Verkeersbesluit – Aanwijzen elektrische oplaadplekken voor elektrische voertuigen batch 306

 

Algemene informatie

Verkeersbesluit voor het aanwijzen elektrische oplaadplekken voor elektrische voertuigen batch 306

 

Ons kenmerk: VTH2026-49344

 

Categorie: Verkeersbesluit

 

Stadsdeel:

Escamp; Centrum; Loosduinen; Leidschenveen-Ypenburg; Segbroek; Scheveningen;

 

Locatie(s):

Diverse

 

 

BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN DEN HAAG,

 

gelezen het op 25 februari 2026 ingekomen verzoek van gemeente Den Haag, DSB, Opdrachtgeving tot het nemen van een verkeersbesluit voor het aanwijzen van een aantal parkeerplaatsen als oplaadpunt voor elektrische voertuigen door middel van plaatsing van het bord E08c en plaatsing van het bord E08c met onderbord met de tekst (“10:00 - 22:00 uur”) op verschillende locaties in de gemeente Den Haag;

 

gelezen de op 6 maart 2026 ontvangen brief van de Politie Den Haag, Dienst Regionale Operationele Samenwerking, Afdeling Infrastructuur, Team Verkeer, met daarin een positief advies;

 

overwegende,

 

dat de gemeente Den Haag elektrisch vervoer stimuleert. Daarom is er in 2012 gestart met het plaatsen van openbare laadpalen. Het is de wens van de gemeente Den Haag om meer laadpalen te realiseren. De gemeente Den Haag plaatst openbare laadpalen. Dit geschiedt enerzijds vraag gestuurd door burgers en bedrijven, anderzijds door de gemeente Den Haag zelf, mede op basis van gebruiksdata. In het coalitieakkoord 2022-2026 is opgenomen dat het college het aantal laadpalen voor elektrisch aangedreven voertuigen verder wil uitbreiden;

 

dat in het verkeersbesluit wordt gevraagd naar 2 gereserveerde parkeervakken. Bij de realisatie van de openbare laadpaal wordt kort erna één laadvak ingericht. Bij een stijgende vraag naar laadmogelijkheden, wordt de tweede laadvak ook ingericht. Gezien de steeds sneller groeiende behoefte naar elektrisch laden in de openbare ruimte en de te plaatsen laadpalen twee laad-aansluitingen hebben, wordt bij aanvraag van dit verkeersbesluit verzocht om voor deze locaties alvast twee parkeerplaatsen aan te wijzen (Rotterdams model). Dit om bij de verwachte behoefte voor een tweede oplaadplaats deze snel kan worden ingericht. Op die manier kan een (strategisch) netwerk ontstaan, dat zoveel mogelijk dekkend is;

 

dat gezien het gestelde in artikel 21 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer juncto artikel 2 Wegenverkeerswet kan worden opgemerkt dat met het nemen van de onderhavige verkeersmaatregel(en) het volgende wordt nagestreefd:

- het instandhouden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan;

 

dat het voornemen om deze verkeersmaatregel(en) in te stellen op de voorgeschreven wijze is gepubliceerd en gedurende een periode van vier weken ter inzage heeft gelegen teneinde belanghebbenden in de gelegenheid te stellen een zienswijze daarop kenbaar te maken;

 

Dat een zienswijze is ingekomen van [geanonimiseerd] alhier;

 

dat deze zienswijze betrekking heeft op:

Ik heb in beginsel geen bezwaar tegen het plaatsen van de laadpalen. Ik vraag mij wel af of dit recht tegenover onze voordeuren moet komen. Naast de 4 parkeerplekken voor onze voordeuren, zijn aan de rechterkant ook 4 parkeerplaatsen. Die worden nagenoeg niet gebruikt, behalve, helaas vaak in de avonduren door jongeren in auto’s die daar “chillen”. Lijkt mij een goed idee om daar de laadpalen te plaatsen.

 

Het scheelt overlast en ik kan gebruik blijven maken van de parkeerplaatsen voor mijn deur.

Ik ben in het bezit van een invalidenparkeerkaart. Heb bewust geen eigen parkeerplaats aangevraagd, omdat er tot nu toe (bijna) altijd plek was voor de deur en ik mijn buren dan verder ook niet tot last ben. Als er nu 2 parkeerplaatsen worden bezet door elektrische auto’s, wordt de kans dat ik dichtbij huis kan parkeren wel fors kleiner. Om die reden zal ik dan ook alsnog een gehandicaptenparkeerplaats gaan aanvragen.

 

Tevens overweeg ik al langere tijd om ook een elektrische auto aan te schaffen en zal dat dan dus een combinatie worden en dan zal 1 oplaadpunt en parkeerplek aan mij moeten worden toegewezen.

