Bekendmaking besluit omgevingsvergunning opslaan van vloeistoffen in opslagtanks of in tankcontainers of verpakkingen gebruikt als opslagtank op de Reijerscop 29 V in De Meern

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Utrecht heeft op 30 maart 2026 een omgevingsvergunning verleend aan Gasunie Transport Services B.V. te Groningen voor opslaan van vloeistoffen in opslagtanks of in tankcontainers of verpakkingen gebruikt als opslagtank op de locatie Reijerscop 29 V in De Meern. Het gaat om een activiteit zoals beschreven in artikel 3.24 van het Besluit activiteiten leefomgeving (Bal).

Op grond van artikel 3.25 van het Bal is sprake van een vergunningplichtige activiteit. De opslag van odorant in een tank was onder het oude stelsel (Wabo) oorspronkelijk niet vergunningplichtig, maar met de komst van de Omgevingswet (Bal) is het dat wel geworden. Vervolgens gold er gedurende twee jaar een omgevingsvergunning van rechtswege vanwege het overgangsrecht (artikel 4.14 IwOw), en dit recht is recentelijk verlopen. Daarom is voor de bestaande odoranttank een aanvraag ingediend.

 

Inwerkingtreding

Het besluit is op 30 maart 2026 in werking getreden. Dit betekent dat de vergunde activiteit vanaf deze datum plaats mag vinden.

 

Bezwaar

Als een belanghebbende het niet eens is met het besluit, dan kan diegene per post een bezwaarschrift indienen bij: Burgemeester en wethouders van de gemeente Utrecht, postbus 16200, 3500 CE Utrecht. Een bezwaarschrift kan ook digitaal worden ingediend via de website van de gemeente: www.utrecht.nl/contact/melding-klacht-bezwaar. Het is niet mogelijk om per e-mail bezwaar te maken. Wie belanghebbende is, leggen wij hieronder uit. De termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is 6 weken. Deze termijn begint op de dag nadat het besluit is verzonden. Het besluit is op 1 april 2026 verzonden. Dit betekent dat uiterlijk op 13 mei 2026 een bezwaarschrift kan worden ingediend. Aan de behandeling van het bezwaarschrift zijn voor de indiener geen kosten verbonden.

Bezwaarschrift

In het bezwaarschrift moet in ieder geval het volgende staan:

de naam en het adres van de indiener

de datum waarop het bezwaar wordt ingediend

een omschrijving van (het gedeelte van) het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt

de gronden van het bezwaar (de motivering)

een handtekening van de indiener (bij digitaal bezwaar geldt een DigiD als handtekening)

Belanghebbende

Bezwaar tegen het besluit kan alleen worden ingesteld door een belanghebbende. Een persoon of rechtspersoon is belanghebbende als diegene, als gevolg van het besluit, rechtsreeks in een eigen belang wordt geraakt. Dit belang moet voldoende persoonlijk, objectief en actueel zijn. Een rechtspersoon kan ook belanghebbende zijn als uit de doelstellingen en feitelijke werkzaamheden van die rechtspersoon blijkt dat

Naar boven