Verkeersbesluit tijdelijke verkeersmaatregelen Meppel City Run 2026

Nummer: 3620312

Burgemeester en wethouders van Meppel

Aanleiding

In het centrum van Meppel vinden in 2026 verschillende evenementen plaats inwaarbij enkele wegen rondom het centrum moeten worden afgesloten om deveiligheid tijdens het evenement te kunnen waarborgen. Het in dit verkeersbesluitbenoemde evenement vindt plaats op 31 Mei 2026. Voor een veilig en ordelijkverloop van dit evenement is het noodzakelijk tijdelijke verkeersmaatregelen tetreffen.Om de veiligheid van bezoekers, deelnemers en overige weggebruikers tewaarborgen, is het noodzakelijk een aantal straten (tijdelijk) af te sluiten voorgemotoriseerd verkeer en overige verkeersdeelnemers. De bereikbaarheid voorhulpdiensten blijft hierbij gewaarborgd.

De volgende straten zullen (deels) afgesloten zijn tijdens dit evenement:

- Grote Oever

- Kleine Oever

- Bleekerseiland

- Prins Hendrikstraat

- Mr. H. Smeengekade

- Oude Boazstraat

- Pr. Margrietlaan

- Prins Bernhardsingel

- Oranjelaan

- Pr. Irenelaan

- Prinses Marijkestraat

- Zuideinde

- Wilhelminapark

- Marten Ottenlaan

- Wilhelminapark (waterpost)

- Stationsweg

- Zuideinde

- Heerengracht

- Catharinastraat

- Stationsweg

- Wilhelminastraat

- Heerengracht

- Badhuisstraat

- Melkstraatje

- Vledderstraat

- Woldstraat

- Javastraat

- Ambonstraat (waterpost)

- Eendrachtstraat

- Noteboomstraat

- Woldstraat

- Hoofdstraat

- Brouwerstraat

- Kerkplein

Ook is het noodzakelijk op de hieronder genoemde locaties parkeerverboden E01 en E04 te plaatsen om zo de veiligheid van bezoekers van het evenement te kunnen waarborgen.

Het gaat om (delen van) de volgende locaties:

- Kromme Elleboog

- Eendrachtstraat

- Kruising Prinsengracht/plein, Marktstraat, Kromme Elleboog- P Vledderstraat

- Parkeerplaats Vledderstraat

- Prinsengracht

Belangenafweging

Het belang van een veilig en ordelijk verloop van het evenement, waarbij groteaantallen bezoekers in het centrum van Meppel worden verwacht, weegt zwaarderdan het belang van het doorgaande verkeer op de betreffende wegen.Door het instellen van tijdelijke afsluitingen wordt de kans op verkeersonveiligesituaties, congestie en hinder voor bezoekers en hulpdiensten beperkt.Hoewel de maatregelen kunnen leiden tot enige hinder voor omwonenden enweggebruikers, is deze hinder tijdelijk van aard en ondergeschikt aan het belang vande verkeersveiligheid en openbare orde tijdens het evenement.

Gelet op:

- Artikel 15, lid 1 van de Wegenverkeerswet 1994, waarin is bepaald dat eenverkeersbesluit moet worden genomen voor plaatsing van artikel 12 van hetBesluit Administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (hierna: BABW)opgenomen verkeerstekens, evenals onderborden voor zover daardoor eengebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd;

- Artikel 18, eerste lid, onder d, van de Wegenverkeerswet 1994, waarin isbepaald dat verkeersbesluiten voor wegen onder beheer van de gemeenteMeppel worden genomen door Burgemeester en Wethouders.

Overwegende dat:

- Grote Oever, Kleine Oever, Bleekerseiland, Prins Hendrikstraat, Mr. H.Smeengekade, Oude Boazstraat, Pr. Margrietlaan, Prins Bernhardsingel,Oranjelaan, Pr. Irenelaan, Prinses Marijkestraat, Zuideinde, Wilhelminapark,Marten Ottenlaan, Wilhelminapark, Stationsweg, Zuideinde, Heerengracht,Catharinastraat, Stationsweg, Wilhelminastraat, Heerengracht, Badhuisstraat,Melkstraatje, Vledderstraat, Woldstraat, Javastraat, Ambonstraat,Eendrachtstraat, Noteboomstraat, Woldstraat, Hoofdstraat, Brouwerstraat enhet Kerkplein gelegen zijn binnen de bebouwde kom van Meppel;

- deze wegen in beheer zijn bij de gemeente Meppel;

- deze wegen zijn aangemerkt als wegen als bedoeld in artikel 18, eerste lid,onder d van de WVW 1994;

- het college van burgemeester en wethouders van Meppel bevoegd isverkeersbesluiten te nemen voor deze wegen;

- de bevoegdheid voor het nemen van verkeersbesluiten is gemandateerd aande Coördinator Ontwikkeling en Verstedelijking van het team Ruimte Initiatief;

