Gemeenteblad van Amersfoort
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Amersfoort | Gemeenteblad 2025, 84278 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Amersfoort | Gemeenteblad 2025, 84278 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Besluit van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Amersfoort houdende regels omtrent subsidie voor kunst- en culturele projecten van amateurs in de gemeente Amersfoort
Burgemeester en Wethouders van Amersfoort;
gelezen de nota Cultuurvisie Amersfoort 2030 invullen d.d. 10 oktober 2017;
gelezen de nota Uitvoeringsagenda kunst & cultuur 2023-2026 d.d. 20 december 2022, nummer 171909;
gelet op de Algemene wet bestuursrecht en de Algemene Subsidieverordening Amersfoort;
overwegende dat het gewenst is activiteiten te stimuleren van amateurkunstenaars die bijdragen aan een gezond cultureel klimaat in Amersfoort;
Artikel 2. Activiteiten die voor subsidie in aanmerking komen
Burgemeester en wethouders verstrekken uitsluitend subsidie voor projecten op het gebied van amateurkunst, waarvan een publieke uitvoering van de amateurkunst deel uitmaakt.
Artikel 4. Eisen aan de aanvrager
Subsidie kan enkel worden aangevraagd door natuurlijke personen zonder winstoogmerk of rechtspersonen met volledige rechtsbevoegdheid zonder winstoogmerk.
Overeenkomstig artikel 14, tweede lid, onder d, van de Asv beslissen burgemeester en wethouders afwijzend op de aanvraag als:
Artikel 10. Wijze van verdeling
Als twee of meer aanvragen een gelijk aantal punten verkrijgt en hun plaats in de rangschikking zodanig is dat de som van de toe te kennen subsidiebedragen het subsidieplafond overstijgt, dan vindt rangschikking van deze aanvragen plaats aan de hand van het behaalde aantal punten op het criterium als bedoeld in artikel 4, tweede lid, onder d, waarbij bij gelijke score op dit criterium de rangorde van de aanvragen wordt bepaald aan de hand van de volgorde van binnenkomst van de aanvragen.
Artikel 12. Directe vaststelling subsidie
In afwijking op artikel 25 van de Asv stellen burgemeester en wethouders een subsidie op grond van deze regeling zonder voorafgaande verlening vast indien het subsidiebedrag niet meer bedraagt dan exact € 7.500,-.
Artikel 14. Beslistermijn aanvragen
Burgemeester en wethouders beslissen op een aanvraag binnen twee maanden na afloop van de aanvraagtermijn.
Artikel 15. Uitvoerder van de subsidieregeling
De bestuurder van de stichting Scholen in de Kunst is door burgemeester en wethouders gemandateerd om te besluiten op grond van deze subsidieregeling.
Bijlage 1 - Beoordelingscriteria
De aanvraag wordt beoordeeld op de beoordelingscriteria genoemd in artikel 10, tweede lid, van de Subsidieregeling Amateurkunst Projecten Amersfoort. In deze bijlage worden deze beoordelingscriteria toegelicht.
Opgaven uit de Cultuurvisie – 5 punten:
In de aanvraag geeft de aanvrager aan op welke aspecten van dit beoordelingscriterium zich richt. Een aanvraag hoeft zich niet op alle aspecten van dit beoordelingscriterium te richten.
De score op dit beoordelingscriterium is een gemiddelde van de scores op de aspecten waarop de aanvraag zich richt.
We willen veel variatie en afwisseling binnen het culturele klimaat in Amersfoort en een cultureel klimaat dat aansprekend is voor vele verschillende doelgroepen (naar leeftijd, naar leefstijl etc.). Initiatieven op dit vlak moeten bijdragen aan een of meerdere van onderstaande doelstellingen:
Bijdragen aan een inclusieve samenleving: het bevorderen van de cultuurparticipatie van mensen die nu nog te maken hebben met barrières. We willen daarom de zichtbaarheid van uitingen van kunst en cultuur door minderheidsgroepen steunen en verbinden met reguliere cultuurdragers en een breder publiek.
