wordt verplicht rechtsaf geleid naar de Oranjesingel. Via de Oranjesingel kan verkeer richting de Teteringenstraat rijden en vervolgens de Stationslaan bereiken. Verkeer vanaf de Oranjesingel kan daarnaast via de Delpratsingel en Academiesingel naar de Belcrumweg rijden, waarna de Stationslaan via de andere zijde kan worden bereikt.

 

Fietsverkeer en voetgangers

Fietsers en voetgangers kunnen ter hoogte van het werkvak niet oversteken naar de andere zijde van de Stationslaan. Zij worden teruggeleid naar een eerder gelegen oversteekmogelijkheid en kunnen van daaruit hun route vervolgen.De panden zijn wel bereikbaar. Fietsers kunnen aan de westzijde via de Terheijdenstraat gebruik blijven maken van het fietspad en vanuit daar hun route vervolgen.

 

Fase 5 – deel 1

In deze fase vinden werkzaamheden plaats aan de noordzijde van de Stationslaan, nabij de kruising met de Liniestraat tot aan de kruising met de van Musschenbroekstraat. Het werkvak wordt rondom afgezet met rood-witte hekken. Daarbij worden geslotenverklaringen ingesteld voor wegverkeer (bord C01). Rondom het werkvak worden borden met een maximumsnelheid van 30 km/u geplaatst om weggebruikers te attenderen op de werkzaamheden en een rustig verkeersbeeld te bevorderen. De rijbaan wordt ter hoogte van het werkvak versmald. Verkeer blijft in beide richtingen mogelijk en wordt langs het werkvak geleid.

 

Gemotoriseerd verkeer

Als gevolg van de werkzaamheden wordt de rijbaan versmald. Verkeer kan het werkvak in beide richtingen passeren en wordt langs het werkvak geleid. De Stationslaan blijft in deze fase bereikbaar vanuit zowel oostelijke als westelijke richting.

Aan de noordzijde van de Stationslaan worden tijdelijke parkeerverboden ingesteld ter hoogte van de parkeervakken. Deze parkeerverboden gaan twee weken voorafgaand aan de start van deze fase in. Deze maatregel is nodig om voldoende ruimte te creëren voor de werkzaamheden en om een veilige verkeerssituatie te waarborgen. Parkeren is in de directe omgeving mogelijk.

 

Fietsverkeer en voetgangers

Fietsers kunnen ter hoogte van het werkvak oversteken aan de noordzijde naar de zuidzijde van de Stationslaan en van daaruit hun route vervolgen. Voetgangers kunnen het werkvak niet oversteken en worden omgeleid via van Musschenbroekstraat, Snelliusstraat en de Christiaan Huygenstraat. Voetgangers vanuit westelijke richting kunnen de Stationslaan niet vervolgen en maken eveneens gebruik van deze omleidingsroute. De panden zijn wel bereikbaar.

 

Fase 5 – deel 2

In deze fase vinden werkzaamheden plaats aan de noordzijde van de Stationslaan, nabij de kruising met de Liniestraat tot aan de kruising met de Doornboslaan. Het werkvak wordt rondom afgezet met rood-witte hekken. Daarbij worden geslotenverklaringen ingesteld voor wegverkeer (bord C01). Rondom het werkvak worden borden met een maximumsnelheid van 30 km/u geplaatst om weggebruikers te attenderen op de werkzaamheden en een rustig verkeersbeeld te bevorderen. In deze fase wordt eenrichtingsverkeer ingesteld van west naar oost. Daarnaast wordt de rijbaan op de Doornboslaan ter hoogte van de kruising met de Buys Ballotstraat tijdelijk versmald tot één rijstrook.

 

Gemotoriseerd verkeer

Als gevolg van de werkzaamheden is verkeer in westelijke richting niet mogelijk. Verkeer kan de Stationslaan in deze fase gebruiken vanuit het westen in de richting van het oosten. Verkeer vanuit het oosten kan de Stationslaan niet oprijden en wordt omgeleid.