Uiteraard begrijp ik dat dit een aparte procedure is, waarbij het e.e.a. eerst aan mij moet worden toegewezen. Ik acht de kans, gezien mijn fysieke beperkingen, wel groot dat ik e.e.a. toegewezen krijg.

Een goede oplossing zou zijn om de laadpalen te plaatsen in de 4 parkeerplaatsen die rechts van onze woningen staan. Mocht dit niet mogelijk zijn, zal ik alsnog een parkeerplaats voor gehandicapten gaan aanvragen.

 

Dat hierover het volgende wordt gezegd:

Wij stellen het zeer op prijs dat u de tijd heeft genomen om uw zienswijze kenbaar te maken.

De keuze voor deze locatie is o.a. ingegeven door bewonersaanvra(a)g(en), er is dus laadbehoefte in uw straat. Verder is bij de locatiekeuze rekening gehouden met diverse zaken, waaronder de aanwezige (ondergrondse) infrastructuur, (verwachte) laaddruk, parkeerdruk en spreiding van laadpalen in de buurt, naast het plaatsen van de laadinfrastructuur in de buurt van de werkelijke gebruikers. Naar aanleiding van uw reactie hebben wij de situatie opnieuw beoordeeld en besloten geen aanpassingen te doen in de voorgenomen locatie. Helaas kunnen wij bij de plaatsing van laadinfrastructuur geen rekening houden met nog niet uitgegeven verkeersbesluiten, bijvoorbeeld t.a.v. invalideparkeerplaatsen.

 

In beginsel zullen wij 1 vak afkruisen voor het opladen van elektrische voertuigen. Indien het gebruik van de laadpaal daar aanleiding toe geeft, zal later ook het 2e vak worden afgekruist.

Wij danken u nogmaals voor het delen van uw zienswijze en betrokkenheid bij uw leefomgeving.

 

 

Ik woon in de [geanonimiseerd] te Den Haag en heb geen elektrische auto. Mijn buren etc. in de straat ook niet.

 

Hierbij teken ik bezwaar aan voor het plaatsen van 2 elektrische oplaadplekken pal voor mijn deur daar er toch al zo ontzettend weinig parkeerplekken zijn. Ook verwacht ik gebakkelei voor mijn deur over deze plekken. Mijn voorstel is deze palen op de Dierenselaan of aan de overkant te plaatsen. Achter de invalideplek langszij de [Geanonimiseerd].

 

Dat hierover het volgende is gezegd:

De keuze voor deze locatie is o.a. ingegeven door bewonersaanvra(a)g(en), er is dus laadbehoefte in uw straat. Verder is bij de locatiekeuze rekening gehouden met diverse zaken, waaronder de aanwezige (ondergrondse) infrastructuur, (verwachte) laaddruk, parkeerdruk en spreiding van laadpalen in de buurt, naast het plaatsen van de laadinfrastructuur in de buurt van de werkelijke gebruikers. Naar aanleiding van uw reactie hebben wij de situatie opnieuw beoordeeld en besloten geen aanpassingen te doen in de voorgenomen locatie.

 

In beginsel zullen wij 1 vak afkruisen voor het opladen van elektrische voertuigen. Indien het gebruik van de laadpaal daar aanleiding toe geeft, zal later ook het 2e vak worden afgekruist.

Wij danken u nogmaals voor het delen van uw zienswijze en betrokkenheid bij uw leefomgeving.

 

Dat de ingebrachte zienswijze geen aanleiding geven tot aanpassing van de besluitvorming;

 

dat ten aanzien van de onderhavige verkeersmaatregel(en) het overleg als bedoeld in artikel 24 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer heeft plaatsgevonden;

 

dat de betreffende weggedeelten in beheer zijn bij de gemeente Den Haag en zijn gelegen binnen de bebouwde kom van die gemeente;

 

gelet op de mandaatregeling van burgemeester en wethouders van Den Haag en het daarop gebaseerde ondermandaatbesluit;

 

gelet op artikel 18 eerste lid onder d van de Wegenverkeerswet 1994, juncto artikel 1, artikel 4 eerste lid, artikel 12 onder a en b, artikel 18, artikel 21 en 24 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (Stb. 460, 1990);

 

BESLUITEN:

 

  • I.

    door het plaatsen van borden volgens model E08c van Bijlage 1 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (Stb. 459, 1990), met onderbord met de tekst: “10:00 – 22:00 uur, alsmede het aanbrengen van een kruismarkering, onderstaande weggedeelten aan te wijzen als parkeergelegenheid alleen bestemd voor de voertuigcategorie of groep die op het bord is aangegeven (tevens inhoudende een parkeerverbod voor andere voertuig categorieën), dit gedurende de genoemde uren;

    I.01: Leggelostraat 59 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

    I.02: Harderwijkstraat 11 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

    I.03: Roemer Visscherstraat 263 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

