Gemeenteblad van Vught
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Vught | Gemeenteblad 2026, 101664 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Vught | Gemeenteblad 2026, 101664 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling Lokale Aanpak Isolatie gemeente Vught 2026
Het college van burgemeester en wethouders
Gezien het voorstel van 24 februari 2026
het gewenst is om energiebesparende maatregelen zoals glasisolatie, gevelisolatie, dakisolatie, (zolder)vloerisolatie, eventueel in combinatie met energiezuinige ventilatiemaatregelen in bestaande particuliere woningen te stimuleren, omdat deze maatregelen bijdragen aan de doelstelling om de energievraag in de gemeente te reduceren en energiearmoede te verminderen;
gelet op het bepaalde in artikel 5 van de Subsidieverordening gemeente Vught 2017
besluit vast te stellen de Subsidieregeling Lokale Aanpak Isolatie gemeente Vught 2026
Voor de toepassing van deze subsidieregeling worden de definities gehanteerd zoals vastgelegd in de 'Regeling houdende regels verstrekking specifieke uitkering aan gemeenten verduurzaming van eigenaars, woonverenigingen en wooncoöperaties'. Aanvullend hierop wordt in deze subsidieregeling verstaan onder:
Artikel 2 Doel van de subsidieregeling
Het doel van deze regeling is het bevorderen van verduurzaming van slecht geïsoleerde woningen door het (gedeeltelijk) subsidiëren van energiebesparende isolatiemaatregelen en eventueel in combinatie met energiezuinige ventilatiemaatregelen in de periode 1 januari 2025 tot en met 31 december 2029, waarbij de drie manieren van uitvoering van de maatregelen de ‘doe-het-zelf’ route, ‘zelf-een-bedrijf-regelen’ route of een ontzorgingsroute zijn.
Artikel 3 Doelgroep van de subsidie
Een subsidie wordt uitsluitend verstrekt aan eigenaar-bewoners met een slecht geïsoleerde grondgebonden woning op het grondgebied van de gemeente Vught met een WOZ-waarde van maximaal € 636.000,- op 1 januari 2022.
Artikel 6 Hoogte van de subsidie
De subsidie is te stapelen/combineren met andere subsidieregelingen zoals de landelijk beschikbare Investeringssubsidie Duurzaam Energie en Energiebesparing (ISDE). Het te verstrekken subsidiebedrag tezamen met die van andere subsidieregelingen bedraagt nooit meer dan 100% van de totaal gemaakte kosten.
Een aanvraag kan worden ingediend voor nog uit te voeren maatregelen en, in het geval van een aanvraag op basis van ‘doe-het-zelf’ route of ‘zelf-een-bedrijf-regelen’ route, ook voor reeds uitgevoerde werkzaamheden. Een aanvraag voor reeds uitgevoerde maatregelen dient binnen 24 maanden na uitvoering van de maatregelen te worden ingediend en mag niet eerder zijn uitgevoerd dan 1 januari 2025.
Het college maakt het besluit op de aanvraag bekend aan de aanvrager. Indien de subsidie wordt verleend, vermeldt het besluit het subsidiebedrag. In het geval dat de aanvrager de isolatiemaatregel wil laten uitvoeren op basis van de ontzorgingsroute via de intermediair zal het subsidiebedrag in mindering worden gebracht op de factuur van het uitvoerende isolatiebedrijf.
Artikel 10 Weigering, lagere vaststelling of intrekking
De subsidie wordt, onverminderd artikel 3 van de ASV geweigerd, lager vastgesteld of ingetrokken als
Aldus besloten in de vergadering van het college van burgemeester en wethouders gehouden op 24 februari 2026 te Vught.
BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN GEMEENTE VUGHT
De gemeentesecretaris,
W.F.F. Keijzers
De burgemeester,
C.N.A. Nijkerken-de Haan
Toelichting Subsidieregeling Lokale Aanpak Isolatie
Deze regeling strekt ertoe een lokale subsidie mogelijk te maken om slecht geïsoleerde koopwoningen te verduurzamen in het kader van het Nationaal Isolatieprogramma. Het betreft daarbij woningen van eigenaar-bewoners. De voorwaarden om in aanmerking te komen voor een subsidie sluiten aan bij de voorwaarden uit de “Regeling houdende regels verstrekking specifieke uitkering aan gemeenten verduurzaming slecht geïsoleerde woningen van eigenaar-bewoners en woningen van verenigingen van eigenaars, woonverenigingen en wooncoöperaties” (hierna: SPUK-regeling), op grond waarvan de gemeente een specifieke uitkering heeft ontvangen. Dit houdt verband met de single information, single audit (SiSa) verantwoordingsplicht van de gemeente voor de op grond van die SPUK-regeling ontvangen specifieke uitkering.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2026-101664.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.