Gemeenteblad van Hoogeveen
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Hoogeveen | Gemeenteblad 2025, 563847 | beleidsregel |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Hoogeveen | Gemeenteblad 2025, 563847 | beleidsregel |
Wijzigingsbesluit Beleidsnota evenementenborden Gemeente Hoogeveen
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Hoogeveen;
gelezen het ambtelijk voorstel;
gelet op de artikelen 4:81, eerste lid, 4:83 en 1:3, vierde lid, van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 2:10 van de Algemene plaatselijke verordening Hoogeveen;
besluit vast te stellen het volgende:
Wijzigingsbesluit Beleidsnota evenementenborden Gemeente Hoogeveen
Artikel I Wijziging beleidsregel
De vergunningverlening voor het plaatsen van evenementenborden op de openbare weg vindt plaats op basis van artikel 2:10 van de Algemene plaatselijke verordening (Apv). Dit artikel geeft aan dat het verboden is zonder vergunning van het bevoegde bestuursorgaan de weg of een weggedeelte anders te gebruiken dan overeenkomstig de publieke functie daarvan. Lid 2 van artikel 2:10 Apv geeft aan dat vergunningen voor het plaatsen van evenementenborden kunnen worden geweigerd indien 'het beoogde gebruik schade toebrengt aan de weg, gevaar oplevert voor de bruikbaarheid van de weg of voor het doelmatig en veilig gebruik daarvan, danwel een belemmering kan vormen voor het doelmatig beheer en onderhoud van de weg'.
Lid 2 van artikel 2:10 Apv geeft Burgemeester en Wethouders de mogelijkheid greep te houden op situaties welke hinder of gevaar in het openbaar gebied kunnen opleveren. In artikel 2:10 Apv ligt niet uitsluitend de verkeersveiligheid als motief ten grondslag, maar ook het gevaar of de hinder die de stoffen op voorwerpen voor personen of goederen kunnen opleveren. Verzoeken voor het plaatsen van evenementenborden kunnen op grond van lid 2 van artikel 2:10 Apv geweigerd worden indien gevraagd wordt evenementenborden te mogen plaatsen op locaties die naar verwachting zullen leiden tot verkeersgevaarlijke situaties. Het is van belang dat voldoende verkeersveilige locaties voorhanden zijn om te kunnen voldoen aan de vraag die bestaat naar het plaatsen van evenementenborden.
Een aanvraag voor het plaatsen van evenementenborden wordt geweigerd wanneer alle aangewezen locaties reeds worden ingenomen en wanneer de boodschap op de evenementenborden niet iets aankondigt dat valt onder de definitie zoals die omschreven is in hoofdstuk 3. Dit betekent bijvoorbeeld dat de boodschap op de affiches betrekking moet hebben op een evenement of activiteit dat of die plaatsvindt in onze gemeente. Hier wordt in hoofdstuk 3 nader ingegaan.
Op grond van artikel 3 van de Apv kunnen nadere voorwaarden en beperkingen worden gesteld aan vergunningen wanneer die dienen tot bescherming van het belang of de belangen in verband waarmee de vergunning is vereist. De vergunninghouder is verplicht zich aan deze voorwaarden te houden. Aan een vergunning voor het plaatsen van evenementenborden worden diverse voorwaarden verbonden. Deze voorwaarden worden in hoofdstuk 3 uitgewerkt.’
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-563847.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.