Gemeenteblad van Krimpenerwaard
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Krimpenerwaard | Gemeenteblad 2025, 575966 | ander besluit van algemene strekking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Krimpenerwaard | Gemeenteblad 2025, 575966 | ander besluit van algemene strekking |
Budgethoudersregeling Krimpenerwaard 2025
Hoofdstuk 2 Aanwijzing van hoofdbudgethouder, budgethouder, deelbudgethouder, budgethouder integrale budgetten en prestatie-akkoord-verklaarder
Artikel 3 Aanwijzing budgethouder
De gemeentesecretaris/algemeen directeur kan per investerings-, project- en exploitatiebudget een teammanager of programmamanager als budgethouder aanwijzen.
Artikel 5 Aanwijzing budgethouder integrale budgetten
De budgethouder kan één of meer budgethouders integrale budgetten aanwijzen voor de aan hen toegewezen teamoverstijgende budgetten.
Hoofdstuk 3 Verantwoordelijkheden en bevoegdheden
De hoofd-, (deel)budgethouder of budgethouder integrale budgetten is bevoegd tot het aangaan van financiële verplichtingen onder de volgende randvoorwaarden:
(meerjarig) financiële verplichtingen kunnen slechts worden aangegaan nadat de hoofd-, (deel)budgethouders of budgethouder integrale budgetten heeft vastgesteld dat in de vastgestelde begroting voldoende budget beschikbaar is en dat deze verplichtingen passen binnen de doelstelling waarvoor het budget beschikbaar gesteld is;
Voor het betaalbaar stellen van facturen of betalingsopdrachten vanaf € 50.000 (inclusief BTW) geldt:
Als een budgethouder een budget heeft toegewezen aan een deelbudgethouder of budgethouder integrale budgetten moet de betaalbaarstelling ten laste van het betreffende budget door zowel de deelbudgethouder of budgethouder integrale budgetten, de budgethouder en hoofdbudgethouder geautoriseerd worden.
Aldus besloten in de vergadering van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Krimpenerwaard op 16 december 2025.
de secretaris,
J. Hennip
de burgemeester,
ir. J. Beenakker
Toelichting op de Budgethoudersregeling gemeente Krimpenerwaard 2025
Artikel 2 Aanwijzing hoofdbudgethouder, lid 1
Artikel 3 Aanwijzing budgethouder
Artikel 4 Aanwijzing deelbudgethouder
Artikel 5 Aanwijzing budgethouder integrale budgetten
Artikel 6 Aanwijzing prestatie-akkoord-verklaarder (PAV’er)
Met ingang van 2025 wordt gewerkt met een verplichtingenadministratie. De verplichting moet voldoen aan de volgende voorwaarden:
Facturen moeten voldoen aan de volgende wettelijke eisen:
Bewijsstukken van de prestatielevering worden voor zover mogelijk toegevoegd aan het financiële systeem. Dit wordt gedaan door de hoofd-, (deel)budgethouders, budgethouder integrale budgetten of prestatieakkoordverklaarder. Is de factuur € 25.000 (incl. BTW) of hoger dan is het toevoegen van bewijsstukken van de prestatielevering aan de financiële applicatie verplicht.
Bij een voorschotbetaling kan niet op het moment van betaling vastgesteld worden dat de prestatie daadwerkelijk geleverd is. De factuur met de voorschotbetaling kan wel betaalbaar gesteld worden mits de voorschotbetalingen opgenomen zijn in het contract/overeenkomst/opdrachtverlening die aan de factuur ten grondslag ligt. De vaststelling dat de prestatie daadwerkelijk geleverd is vindt plaats bij de afrekening waarin het voorschot cq. de voorschotten verrekend worden met de in rekening gebrachte werkelijke kosten.
Ook als geen betalingstermijn is afgesproken bedraagt de wettelijke maximale betalingstermijn van een factuur voor de overheid 30 dagen.
De hoofd-, (deel)budgethouders en budgethouders integrale budgetten zijn verantwoordelijk voor het verkrijgen van opbrengsten ten gunste van het betreffende budget.
Begrotingswijzigingen zijn budgetwijzigingen die door de gemeenteraad moeten worden geautoriseerd. Het gaat hierbij om de volgende mutaties:
Administratieve wijzigingen zijn budgetwijzigingen die door de (deel)budgethouder/budgethouder integrale budgetten kunnen worden geautoriseerd. Het gaat hierbij om de volgende mutaties:
De volgende rekeningen kunnen alleen in overleg met team financiën tot een administratieve wijzigingen leiden:
Betalingsopdrachten zijn betalingen waarvoor geen factuur beschikbaar is.
Voor het betaalbaar stellen van bedragen tot en met € 5.000 (incl. BTW) is één autorisatie toereikend.
Autorisatie vindt plaats middels het goedkeuren van een factuur of een verplichting in het financiële systeem door de hoofd-, (deel)budgethouders of hun vervangers.
Voor het betaalbaar stellen van bedragen vanaf € 5.000 (incl. BTW) tot en met € 50.000 (incl. BTW) geldt:
Autorisatie vindt plaats door de hoofd-, (deel)budgethouders of hun vervangers in het financiële systeem.
Het betaalbaar stellen van bedragen vanaf € 50.000 (incl. BTW) geldt:
Autorisatie vindt plaats door de hoofd-, (deel)budgethouders of hun vervangers in het financiële systeem.
Bij de betaalbaarstelling van bedragen kan het gaan om facturen of betaalopdrachten die worden aangeleverd als batch (verzamel)betalingen vanuit vak applicaties van sociaal domein en personeelszaken.
Deze bepaling is opgenomen om invulling te geven aan artikel 11 Condities en beperkingen, lid 2, waarin gemandateerde bevoegdheden niet uitgeoefend mogen worden ten aanzien van zichzelf, of ten aanzien van aan hem/haar/hen gelieerde bedrijven en/of instellingen.
In dergelijke gevallen moet de betaalbaarstelling altijd geautoriseerd worden door de vervanger van de hoofd-,(deel)budgethouder of budgethouder integrale budgetten als deze is aangewezen anders dient autorisatie plaats te vinden door de aanwijzer.
In de financiële verordening is vastgelegd hoe en wanneer financiële verantwoording afgelegd moet worden.
De bepaling dat het team Financiën voorziet in de noodzakelijke informatie heeft betrekking op het uitgangspunt dat voor de hele organisatie één integrale financiële administratie bestaat.
In de praktijk kunnen zich situaties voordoen waarin deze regeling niet voorziet. Voor die situaties is dit artikel opgenomen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-575966.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.