Artikel I
A.
Artikel 7, derde lid, komt te luiden:
De uurvergoeding voor onderzoekswerkzaamheden bedraagt € 70 en wordt jaarlijks geïndexeerd, gekoppeld aan de indexatie van de commissievergoeding conform het Rechtspositiebesluit decentrale politieke ambtsdragers.
B.
In de Toelichting, onder Uitgangspunten, komen onder e en f als volgt te luiden:
- e.
Budget: Het jaarbudget van de Rekenkamer bedraagt € 37.900 voor 2026, waarvan € 22.000 is bestemd voor onderzoek;
- f.
Werkwijze: de rekenkamer stelt een Reglement van Orde vast voor haar vergaderingen en de werkzaamheden. De onderzoeken worden uitgevoerd door externe personen of onderzoeksbureaus, die aangewezen, begeleid en gestuurd worden door de rekenkamer. De huidige mogelijkheid dat de leden zelfstandig onderzoek kunnen doen en daarvoor een uurvergoeding voor ontvangen blijft gehandhaafd;
C. In de Toelichting komt de tekst onder artikel 6. Budget als volgt te luiden:
De raad moet de rekenkamer de nodige middelen ter beschikking stellen voor een goede uitoefening van haar werkzaamheden (artikel 81j van de Gemeentewet). Dit omvat de totale kosten van de rekenkamer en alle overige kosten voor de uitvoering van de taken.
Het jaarbudget voor de rekenkamer(commissie) Heerde wordt jaarlijks in de gemeentebegroting opgenomen en geïndexeerd en bedraagt voor 2026 € 37.900,-. Van het budget is € 22.000,- voor onderzoek. Dat bedrag is exclusief de ambtelijke ondersteuning (8 uur/week, 0,22 fte). De rekenkamercommissie acht dit momenteel toereikend voor rekenkameronderzoek in Heerde. Jaarlijks wordt dit bedrag geïndexeerd op basis van de CPI van het CBS.
D. In de Toelichting komt de tekst van de laatste alinea onder artikel 7. Vergoeding als volgt te luiden:
Daarnaast is in de voorgaande Verordening op de rekenkamercommissie gemeente Heerde 2018 een uurvergoeding voor onderzoekswerkzaamheden vastgelegd voor de voorzitter en de externe leden.