Vanaf de Stationslaan en andersom is het in deze fase niet mogelijk om van Musschenbroekstraat, Stevinstraat en de Vuchtstraat in te rijden. Verkeer vanuit het oosten wordt omgeleid via de Doornboslaan, Teteringenstraat en Oranjesingel waarna de Stationslaan weer kan worden bereikt.

Ter hoogte van de noordelijke parkeervakken langs het werkvak, nabij de Liniestraat tot aan de kruising met de Vuchtstraat, worden tijdelijke parkeerverboden ingesteld. Deze parkeerverboden gaan twee weken voorafgaand aan de start van deze fase in. Deze maatregel is nodig om voldoende ruimte te creëren voor de werkzaamheden en om een veilige verkeerssituatie te waarborgen. Parkeren is in de directe omgeving mogelijk.

 

Fietsverkeer en voetgangers

Fietsers kunnen in deze fase gebruik blijven maken van zowel het fietspad aan de noordzijde als aan de zuidzijde van de Stationslaan. Het is echter niet mogelijk om ter hoogte van het werkvak over te steken tussen beide zijden. Fietsers die willen oversteken maken gebruik van de oversteekmogelijkheden ter hoogte van de kruisingen met de Doornboslaan en de Liniestraat. Voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de trottoirs aan beide zijden van de Stationslaan. Deze blijven in deze fase toegankelijk.

 

 

Fase 5 – deel 3

In de laatste deel fase vinden werkzaamheden plaats op de Stationslaan, nabij de kruising met de Lous van Beusekomlaan tot aan de kruising met de Doornboslaan. De werkzaamheden vinden plaats aan de zuidzijde van de rijbaan. Het werkvak wordt rondom afgezet met rood-witte hekken. Daarbij worden geslotenverklaringen ingesteld voor wegverkeer (bord C01). Rondom het werkvak worden borden met een maximumsnelheid van 30 km/u geplaatst om weggebruikers te attenderen op de werkzaamheden en een rustig verkeersbeeld te bevorderen. In deze fase wordt eenrichtingsverkeer ingesteld van oost naar west.

 

Gemotoriseerd verkeer

Als gevolg van de werkzaamheden is verkeer in oostelijke richting niet mogelijk. Verkeer kan de Stationslaan in deze fase gebruiken vanuit het oosten in de richting van het westen. Verkeer vanuit het westen kan de Stationslaan niet oprijden en wordt omgeleid.

Vanaf de Vuchtstraat is het niet mogelijk om via de directe aansluiting de Stationslaan op te rijden. Deze aansluiting is tijdelijk afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. De Stationslaan blijft bereikbaar via de Lous van Beusekomlaan. Het deel van de Vuchtstraat ter hoogte van huisnummers 17 tot en met 50 blijft via deze route bereikbaar. Verkeer dat vanaf de Stationslaan richting de Doornboslaan wil rijden, wordt omgeleid via de Terheijdenstraat richting de Oranjesingel en de Teteringenstraat, waarna de Doornboslaan kan worden bereikt.

Ter hoogte van de zuidelijke parkeervakken langs het werkvak, vanaf de kruising met de Lous van Beusekomlaan tot aan Stationslaan 1274, worden tijdelijke parkeerverboden ingesteld. Deze parkeerverboden gaan twee weken voorafgaand aan de start van deze fase in. Deze maatregel is nodig om voldoende ruimte te creëren voor de werkzaamheden en om een veilige verkeerssituatie te waarborgen. Parkeren is in de directe omgeving mogelijk.

 

Fietsverkeer en voetgangers

Als gevolg van de werkzaamheden is het fietspad aan de zuidzijde van de Stationslaan afgesloten. Fietsers kunnen dit deel niet gebruiken en worden omgeleid. Fietsers komend vanuit westelijke richting worden omgeleid via Lous van Beusekomlaan, waar zij het fietspad volgen richting de Smalle Reep en het Zusterveld. Via deze route bereiken zij de Doornboslaan en kunnen hun route vervolgen. Fietsers vanuit oostelijke richting volgen deze omleiding in omgekeerde richting.

