Gemeenteblad van Oudewater
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Oudewater | Gemeenteblad 2026, 132855 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Oudewater | Gemeenteblad 2026, 132855 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Verordening op de fora van de gemeente Oudewater 2026
Artikel 12. Opening vergadering en quorum
Op een vergadering als bedoeld in het tweede lid is het eerste lid niet van toepassing. Een forum kan echter over andere aangelegenheden dan die waarvoor de ingevolge het eerste lid niet geopende vergadering was belegd alleen beraadslagen of besluiten, als blijkens de presentielijst meer dan de helft van het maximaal aantal forumleden conform artikel 3, eerste lid, tegenwoordig is.
Het forum kan uit eigener beweging advies uitbrengen aan het presidium, bijvoorbeeld tot het agenderen van een onderwerp op de voorlopige agenda voor de eerstvolgende forumvergadering of het organiseren van een raadsinformatiebijeenkomst over een bepaald onderwerp. Deze adviezen worden uitgebracht op basis van een beslissing van het forum bij meerderheid van stemmen.
Artikel 14. Aantal spreektermijnen
Beraadslaging over onderwerpen of voorstellen hebben tot doel beeld- en oordeelsvorming. Daartoe kunnen vragen gesteld en beantwoord worden, en kunnen forumleden met elkaar en met in-/meesprekers een dialoog voeren. Beraadslaging geschiedt in ten hoogste twee termijnen, tenzij het forum anders beslist.
Artikel 17. Ter inzage liggende stukken en vragen aan portefeuillehouders
Forumleden kunnen vragen stellen aan collegeleden over actuele onderwerpen of lopende dossiers, anders dan die op de agenda van het forum staan, doch wel betrekking hebben op het karakter van het forum. Dit kan alleen tijdens het agendapunt ‘Gelegenheid tot het stellen van vragen aan portefeuillehouders’.
Artikel 19. Handhaving orde en schorsing
Hij kan het forum voorstellen aan een forumlid dat door zijn gedragingen de geregelde gang van zaken belemmert het verdere verblijf in de vergadering te ontzeggen. Over het voorstel wordt niet beraadslaagd. Na aanneming daarvan verlaat het forumlid de vergadering onmiddellijk. Zo nodig doet de voorzitter hem verwijderen. Bij herhaling van zijn gedrag kan het forumlid bovendien door de raad voor ten hoogste drie maanden de toegang tot de vergadering worden ontzegd.
Hij roept sprekers tot de orde als deze zich in beledigende of onbetamelijke uitdrukkingen uitlaten, afwijken van het in behandeling zijnde onderwerp, andere sprekers herhaaldelijk interrumperen, dan wel anderszins de orde verstoren. Sprekers die hieraan geen gevolg geven kunnen door hem het woord ontnomen worden over het aanhangige onderwerp.
Artikel 20. Voorstellen van orde
Forumleden kunnen tijdens een vergadering mondeling een voorstel van orde betreffende de vergadering doen. Het forum beslist hier terstond over.
De leden, de voorzitter de wethouders en anderen die deel hebben genomen aan de beraadslagingen, hebben het recht een voorstel tot verandering aan het forum te doen, indien de besluitenlijst onjuistheden bevat of niet duidelijk weergeeft wat besloten is. Een voorstel tot wijziging dient voor het vaststellen van de besluitenlijst bij de griffier schriftelijk te worden ingediend.
Paragraaf 3. Besloten vergaderingen
Artikel 22. Toepassing verordening op besloten vergaderingen
Op besloten vergaderingen is deze verordening van overeenkomstige toepassing voor zover dat niet strijdig is met het besloten karakter van de vergadering.
Artikel 24. Opheffing geheimhouding
Als de raad op grond van artikel 89, vierde lid, van de wet voornemens is de verplichting tot geheimhouding die door een forum is opgelegd op te heffen, wordt, als het forum dat de verplichting tot geheimhouding heeft opgelegd daarom verzoekt, daarover in een besloten vergadering met het forum overleg gevoerd.
Artikel 27. Uitleg verordening
In de gevallen waarin deze verordening niet voorziet of bij twijfel over de toepassing van de verordening, beslist het forum op voorstel van de voorzitter.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2026-132855.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.