Artikel 1. Wijziging Ondersteuningsregeling Lokale Aanpak Isolatie gemeente Waalre
De Ondersteuningsregeling Lokale Aanpak Isolatie gemeente Waalre wordt als volgt gewijzigd:
A.
Artikel 5, derde lid, wordt als volgt vervangen door de volgende tekst:
3.
a. Voor eigenaar-bewoners als bedoeld in artikel 3, onder a, geldt dat de isolatiemaatregelen als bedoeld in artikel 4, lid 1 moeten voldoen aan de minimaal vereiste isolatiewaarden (Rd- of U-waarden) en minimale oppervlakten zoals opgenomen in de Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE), zoals gepubliceerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Een overzicht van deze vereisten geldend bij vaststelling van deze regeling is opgenomen in bijlage 1 bij deze regeling.
b. Voor Verenigingen van Eigenaars als bedoeld in artikel 3, onder b, geldt dat de isolatiemaatregelen als bedoeld in artikel 4, lid 1 moeten voldoen aan de minimaal vereiste isolatiewaarden (Rd- of U-waarden) en minimale oppervlakten zoals opgenomen in de Subsidieregeling verduurzaming voor verenigingen van eigenaars (SVVE), zoals gepubliceerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO). Een overzicht van deze vereisten geldend bij vaststelling van deze regeling is opgenomen in bijlage 2 bij deze regeling.
B.
Artikel 10, eerste lid, onderdelen a, b en e, wordt als volgt vervangen door de volgende tekst:
a. het subsidieplafond is bereikt;
b. de aanvrager niet valt onder de doelgroep zoals bedoeld in artikel 3;
e. de subsidiabele activiteiten zijn uitgevoerd vóór 1 januari 2025.
C
Na bijlage 1 wordt een nieuwe bijlage 2 toegevoegd, luidende:
Bijlage 2: Minimale oppervlakten en isolatiewaarden van subsidiabele isolatiemaatregelen volgens de SVVE-voorwaarden op 01-01-2026
|
Maatregel
|
Minimale oppervlakte/percentage
|
Minimale isolatiewaarde
|
|
Spouwmuurisolatie
|
10 m² per woning
|
Rd ≥ 1,1 m²K/W
|
|
Gevelisolatie
|
10 m² per woning
|
Rd ≥ 3,5 m²K/W
|
|
Dak/zoldervloerisolatie
|
≥ 70 % van het gehele dak of zoldervloer van het gebouw
|
Rd ≥ 3,5 m²K/W
|
|
Vloer-/bodemisolatie
|
≥ 70 % hele vloer of bodem van het gebouw
|
Rd ≥ 3,5 m²K/W
|
|
HR++ glas
|
3 m²
|
U ≤ 1,2 W/m²K
|
|
Isolerende deuren
|
Ud ≤ 1,5 W/m²K
|
|
Triple-glas in combinatie met nieuw isolerend kozijn
|
Ug ≤ 0,7 W/m2K (triple-glas)
Uf ≤ 1,5 W/m2K (kozijn)
|
|
Isolerende panelen in het kozijn met HR++ glas
|
Up ≤ 0,7 W/m2K (paneel)
Uf ≤ 1,5 W/m2K (kozijn)
|
|
Isolerende deuren in combinatie met nieuw isolerend kozijn
|
Ud ≤ 1,0 W/m2K (deur)
Uf ≤ 1,5 W/m2K (kozijn)
|
Artikel 2. Inwerkingtreding en citeertitel
1. Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na bekendmaking.
2. Dit besluit wordt aangehaald als: 1ste Wijziging Ondersteuningsregeling Lokale Aanpak Isolatie gemeente Waalre.