- het noodzakelijk is om in verband met het evenement tijdelijke afsluitingen enparkeerverboden in te stellen ter waarborging van de verkeersveiligheid;

- de bereikbaarheid voor hulpdiensten te allen tijde gewaarborgd blijft;

- de maatregelen worden uitgevoerd door middel van het plaatsen vanschrikhekken met verkeersbord C01, E01 en E04 van bijlage 1 van het RVV1990;

- dat gelet op artikel 12 van het BABW voor het plaatsen van verkeersborden C01, E01 en E04 van bijlage 1 van het RVV 1990 inclusief eventueel onderbord, een verkeersbesluit is vereist;

- dat gelet op artikel 2 van de WVW 1994 de hiervoor genoemde verkeersmaatregel strekt tot:o het verzekeren van de veiligheid op de weg;o het verzekeren van de veiligheid van de bezoeker van het evenement- dat gelet op artikel 2 van de WVW 1994 het zoveel mogelijk waarborgen vande vrijheid van het verkeer in het geding komt bij het treffen van deze verkeersmaatregel;

- dat gelet op voorgaande overwegingen het zoveel mogelijk waarborgen vande vrijheid van het verkeer van ondergeschikt belang wordt geacht

BESLUIT

1. Een tijdelijke geslotenverklaring in te stellen voor alle voertuigen tussen ca.9:00 tot ca. 16:00 op (delen van) de volgende wegen (zie ook verkeersplan inbijlage):

- Grote Oever

- Kleine Oever

- Bleekerseiland

- Prins Hendrikstraat

- Mr. H. Smeengekade

- Oude Boazstraat

- Pr. Margrietlaan

- Prins Bernhardsingel

- Oranjelaan

- Pr. Irenelaan

- Prinses Marijkestraat

- Zuideinde

- Wilhelminapark

- Marten Ottenlaan

- Wilhelminapark (waterpost)

- Stationsweg

- Zuideinde

- Heerengracht

- Catharinastraat

- Stationsweg

- Wilhelminastraat

- Heerengracht

- Badhuisstraat

- Melkstraatje

- Vledderstraat

- Woldstraat

- Javastraat

- Ambonstraat (waterpost)

- Eendrachtstraat

- Noteboomstraat

- Woldstraat

- Hoofdstraat

- Brouwerstraat

- Kerkplein

Dit wordt gerealiseerd door het plaatsen van schrikhekken voorzien van verkeersbord C01 van bijlage 1 van het RVV 1990;

2. Het instellen van een parkeerverbod op parkeervakken en op delen van de wegen:

- Kromme Elleboog

- Eendrachtstraat

- Kruising Prinsengracht/plein, Marktstraat, Kromme Elleboog- P Vledderstraat

- Parkeerplaats Vledderstraat

- Prinsengracht

Dit wordt gerealiseerd door het plaatsen van verkeersbord E01 en E04 vanbijlage 1 van het RVV 1990;

3. Deze verkeersmaatregel gelden op 31 mei 2026;

4. De parkeerverboden gelden van op 30 mei vanaf 17.00 uur tot 31 mei 17:00 uur;

5. Deze maatregelen te realiseren conform het verkeersplan en de situatieschetsenvan de parkeerverboden in de bijlage van dit verkeersbesluit. Dit verkeersplankan worden ondersteund door de inzet van verkeersregelaars.

Meppel 12 mei 2026

Burgemeester en wethouders van Meppel

Namens deze,

J.A. Trompetter

Teammanager Ruimte Initiatief

Mededelingen

Bezwaar- of beroepsclausule

Bezwaar maken

Wilt u bezwaar maken tegen ons besluit? Stuurt u dan binnen 6 weken na de datum van deze brief uw bezwaarschrift naar:

Gemeente Meppel

College van burgemeester en wethouders

Postbus 501

7940 AM MEPPEL

Let u erop dat u in uw bezwaarschrift in ieder geval de volgende gegevens opneemt. Zo voorkomt u dat uw bezwaar vertraging oploopt:

- uw naam en adres;

- de datum waarop u uw bezwaarschrift indient;

- een korte omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt;

- een duidelijke uitleg waarom u het niet eens bent met ons besluit.

Vergeet u niet het bezwaarschrift te ondertekenen?

Voorlopige voorziening

U kunt ook een voorlopige voorziening aanvragen als u een bezwaarschrift heeft ingediend. Dat is een voorlopige beslissing om een bepaald besluit uit te stellen of juist door te laten gaan. Een voorlopige voorziening vraagt u aan bij:

Voorzieningenrechter van de Rechtbank Noord-Nederland

Afdeling bestuursrecht

Postbus 150

9700 AD Groningen

Let u erop dat de Rechtbank voor uw verzoek om een voorlopige voorziening kosten in rekening brengt.

 

Naar boven