Kennisgeving concept RES Herijking RES regio Utrecht

Het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Houten maakt bekend dat de concept RES Herijking van de RES regio Utrecht van 25 februari tot en met 8 april ter inzage ligt. U kunt het document dan inzien en uw mening geven. In de concept RES Herijking leest u de doelstelling en stand van zaken van de realisatie van de elektriciteits- en warmtetransitie in de RES regio. Ook leest u over de werkwijze en de samenwerking binnen de RES regio Utrecht.

Waarom deze Herijking?

De gemeente Houten is onderdeel van de energieregio Utrecht. Samen hebben wij in 2021 de eerste Regionale Energiestrategie (RES 1.0) opgesteld. Daarin staat hoe en hoeveel de provincie, 16 gemeenten en vier waterschappen in de regio Utrecht bijdragen aan de overgang van fossiele energie naar duurzame elektriciteit (zoekgebieden voor zonnepanelen en windturbines) en een aardgasvrije toekomst tot 2030.

Afgesproken werd periodiek een geactualiseerde versie van de RES aan de volksvertegenwoordigingen voor te leggen. Dit om goed zicht te houden op de voortgang, nieuwe technieken en innovaties te benutten en rekening te houden met ruimtelijke opgaven en omstandigheden die de voortgang kunnen beïnvloeden.

In dit concept van deze RES Herijking is de voortgang die wij als gemeente en de andere deelnemende overheden, na vaststellen RES 1.0, hebben gemaakt meegenomen. Dit geldt ook voor besluitvorming die heeft plaatsgevonden.

Onderliggend aan de concept RES Herijking is een planMER uitgevoerd. Het planMER is een bijlage bij de concept RES Herijking en geeft inzicht in de milieueffecten van de zoekgebieden wind- en zonne-energie. In het planMER zelf worden geen besluiten genomen.

Wat gebeurt er met uw inbreng?

In april wordt regionaal een definitief voorstel afgestemd. Hierin worden de zienswijzen meegenomen. Dit voorstel zal ter besluitvorming aan gemeenteraden, provinciale staten en algemeen besturen van waterschappen worden voorgelegd ter besluitvorming.

Inspraak en stukken inzien

Digitaal in te zien

De ter inzage legging van de concept RES Herijking en het planMER biedt inwoners en maatschappelijke partijen de gelegenheid hun inbreng te geven op het regionale schaalniveau.

De concept RES Herijking van de RES regio Utrecht zijn digitaal in te zien op onderstaande webpagina. De stukken zijn in te zien van 25 februari tot en met 8 april 2025.

Link naar RES Herijking en digitale planMER : Externe link:https://www.energieregioutrecht.nl/res+herijking/default.aspx

Papieren versie in te zien

Tijdens de periode van 25 februari tot en met 8 april 2025 kunt u de RES Herijking ook inzien bij de gemeente Houten in het Gemeentehuis. De bijbehorende planMER is alleen digitaal in te zien.

Het document ligt op de begane grond bij de receptie. Vraag aan de receptie om de RES Herijking te kunnen inzien. Dit kan van maandag tot en met donderdag van 9:00 – 16:30 uur en op vrijdag van 9:00 tot 16:00 uur.

Reageren

Reageren kan op de volgende manieren:

Digitaal: door een e-mail te sturen naar zienswijzeRES@utrecht.nl, onder vermelding van ‘Zienswijze RES Herijking regio Utrecht’,

Schriftelijk: door een brief te sturen naar het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Houten per adres Postbus 16200, 3500 CE Utrecht (Postbus regio Utrecht/U10) >, onder vermelding van ‘Zienswijze RES Herijking regio Utrecht’;

Het kernteam van de RES regio Utrecht verzorgt de beantwoording en eventuele verwerking van de ingebrachte zienswijzen. Het kernteam van de RES regio Utrecht heeft werkplekken in het stadshuis van de gemeente Utrecht. Daarom dit e-mailadres.

Meer informatie

U kunt bovenstaande informatie en de concept RES Herijking nalezen op deze webpagina: Externe link:www.energieregioutrecht.nl.

College van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Houten

Naar boven