Rooseveltweg: verplaaten bushalte Dijkgraaf naar Rooseveltweg nabij Tarthorst/de Hoef
kenmerk: JSO_514_25
Burgemeester en Wethouders van de gemeente Wageningen,
Overwegingen ten aanzien van het besluit
Op deze afbeelding ziet u de verplaatsing van bushalte Dijkgraaf aangegeven met rondjes en pijlen.
Bevoegdheid:
Artikel 18, eerste lid, onder d, van de Wegenverkeerswet 1994.
Grondslag:
Artikel 15 Wegenverkeerswet en artikel 12 BABW.
Krachtens artikel 15 lid 1 van de Wegenverkeerswet 1994 dient er een verkeersbesluit te worden genomen voor de plaatsing van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer opgenomen verkeerstekens, evenals voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.
Aanleiding en belangen:
Aanleiding:
De provincie Gelderland heeft een nieuwe overeenkomst met een busmaatschappij (vervoerder). Daardoor gaat in Wageningen de route van lijn 103 veranderen. Vanaf 28 juni 2026 gaat deze bus rijden via de Rooseveltweg. Maar dit heeft tot gevolg dat buslijn 103 vanuit Ede niet meer langs bushalte Dijkgraaf gaat rijden.
Daarom willen we deze bushalte verplaatsen. Voor de doorstroming van de bus doen we dat na de verkeerslichten. Maar net om de hoek op de Rooseveltweg is geen ruimte beschikbaar. Hier gaan we het fietspad namelijk verbreden. De eerste mogelijkheid daarna is waar dat fietspad de huidige breedte blijft. Dat is nabij de Ooststeeg en De Hoef. En ook in de buurt van de brug naar de Tarthorst. Veel dichter bij de brug is minder gewenst. De halte zou dan aan de voorzijde en zicht van een rij woningen komen.
De beide haltes zouden dan wel ver uit elkaar komen te liggen. Dat is niet zo praktisch in het gebruik. Daarom willen we die ook verplaatsen naar vlak bij de brug naar de Tarthorst. Daar is weinig ruimte maar lijkt wel te kunnen.
Halte Dijkgraaf komt nu te liggen vlakbij waar tot 1977 de Ooststeeg op de Dijkgraaf aansloot. Voor mensen zonder deze historische bekendheid is de naam verwarrend. Want tegenwoordig noemen we een halte zo veel mogelijk naar de nabijgelegen zijweg. Daarom overwegen we deze halte de nieuwe naam “Tarthorst” te geven.
Belangen:
Aan dit verkeersbesluit liggen de volgende belangen, als bedoeld in artikel 2 van de Wegenverkeerswet 1994, ten grondslag:
- het zoveel mogelijk waarborgen van de vrijheid van het verkeer;
- het bevorderen van een doelmatig of zuinig energiegebruik;
Politieadvies
Volgens artikel 24 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) is er overleg geweest met de gemandateerde van de politie, eenheid Oost Nederland, district Gelderland-Midden. Die heeft positief geadviseerd op dit besluit.
BESLUIT
Het college besluit tot het verplaatsen van de verkeersborden:
- L3 (bushalte) (1 per richting) van de Nijenoord Allee ter hoogte van de Rooseveltweg/Mondriaanlaan naar de Rooseveltweg, ter hoogte van de burg naar de Tarthorst, De Hoef en de Ooststeeg.
Wageningen19-12-2025
Burgemeester en wethouders van Wageningen
Namens deze
ing. J.S. Overvest
Beleidsmedewerker verkeer en vervoer
Mededelingen
Bezwaarmogelijkheid
Bent u het niet met dit besluit eens? Dan willen wij u vragen om eerst telefonisch contact met ons op te nemen via 0317 - 49 29 11. We kunnen met u samen het besluit dan doornemen en uw eventuele vragen en opmerkingen bespreken. Wilt u na dit gesprek toch bezwaar maken? Zorg dan dat u binnen 6 weken na de publicatiedatum in de Staatscourant een bezwaarschrift ingediend heeft t.a.v. burgemeester en wethouders van de gemeente Wageningen. Daarmee voorkomt u dat we uw bezwaarschrift niet meer in behandeling kunnen nemen, omdat het te laat binnen is.
Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en tenminste te bevatten: uw naam en adres, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen uw bezwaar is gericht en de gronden van uw bezwaar. Wanneer u zich laat vertegenwoordigen of gebruik maakt van een gemachtigde, verzoeken wij u tevens te vermelden de naam en het adres van deze persoon. Wanneer voor het indienen van een gemachtigde die niet advocaat is, gebruik wordt gemaakt, verdient het aanbeveling de machtiging direct bij te sluiten. Het bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen, met behulp van uw DigiD, op https://www.wageningen.nl/bezwaar.
Voorlopige voorziening
Dit besluit geldt ook tijdens de bezwaarprocedure. Als u wilt dat het besluit niet meteen ingaat, kunt u om een voorlopige voorziening vragen bij de rechtbank. Dat is een voorlopige beslissing om een bepaalde handeling uit te stellen of juist door te laten gaan. Dit kan alleen als u al een bezwaarschrift heeft ingediend. Een voorlopige voorziening vraagt u aan bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Gelderland, afdeling Bestuursrecht, o.v.v. voorlopige voorzieningen, Postbus 9030, 6800 EM Arnhem. U kunt het verzoek om voorlopige voorziening ook digitaal indienen, met behulp van uw DigiD, via https://loket.rechtspraak.nl/Burgers/Digitaal%20procederen/33. Meer informatie vindt u op deze site.
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.