Het is in deze fase niet mogelijk om ter hoogte van het werkvak over te steken naar de zuidzijde van de Stationslaan. Dit geldt ook voor voetgangers. Zij maken gebruik van een alternatieve oversteekmogelijkheid buiten het werkvak. Daarnaast is het fietspad aan de westzijde van de Doornboslaan, nabij de kruising met de Ceresstraat, afgesloten. Fietsers steken daar over naar de oostzijde van de Doornboslaan om hun route te vervolgen. De panden zijn wel bereikbaar.

 

Belangenafweging

De werkzaamheden aan de Stationslaan brengen tijdelijke hinder met zich mee, zoals afsluitingen, omleidingen en een verminderde bereikbaarheid voor weggebruikers, bewoners en ondernemers. Deze hinder is echter van tijdelijke aard en noodzakelijk om de werkzaamheden veilig en zorgvuldig uit te voeren. Bij de uitvoering is gekozen voor een gefaseerde aanpak, zodat de bereikbaarheid van de omgeving zoveel mogelijk behouden blijft en niet de gehele Stationslaan gelijktijdig wordt afgesloten. Alternatieven waarbij grotere delen van de straat tegelijk zouden worden afgesloten, zijn afgevallen vanwege de veel grotere gevolgen voor bereikbaarheid, ondernemers en hulpdiensten. De maatregelen zijn gericht op het veilig uitvoeren van het werk en het behoud van een duidelijke en rustige verkeerssituatie. De belangen die gemoeid zijn met de tijdelijke verkeersmaatregelen wegen zwaarder dan de tijdelijke hinder die als gevolg hiervan ontstaat voor weggebruikers en omwonenden. Niet is gebleken dat belanghebbenden onevenredig worden benadeeld dan wel dat door de te nemen maatregelen een onduidelijke verkeerssituatie zou ontstaan.

 

Gehoord

Overeenkomstig artikel 24 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer is overleg gepleegd met de politie Zeeland-West-Brabant.

 

 

 

 

 

 

 

Besluiten

  • I.

    In verband met de werkzaamheden aan de Stationslaan tijdelijke verkeersmaatregelen te nemen en in verband hiermee de volgende verkeerstekens te plaatsen en verwijderen:

Fase 1

  • 1.

    Het bord A01-30, maximumsnelheid 30 km/h, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Driemaal op de Belcrumweg;

  • Stationslaan nabij het werkvak.

  •  

  • 2.

    Het bord C01, gesloten in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij of trekdier of vee, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Op de Buspassage West;

  • Op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Belcrumweg;

  • Op de Stationslaan nabij het werkvak.

  •  

  • 3.

    Het bord C15, gesloten voor fietsen, bromfietsen en voor gehandicaptenvoertuigen, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Belcrumweg;

  • Tweemaal op de Stationslaan nabij het werkvak.

  •  

  • 4.

    Het bord C16, gesloten voor voetgangers, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Belcrumweg;

  • Op de Stationslaan ter hoogte van huisnummers 2-32;

  • Op de Stationslaan nabij het werkvak.

  •  

  • 5.

    Het bord D02-LO, gebod voor alle bestuurders het bord voorbij te gaan aan de zijde die

    de pijl aangeeft, op de Belcrumweg nabij de kruising met de Stationslaan te plaatsen.

  •  

  • 6.

    Het bord F01, verbod voor motorvoertuigen om elkaar onderling in te halen, op de Belcrumweg te plaatsen.

  •  

  •  

Fase 2 – deel 1

  • 1.

    Het bord A01-30, maximumsnelheid 30 km/h, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Op de Buspassage west nabij de kruising met de Stationslaan;

  • Op de Stationslaan nabij de kruising met de Buspassage West;

  • Op de Stationslaan nabij het werkvak.

