Gemeenteblad van Simpelveld
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Simpelveld | Gemeenteblad 2025, 562413 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Simpelveld | Gemeenteblad 2025, 562413 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Nadere regel subsidie Lokale Aanpak Isolatie Doe-Het-Zelf gemeente Simpelveld
HOOFDSTUK 1 – ALGEMENE BEPALINGEN
Artikel 1. Begripsomschrijvingen
Voor deze nadere regel gelden de begripsomschrijvingen zoals hieronder vermeld. Voor zover begrippen niet gedefinieerd zijn geldt de begripsomschrijving zoals opgenomen in de algemene Subsidieverordening gemeente Simpelveld.
Regeling SPUK LAI: de vigerende Regeling van de Minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening van 1 februari 2023, nr. 2022-0000430533 houdende regels met betrekking tot de verstrekking van een specifieke uitkering aan gemeenten ten behoeve van de verduurzaming van slecht geïsoleerde woningen van eigenaar-bewoners en woningen van verenigingen van eigenaars, woonverenigingen en wooncoöperaties in het kader van het Nationaal Isolatieprogramma.
Schuindakisolatie binnenzijde: het isoleren van (pannen)daken aan de binnenzijde door aan het dakbeschot isolatiemateriaal te bevestigen waarna de binnenwand-afwerking eroverheen wordt geplaatst. Als er sprake is van dakpannen, dan mogen die niet beroerd worden. Ook een ruimte vullen tussen dakbeschot en binnenwandafwerking met gespoten isolatiemateriaal is niet toegestaan;
Artikel 2. Karakter nadere regel subsidie Lokale Aanpak Isolatie Doe-het-zelf gemeente Simpelveld
De bepalingen uit de algemene Subsidieverordening gemeente Simpelveld zijn van toepassing, voor zover daarvan in deze verordening niet wordt afgeweken.
De subsidie wordt verstrekt om eigenaren van woningen tegemoet te komen in de kosten van het isoleren. Hoewel er al verschillende verduurzamingssubsidies voor woningeigenaren beschikbaar zijn, zijn doe-het-zelvers hierbij vaak uitgesloten. Met deze subsidie wordt deze doelgroep gestimuleerd om zelf te isoleren, waar dat anders niet gedaan wordt. Aan eigenaren van woningen die zelf, dus zonder tussenkomst van een bouwbedrijf, isolatiemaatregelen willen aanbrengen, wordt subsidie verstrekt om tegemoet te komen in de kosten daarvan.
Het klimaatakkoord gaat uit van een CO2-neutrale en aardgasvrije gebouwde omgeving in 2050. Met deze nadere regel worden inwoners gestimuleerd om aan de slag te gaan met de verduurzaming van hun woning. Hierdoor wordt een belangrijke stap richting aardgasvrij gezet en wordt energiebesparing en CO2-reductie bevorderd, zoals afgesproken in het Klimaatakkoord.
Artikel 5. Subsidiabele activiteiten
De isolatiemaatregelen waarvoor de subsidie kan worden verstrekt, moeten doe-het-zelf-maatregelen betreffen en moeten voldoen aan de vereisten zoals bepaald in artikel 4.5.2., derde lid, van de Regeling ISDE. Het college kan van de eisen voor minimale oppervlakte afwijken als hier niet aan kan worden voldaan omdat het een zeer kleine woning betreft.
Van alle in het eerste lid genoemde isolatiemaatregelen moet het merk en type van de toe te passen materialen op het moment van indienen van de aanvraag zijn opgenomen in de dan geldende ISDE-meldcodelijst voor Isolatiematerialen, te raadplegen via de website van RVO.
HOOFDSTUK 3 – DOELGROEP, SUBSIDIEVOORWAARDEN EN SUBSIDIEPLAFOND
Artikel 8. Subsidievoorwaarden
de subsidieaanvrager is verantwoordelijk voor het verkrijgen van eventuele vereiste vergunning(en) en ontheffing(en). De subsidieaanvrager is zelf verantwoordelijk voor het naleven van de zorgplicht zoals die is opgenomen in artikel 11.27 van het Besluit activiteiten leefomgeving (Bal). Subsidieverlening en -vaststelling biedt geen garantie dat de vereiste vergunningen en/of ontheffingen worden verleend.
HOOFDSTUK 4 – SUBSIDIEVERLENINGS- EN VASTSTELLINGSPROCEDURE
Onverminderd het bepaalde in artikel 9 van de algemene Subsidieverordening gemeente Simpelveld kan subsidie worden geweigerd indien of voor zover:
maatregelen worden uitgevoerd die gericht zijn op het voldoen aan wettelijke verplichtingen of gangbare minimumkwaliteitseisen, zoals bijvoorbeeld vastgelegd in het Besluit bouwwerken leefomgeving (Bbl) of gemeentelijke bouwvoorschriften, of die gericht zijn op het verrichten van achterstallig onderhoud;
Artikel 12. Wijze van subsidievaststelling
Het college kan na subsidievaststelling een controle uitvoeren. Indien bij controle blijkt dat de isolatiemaatregelen niet of niet geheel zijn uitgevoerd, kan het college de subsidievaststelling intrekken dan wel de subsidie op een lager bedrag vaststellen en overgaan tot het terugvorderen van de subsidie.
Het college kan van de toepassing van deze nadere regel afwijken als daaraan vasthouden voor een subsidieaanvrager of –ontvanger gevolgen zou hebben die wegens bijzondere omstandigheden onevenredig zouden zijn in verhouding tot de daarmee te dienen belangen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-562413.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.