We willen dat het culturele klimaat in Amersfoort jongeren voldoende mogelijkheden biedt om de door hen gewenste cultuurbeleving te hebben. We richten ons op jongeren van pakweg 16 jaar tot en met 25 jaar. Behoeften zijn uiteenlopend en divers. Als rode draad staan beleving, ontmoeting en aansluiten op de leefwereld van jongeren centraal. We willen impulsen geven aan het verbeteren van het cultuuraanbod voor jongeren en hun cultuurbeleving. Initiatieven op dit vlak moeten bijdragen aan een of meerdere van onderstaande doelstellingen:
We willen innovatie in het cultuuraanbod stimuleren. Door middel van innovatie kan worden ingespeeld op verschillende trends binnen de culturele sector. Ook kan innovatie worden gebruikt om het aanbod voor een breder publiek aantrekkelijk te maken (onder andere met het oog op de opgaven diversiteit en jongeren). Initiatieven op dit vlak moeten bijdragen aan een of meerdere van onderstaande doelstellingen:
We willen een aantrekkelijk cultuuraanbod voor onze inwoners, waarbij Amersfoort ook een centrumfunctie voor de regio vervult. Initiatieven op dit vlak moeten bijdragen aan een of meerdere van onderstaande doelstellingen:
Wij willen dat Amersfoort een thuis is voor vele cultuurmakers, zoals kunstenaars, artiesten, theatermakers, acteurs, schrijvers, beeld- en filmmakers, festivalorganisatoren, productiehuizen etc. Initiatieven op dit vlak moeten bijdragen aan een of meerdere van onderstaande doelstellingen:
Deze regeling betreft een projectsubsidieregeling zoals bedoeld in de Asv. De Subsidieregeling Amateurkunst projecten Amersfoort 2025-2028 vervangt de oude Regeling projectsubsidies amateurkunst. De Regeling projectsubsidies amateurkunst, zoals vastgesteld op 1 februari 2023 wordt ingetrokken. De Regeling projectsubsidies amateurkunst blijft van toepassing op subsidies die op grond van die subsidieregeling zijn aangevraagd, verleend of vastgesteld.
De Subsidieregeling kunst- en culturele projecten van amateurs Amersfoort is evenals de oude Regeling projectsubsidies amateurkunst bedoeld om culturele en kunstprojecten van amateurs in Amersfoort en voor Amersfoorters aan te jagen. Hiermee wenst de gemeente Amersfoort door middel van de projecten het culturele klimaat in Amersfoort te versterken, verbreden en vernieuwen en bij te dragen aan een aantrekkelijke en verbonden stad. Daarnaast wenst de gemeente Amersfoort dat de projecten de samenwerking te vergroten met instellingen en partners binnen en buiten het amateurkunstveld in de stad.
Adviescommissie Amateurkunst: deze commissie is door burgemeester en wethouders ingesteld om de aanvragen te beoordelen en burgemeester en wethouders te adviseren over de score die aan de aanvragen kan worden toegekend. In Bijlage II bij deze subsidieregeling staat het reglement voor de Adviescommissie Amateurkunst.
Amateurkunst: Met amateurkunst wordt kunstbeoefening door amateurs bedoeld. Dat houdt ook in dat kunstbeoefening in het kader van onderwijs, of het nu primair of voorgezet onderwijs betreft of een beroepsopleiding, daar niet onder valt. Ook kunstbeoefening in het kader van maatschappelijke ondersteuning als bedoeld in de Wet maatschappelijke ondersteuning valt hier niet onder, bijvoorbeeld in de vorm van dagbesteding.
Artikel 2 Activiteiten die voor subsidie in aanmerking komen
Het doel van de subsidieregeling is het steunen van incidentele projecten op het gebied van amateurkunst. Het moet daarbij gaan om projecten die buiten het reguliere werkveld vallen van een amateurkunstbeoefenaar of van een vereniging of stichting op het gebied van amateurkunst. Wanneer een amateurkunstgezelschap periodiek een uitvoering geeft, wordt dat niet als een incidenteel project gezien. Dat is bijvoorbeeld wel het geval als het amateurkunstgezelschap zich wil uitdagen en publieke uitvoering een vernieuwende vorm wil vormgeven.
Met de kosten van een periodieke uitvoering van een amateurkunstgezelschap kan immers rekening worden gehouden in de bekostiging van het gezelschap, bijvoorbeeld door lidmaatschapsbijdragen of andere periodieke bijdragen van amateurkunstenaars.
Van het project dient tevens een publieke uitvoering onderdeel te zijn. Een publieke uitvoering moet voor het algemene publiek toegankelijk zijn, maar hier mogen wel toegangsprijzen voor worden geheven.