  •  

  • 2.

    Het bord C01, gesloten in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij of trekdier of vee, op de Stationslaan nabij het werkvak te plaatsen.

  •  

  • 3.

    Het bord C03, eenrichtingsweg, op de Stationslaan nabij de kruising met de Buspassage West te plaatsen.

  •  

  • 4.

    Het bord D02-RO, gebod voor alle bestuurders het bord voorbij te gaan aan de zijde die

    de pijl aangeeft, op de Stationslaan nabij de kruising met de Buspassage West te plaatsen.

  •  

  • 5.

    Het bord D05-R, gebod tot het volgen van de rijrichting die op het bord is aangegeven, ter hoogte van de in- en uitritten van de parkeergarages 5Tracks en Station Breda te plaatsen.

  •  

  • 6.

    Ter hoogte van de parkeervakken aan de Stationslaan, tussen huisnummer 5/A1-21 en 69/A1-87, parkeerverboden in te stellen en in verband hiermee achtmaal het bord E04, parkeergelegenheid, met daaronder de tekst ‘Parkeren verboden van datum t/m datum tijd’ te plaatsen.

  •  

Fase 2 – deel 2

  • 1.

    Het bord A01-30, maximumsnelheid 30 km/h, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Op de Buspassage west nabij de kruising met de Stationslaan;

  • Op de Stationslaan nabij het werkvak.

  •  

  • 2.

    Het bord C01, gesloten in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij of trekdier of vee, op de Stationslaan nabij de kruising met de Buspassage West te plaatsen.

  •  

  • 3.

    Het bord C03, eenrichtingsweg, op de Stationslaan ter hoogte van het werkvak te plaatsen.

  •  

  • 4.

    Het bord C15, gesloten voor fietsen, bromfietsen en voor gehandicaptenvoertuigen, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Tweemaal op de Stationslaan nabij het werkvak;

  • Op de Stationslaan nabij de kruising met de Buspassage West.

  •  

  • 5.

    Het bord C16, gesloten voor voetgangers, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Op de Stationslaan nabij het werkvak;

  • Op de Stationslaan nabij de kruising met de Buspassage West.

  •  

  • 6.

    Het bord D02-LO, gebod voor alle bestuurders het bord voorbij te gaan aan de zijde die

    de pijl aangeeft, op de Buspassage West ter hoogte van de Stationslaan te plaatsen.

  •  

  • 7.

    Het bord D02-RO, gebod voor alle bestuurders het bord voorbij te gaan aan de zijde die

    de pijl aangeeft, op de Stationslaan ter hoogte van het werkvak te plaatsen.

  •  

  • 8.

    Het bord D05-R, gebod tot het volgen van de rijrichting die op het bord is aangegeven, ter hoogte van de in- en uitrit bij Stationslaan 69 te plaatsen.

  •  

  • 9.

    Ter hoogte van de parkeervakken aan de Stationslaan, tussen de kruising met de Buspassage West en Gravinnen van Nassauboulevard 18-54. 69/A1-87, parkeerverboden in te stellen en in verband hiermee zesmaal het bord E04, parkeergelegenheid, met daaronder de tekst ‘Parkeren verboden van datum t/m datum tijd’ te plaatsen.

 

Fase 3

  • 1.

    Het bord A01-30, maximumsnelheid 30 km/h, tweemaal op de Stationslaan nabij het werkvak te plaatsen.

  •  

  • 2.

    Het bord C01, gesloten in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij of trekdier of vee, op de Stationslaan ter hoogte van de Gravinnen van Nassauboulevard 18-54 te plaatsen.

  •  

  • 3.

    Het bord C15, gesloten voor fietsen, bromfietsen en voor gehandicaptenvoertuigen, ter hoogte van de fietsoversteekplaatsen op de Stationslaan die binnen het werkvak vallen te plaatsen.

  •  

  • 4.

    Het bord C16, gesloten voor voetgangers, ter hoogte van de voetgangersoversteekplaatsen op de Stationslaan die binnen het werkvak vallen te plaatsen.