    I.04: Gabriël Metsustraat 187 (2 langsparkeervakken)/Centrum;

    I.05: Van der Gaagstraat 69 (2 insteekparkeervakken)/Loosduinen;

    I.06: Lunterenstraat 63 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

    I.07: Badhuiskade 14B (2 insteekparkeervakken)/Scheveningen;

    I.08: Schaarsbergenstraat 1 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

 

  • II.

    door het plaatsen van een bord volgens model E08c van Bijlage 1 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (Stb. 459, 1990, alsmede het aanbrengen van een kruismarkering de onderstaande weggedeelten aan te wijzen als parkeergelegenheid alleen bestemd voor de voertuig- categorie of groep die op het bord is aangegeven (tevens inhoudende een parkeerverbod voor andere voertuig categorieën);

    II.01: Nieuwe Uitleg 22 (2 insteekparkeervakken)/Centrum;

    II.02: Brilduikerstraat 37 (2 langsparkeervakken)/Leidschenveen-Ypenburg;

    II.03: Koninginnegracht 36 (2 langsparkeervakken)/Centrum;

    II.04: Adriaan Coenenstraat 24 (2 langsparkeervakken)/Scheveningen;

    II.05: Sandenburgstraat 169 (2 insteekparkeervakken)/Escamp;

    II.06: Esmoreitplein 12 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

    II.07: Loosduinsekade 478 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

    II.08: Lisdoddestraat 9 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

    II.09: Gaslaan 55 (2 langsparkeervakken)/Segbroek;

    II.10: Middenweg 36 (2 insteekparkeervakken)/Escamp;

    II.11: Middenweg 92 (2 insteekparkeervakken)/Escamp;

    II.12: Soestdijksekade 450 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

    II.13: Anslostraat 32 (2 insteekparkeervakken)/Escamp;

    II.14: Brasemdaal 13 (2 insteekparkeervakken)/Loosduinen;

    II.15: Grietpolderstraat 38 (2 insteekparkeervakken)/Leidschenveen-Ypenburg;

    II.16: Loosduinsekade 527 (2 langsparkeervakken)/Escamp;

 

  • III.

    dat als gevolg van de bovenomschreven verkeersmaatregelen alle eerder genomen verkeersmaatregelen/-verkeersbesluiten die hierop betrekking hebben, worden ingetrokken (en de daarmee samenhangende verkeerstekens worden verwijderd) en wel voor zover het gestelde daarin direct betrekking heeft op hetgeen thans opnieuw wordt geregeld;

     

  • IV.

    dat bovengenoemde maatregel(en) gelden op de wijze als aangegeven op de bij dit besluit behorende en daar onlosmakelijk deel van uitmakende situatietekening, die kan worden ingezien bij het Haags Informatiecentrum, Spui 70, Den Haag;

     

 

Burgemeester en wethouders van Den Haag,

Namens deze:

[Geanonimiseerd]

 

 

 

 

 

Wilt u bezwaar maken?

Bent u het niet eens met dit besluit? En bent u de overtreder of een belanghebbende? Dan kunt u een

bezwaarschrift indienen. Stuur uw bezwaarschrift uiterlijk binnen 6 weken na de datum dat het besluit

bekend werd.

 

• U kunt uw bezwaarschrift indienen via www.denhaag.nl/bezwaar. U heeft hiervoor uw DigiD

nodig. Op www.denhaag.nl/bezwaar vindt u meer informatie. U kunt ons geen e-mail sturen.

• U kunt uw bezwaarschrift ook per post sturen naar:

Burgemeester en wethouders van Den Haag,

AWB / bezwaar

Postbus 12 600

2500 DJ DEN HAAG

Zet in uw bezwaarschrift:

- Uw naam, adres, telefoonnummer (waar wij u overdag kunnen bellen) en uw e-mailadres.

- De datum en uw handtekening.

- Een duidelijke omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt. Stuur een kopie van

het besluit mee. En noem het kenmerk.

- De redenen/argumenten waarom u het niet eens bent met het besluit.

- Eventuele bijlagen/ bewijsstukken die uw bezwaar ondersteunen.

Schrijft u namens iemand anders het bezwaar? Stuur dan ook een schriftelijke en ondertekende

verklaring (volmacht) mee van de persoon namens wie u bezwaar maakt.

 

Is er snel een uitspraak nodig?

Het bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Dat betekent dat dit besluit in werking treedt ook als u bezwaar maakt. Als u dit niet wilt, kunt de rechtbank verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Dit kan alleen als u tijdig bezwaar heeft gemaakt en uw zaak spoed heeft.

U kunt dit verzoek indienen bij de rechtbank Den Haag. Voor de behandeling van dit verzoek worden kosten in rekening gebracht (griffierecht).

 

 

 

 

 

Naar boven