Artikel 3 Indieningstermijn aanvraag
Omdat het subsidieplafond wordt verdeeld op basis van een kwalitatieve beoordeling van de aanvragen, moeten alle aanvragen voor het aflopen van de indieningstermijn volledig en compleet zijn ingediend. Het is niet mogelijk om de aanvraag na ommekomst van de aanvraagperiode te wijzigen of aan te vullen. Burgemeester en wethouders nemen een afzonderlijk besluit over de periodes waarbinnen een aanvraag om subsidie kan worden gedaan.
Artikel 4 Eisen aan de aanvrager
Dit artikel behoeft geen toelichting.
Artikel 5 Eisen aan de aanvraag
Dit artikel behoeft geen toelichting.
Dit artikel behoeft geen toelichting.
Dit artikel behoeft geen toelichting.
Dit artikel behoeft geen toelichting.
Naast de gronden opgenomen in de Asv worden subsidieaanvragen die voldoen aan één van de hier opgesomde redenen afgewezen.
Met de weigeringsgrond onder a wordt voorkomen dat subsidie verstrekt moet worden aan een project dat niet de minimale drempels heeft bereikt wat betreft kwaliteit.
Met de weigeringsgrond onder b wordt voorkomen dat een aanvraag slechts voor een gedeelte gehonoreerd kan worden. Burgemeester en wethouders gaan er van uit dat alleen een bedrag aan subsidie wordt aangevraagd dat noodzakelijk is om het project te kunnen uitvoeren. Een dele van het aangevraagde bedrag zal daarvoor onvoldoende zijn.
Projecten die langer lopen dan een jaar komen niet in aanmerking voor subsidie, reden waarom de weigeringsgrond onder c is opgenomen.
De weigeringsgronden onder d, e, f en g zijn opgenomen omdat burgemeester en wethouders niet wenst projecten met een dergelijke inhoud of oogmerk te subsidiëren.
De weigeringsgrond onder h is opgenomen omdat burgemeester en wethouders alleen subsidie wenst te verstrekken wanneer dat noodzakelijk is om het project mogelijk te maken. Indien burgemeester en wethouders aannemelijk acht dat de subsidie voor andere doeleinden zal worden gebruikt dan waarvoor deze is aangevraagd, kan de aanvraag geweigerd worden. Datzelfde geldt als aannemelijk is dat de subsidie niet doelmatig zal worden besteed.
Voorts wordt de subsidie geweigerd als blijkt dat niet wordt voldaan aan de eisen en voorwaarden die aan de subsidieverlening zijn verbonden. Denk bijvoorbeeld aan de eis dat uit de aanvraag blijkt dat de leden ten minste tweewekelijks samenkomen, of als het minimumaantal leden niet wordt gehaald.
Artikel 10 Wijze van verdeling
Het beschikbare bedrag voor de subsidies wordt op een open en transparante wijze verdeeld, door een rangorde in de aanvragen aan te brengen op basis van een beoordeling op kwaliteit. Die beoordeling vindt plaats aan de hand van de criteria genoemd in het tweede lid. In bijlage I wordt een nadere uitleg gegeven van deze criteria. De subsidieaanvrager kan zijn aanvraag met het oog op die criteria vormgeven.
Per subcriterium zijn er 5 punten te behalen. De som van de behaalde punten op de subcriteria wordt gedeeld door het aantal subcriteria, hetgeen tot een puntenaantal leidt. De scores worden afgerond op twee decimalen achter de komma. De aanvraag met de meeste punten wordt hoger gerangschikt.
De punten worden gebaseerd op de volgende rapportcijfers:
Aan de subsidie is een aantal verplichtingen verbonden. Indien de subsidieontvanger zich niet aan de deze verplichtingen houdt kan dat gevolgen hebben voor de vaststelling van de subsidie.
Artikel 12 Directe vaststelling subsidie
Dit artikel behoeft geen toelichting.
Artikel 13. Adviescommissie Amateurkunst
Dit artikel behoeft geen toelichting.
Artikel 14. Beslistermijn aanvragen
Met deze bepaling wordt er gebruik gemaakt van de mogelijkheid tot afwijking in artikel 13, vijfde lid van de Asv.
Artikel 15. Uitvoerder van de subsidieregeling
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-84278.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.