 

Fase 4A

  • 1.

    Het bord A01-30, maximumsnelheid 30 km/h, viermaal op de Stationslaan te plaatsen.

  •  

  • 2.

    Het bord C01, gesloten in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij of trekdier of vee, bij de in- en uitrit ter hoogte van Anna van Burenstraat te plaatsen.

  •  

  • 3.

    Het bord C02, eenrichtingsweg, in deze richting gesloten voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Gravinnen van Nassauboulevard en op de Terheijdenseweg nabij de kruising met de Stationslaan te plaatsen.

  •  

  • 4.

    Het bord C03, eenrichtingsweg, op de Stationslaan nabij de kruising met de Terheijdenstraat en op de Terheijdenseweg nabij de kruising met de Stationslaan te plaatsen.

  •  

  • 5.

    Het bord C15, gesloten voor fietsen, bromfietsen en voor gehandicaptenvoertuigen, ter hoogte van de fietsoversteekplaatsen op de Stationslaan die binnen het werkvak vallen te plaatsen.

  •  

  • 6.

    Het bord C16, gesloten voor voetgangers, ter hoogte van de voetgangersoversteekplaatsen op de Stationslaan die binnen het werkvak vallen te plaatsen.

  •  

  • 7.

    Het bord D02-RO, gebod voor alle bestuurders het bord voorbij te gaan aan de zijde die

    de pijl aangeeft, op de Stationslaan nabij de kruising met de Terheijdenstraat en op de Terheijdenseweg nabij de kruising met de Stationslaan te plaatsen.

  •  

Fase 4B

  • 1.

    Het bord A01-30, maximumsnelheid 30 km/h, tweemaal op de Stationslaan en tweemaal op de Oranjesingel te plaatsen.

  •  

  • 2.

    Het bord C01, gesloten in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij of trekdier of vee, bij de in- en uitrit op de volgende locaties te plaatsen:

  • Op de Terheijdenstraat ter hoogte van de kruising met de Oranjesingel (met onderbord OB62, uitgezonderd bussen);

  • Op de Terheijdenstraat nabij het werkvak;

  • Op de Liniestraat ter hoogte van de kruising met de Stationslaan;

  • Op de Stationslaan nabij het werkvak.

  •  

  • 3.

    Het bord C15, gesloten voor fietsen, bromfietsen en voor gehandicaptenvoertuigen, ter hoogte van de fietsoversteekplaatsen op de Stationslaan en Terheijdenstraat die binnen het werkvak vallen te plaatsen.

  •  

  • 4.

    Het bord C16, gesloten voor voetgangers, ter hoogte van de voetgangersoversteekplaatsen op de Stationslaan en Terheijdenstraat die binnen het werkvak vallen te plaatsen.

  •  

  • 5.

    Het bord D02-LO, gebod voor alle bestuurders het bord voorbij te gaan aan de zijde die

    de pijl aangeeft, op de Oranjesingel nabij de kruising met de Terheijdenstraat te plaatsen.

 

Fase 5 - deel 1

  • 1.

    Het bord A01-30, maximumsnelheid 30 km/h, viermaal op de Stationslaan te plaatsen.

  •  

  • 2.

    Het bord C15, gesloten voor fietsen, bromfietsen en voor gehandicaptenvoertuigen, op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met van Musschenbroekstraat te plaatsen.

  •  

  • 3.

    Het bord C16, gesloten voor voetgangers, ter hoogte van de voetgangersoversteekplaatsen op de Stationslaan nabij de kruising met de Liniestraat en ter hoogte van de kruising met van Musschenbroekstraat te plaatsen.

  •  

  • 4.

    Het bord D02-LO, gebod voor alle bestuurders het bord voorbij te gaan aan de zijde die

    de pijl aangeeft, op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met van Musschenbroekstraat te plaatsen.

  •  

  • 5.

