Kenmerk: 574905 / Openbare Ruimte
Bevoegdheid
Op grond van artikel 18, lid 1, sub d, van de Wegenverkeerswet 1994 (WVW) is het college van burgemeester en wethouders bevoegd tot het nemen van verkeersbesluiten.
Gelet op de Wegenwet, de Wegenverkeerswet 1994 (hierna: WVW 1994), het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 (hierna: RVV 1990), het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (hierna: BABW) en de Uitvoeringsvoorschriften van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (hierna: Uitvoeringsvoorschriften BABW).
Krachtens de “Mandaatregeling gemeente Den Helder 2023”, vastgesteld door het college van burgemeester en wethouders d.d. 5 Mei 2023.
Grondslag
Op grond van artikel 15, eerste lid, van de WVW moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.
Adviezen
Conform artikel 24 BABW is over het nemen van het verkeersbesluit overleg gepleegd met een Verkeersadviseur van de politie Eenheid Noord-Holland, daartoe gemandateerd door de Korpschef van de politie. De politie is akkoord met de genomen maatregel in dit verkeersbesluit.
Motivering
Op 13 maart 2026 is een verkeersbesluit genomen tot het instellen van een parkeerverbod aan de Achterbinnenhaven ter hoogte van nummer 100. Tegen dit besluit zijn bezwaren ingediend.
Naar aanleiding van deze bezwaren en aanvullend overleg met omwonenden is de visie en afweging die ten grondslag lag aan het besluit heroverwogen en gewijzigd. Gelet hierop is het college tot de conclusie gekomen dat het eerder genomen verkeersbesluit niet in stand kan blijven.
Om die reden wordt het verkeersbesluit met kenmerk 567221 ingetrokken.
BESLUIT
I. Het verkeersbesluit d.d. 13 maart 2026, met kenmerk 567221 / Openbare Ruimte, strekkende tot het instellen van een parkeerverbod aan de Achterbinnenhaven ter hoogte van nummer 100, in te trekken.