De gemeente Alkmaar is voornemens een tweetal percelen gemeentegrond in Oterleek, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, sectie F, nr. 460, beiden gedeeltelijk, groot in totaal ca. 187 m², waarop onder andere een kerktoren is gebouwd te verkopen aan de toekomstig eigenaar van de kerk.
Naar het oordeel van de gemeente Alkmaar is de toekomstig eigenaar van de kerk de enige serieuze gegadigde die voor de aankoop van de percelen grond met daarop onder andere de kerktoren in aanmerking komt. Door de verkoop van de hiervoor genoemde percelen grond aan de toekomstig eigenaar van de kerk, ontstaat er een geheel met de kerk, hetgeen uit ruimtelijk, beheer en eigendomsoogpunt wenselijk is.
De gemeente Alkmaar is op grond van deze objectieve, toetsbare en redelijke criteria van mening dat de toekomstig eigenaar van de kerk in Oterleek de enige serieuze gegadigde is die voor de aankoop van deze percelen gemeentegrond (met kerktoren) in aanmerking komt.
Reageren
Tegen deze voorgenomen verkoop kunnen geen zienswijzen, bezwaren of beroep in de zin van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) worden ingediend of ingesteld.
Bent u het niet eens met dit voornemen tot verkoop, omdat u van mening bent ook als serieuze gegadigde in aanmerking te komen voor de aankoop van de percelen gemeentegrond, dan dient u dit binnen een termijn van 20 dagen na publicatie van dit bericht, derhalve uiterlijk op (25 maart 2025), kenbaar te maken door een kort geding procedure aanhangig te maken bij de Rechtbank Noord-Holland. Indien u een kort geding aanhangig maakt, verzoeken wij u ons dit zo spoedig mogelijk schriftelijk mede te delen door toezending van de conceptdagvaarding naar wschuijt@alkmaar.nl onder vermelding van “Oterleek”.
Indien binnen de genoemde termijn geen kort geding aanhangig wordt gemaakt zal de gemeente Alkmaar de verkoop aan de toekomstig eigenaar van de kerk in Oterleek verder effectueren. Bij gebreke van een tijdig aanhangig gemaakt kort geding vervalt het recht tegen al het voornoemde in rechte op te komen en/of daarop enige vordering tot schadevergoeding of welke andere aanspraak dan ook te baseren, althans heeft u uw rechten daarop verwerkt. De gemeente en de toekomstig eigenaar van de kerk zouden immers onredelijk worden benadeeld indien pas na deze (duidelijk kenbaar gemaakte) termijn alsnog tegen het voornemen respectievelijk het aangaan van de overeenkomst zou worden opgekomen.