    Ter hoogte van de parkeervakken aan de Stationslaan, nabij de kruising met de Liniestraat tot aan de kruising met van Musschenbroekstraat, parkeerverboden in te stellen en in verband hiermee zevenmaal het bord E04, parkeergelegenheid, met daaronder de tekst ‘Parkeren verboden van datum t/m datum tijd’ te plaatsen.

  •  

  •  

Fase 5 - deel 2

  • 1.

    Het bord A01-30, maximumsnelheid 30 km/h, viermaal op de Stationslaan en tweemaal op de Doornboslaan te plaatsen.

  •  

  • 2.

    Het bord C01, gesloten in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij of trekdier of vee, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Tweemaal op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met van Musschenbroekstraat;

  • Tweemaal op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Stevinstraat;

  • Tweemaal op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Vuchtstraat.

  •  

  • 3.

    Het bord C02, eenrichtingsweg, in deze richting gesloten voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, op de Stationslaan ter hoogte met de kruising Doornboslaan te plaatsen.

  •  

  • 4.

    Het bord C03, eenrichtingsweg, op de Stationslaan nabij de kruising met de Liniestraat te plaatsen.

  •  

  • 5.

    Het bord C15, gesloten voor fietsen, bromfietsen en voor gehandicaptenvoertuigen, op de Stationslaan ter hoogte van de fietsoversteken te plaatsen.

  •  

  • 6.

    Het bord D02-RO, gebod voor alle bestuurders het bord voorbij te gaan aan de zijde die

    de pijl aangeeft, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Stationslaan nabij de kruising met de Liniestraat;

  • Doornboslaan ter hoogte van de kruising met de Buys Ballotstraat.

  • Op de Doornboslaan.

  •  

  • 7.

    Het bord D05-R, gebod tot het volgen van de rijrichting die op het bord is aangegeven, ter hoogte van de in- en uitrit op de Vuchtstraat te plaatsen.

  •  

  • 8.

    Ter hoogte van de parkeervakken aan de Stationslaan, tussen huisnummer 5/A1-21 en 69/A1-87, parkeerverboden in te stellen en in verband hiermee achtmaal het bord E04, parkeergelegenheid, met daaronder de tekst ‘Parkeren verboden van datum t/m datum tijd’ te plaatsen.

  •  

  • 9.

    Het bord F01, verbod voor motorvoertuigen om elkaar onderling in te halen, tweemaal op de Doornboslaan te plaatsen.

  •  

Fase 5 - deel 3

  • 1.

    Het bord A01-30, maximumsnelheid 30 km/h, zesmaal op de Stationslaan te plaatsen.

  •  

  • 2.

    Het bord C01, gesloten in beide richtingen voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij of trekdier of vee, tweemaal bij de in- en uitritten ter hoogte van de Vuchtstraat te plaatsen.

 

  • 3.

    Het bord C02, eenrichtingsweg, in deze richting gesloten voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, op de Stationslaan ter hoogte met de kruising Vuchtstraat te plaatsen.

  •  

  • 4.

    Het bord C03, eenrichtingsweg, op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Doornboslaan te plaatsen.

  •  

  • 5.

    Het bord C15, gesloten voor fietsen, bromfietsen en voor gehandicaptenvoertuigen, op de volgende locaties te plaatsen:

  • Op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Lous van Beusekomlaan;

  • Op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Doornboslaan;

  • Op de Doornboslaan;

  • Op de Doornboslaan nabij de kruising met de Ceresstraat.

  •  

  • 6.

    Het bord C16, gesloten voor voetgangers, ter hoogte van de voetgangersoversteekplaatsen op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Doornboslaan te plaatsen.

  •  

  • 7.

    Het bord D02-RO, gebod voor alle bestuurders het bord voorbij te gaan aan de zijde die

    de pijl aangeeft, op de Stationslaan ter hoogte van de kruising met de Doornboslaan te plaatsen.

 

  • 8.

    Het bord D05-R, gebod tot het volgen van de rijrichting die op het bord is aangegeven, ter hoogte van de in- en uitrit op de Stevinstraat en van Musschenbroekstraat te plaatsen.

  •  

  • 9.

    Ter hoogte van de parkeervakken aan de Stationslaan, vanaf de kruising met de Lous van Beusekomlaan tot aan Stationslaan 1274, parkeerverboden in te stellen en in verband hiermee viermaal het bord E04, parkeergelegenheid, met daaronder de tekst ‘Parkeren verboden van datum t/m datum tijd’ te plaatsen.

 

 

 

  • II.

    Bij de uitvoering van de werkzaamheden wordt uitgegaan van de bovengenoemde faseringen. Indien zich echter onvoorziene omstandigheden voordoen waardoor van deze planning moet worden afgeweken, dan worden alle betrokkenen hierover tijdig en zo spoedig mogelijk geïnformeerd.

  •  

  • III.

    Een en ander overeenkomstig tekeningen, welke onderdeel uitmaken van dit besluit:

  • ‘Stationslaan 416, Breda Fase: Grootschalige omleiding’;

  • ‘Stationslaan 416, Breda Fase: 1’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 2 afsluiten rijbaan noord’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 2 afsluiten rijbaan zuid’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 2 afsluiten fietspad’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 3’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 4A’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 4B’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 Harly ontwikkeling’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 afsluiting rijbaan noord’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 afsluiting rijbaan zuid’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 afsluiting fietspad’.

  •  

 

  • IV.

    Dit besluit treedt in werking op de dag na openbaarmaking.

  •  

  • V.

    De tijdelijke verkeersmaatregel in te stellen voor de periode van 29 juni 2026 tot en met 30 oktober 2026.

  •  

  •  

  • VI.

    De datum van openbaarmaking van dit verkeersbesluit te bepalen op 28 mei 2026.

 

 

Breda, 26 mei 2026.

 

 

Hoogachtend,

burgemeester en wethouders van Breda,

namens dezen,

 

T. Degirmenci,

Adviseur RTH

 

Ter inzage

Het verkeersbesluit is voor een ieder in te zien via www.officielebekendmakingen.nl en www.overheid.nl. Nadere informatie kan worden ingewonnen via telefoonnummer 14 076.

 

 

 

Bezwaar

Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan iedereen wiens belang rechtstreeks bij dit besluit is betrokken, hiertegen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit bekend is gemaakt, een bezwaarschrift indienen. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van Burgemeester en Wethouders van Breda, Postbus 90156, 4800 RH Breda. Het maken van bezwaar schorst niet de werking van dit besluit.

 

Het bezwaarschrift moet ten minste bevatten:

a. naam en adres;

b. de dagtekening;

c. omschrijving van het besluit waartegen het bezwaarschrift gericht is: Verkeersbesluit ‘Tijdelijke verkeersmaatregelen op de Stationslaan in verband met werkzaamheden.’;

d. de gronden van het bezwaar.

U wordt verzocht, indien mogelijk, een kopie van het besluit waartegen het bezwaar is gericht, mee te zenden.

Indien een bezwaarschrift is ingediend kan bij de voorzieningenrechter van de rechtbank binnen het rechtsgebied waar de indiener van het bezwaarschrift zijn woonplaats heeft, een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder schorsing) indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor de behandeling van een verzoek om een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffierecht geheven.

 

 

Bijlagen bij dit besluit

  • Tekening ‘‘Stationslaan 416, Breda Fase: Grootschalige omleiding’;

  • ‘Stationslaan 416, Breda Fase: 1’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 2 afsluiten rijbaan noord’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 2 afsluiten rijbaan zuid’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 2 afsluiten fietspad’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 3’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 4A’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 4B’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 Harly ontwikkeling’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 afsluiting rijbaan noord’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 afsluiting rijbaan zuid’;

  • Stationslaan 416, Breda Fase: 5 afsluiting fietspad’.

 

 

 

Naar boven