Aanwijzingsbesluit toezichthouders Alcoholwet Asten 2025

De burgemeester van Asten,

 

gelet op het bepaalde in:

  • -

    artikel 5:11 e.v. van de Algemene wet bestuursrecht (Awb);

  • -

    artikel 41, eerste lid, sub b van de Alcoholwet;

  • -

    de artikelen 3.2, tweede lid en 3.3 van de Alcoholregeling;

overwegende dat:

  • -

    op grond van artikel 41, eerste lid, sub b, van de Alcoholwet aangewezen ambtenaren belast zijn met het toezicht op de naleving van het bepaalde bij of krachtens de bepalingen genoemd in de Alcoholwet;

  • -

    het noodzakelijk is personen aan te wijzen die belast zijn met het toezicht op de naleving van het bepaalde bij of krachtens de Alcoholwet;

  • -

    de bevoegdheid om gemeentelijke toezichthouders aan te wijzen overeenkomstig het bepaalde in artikel 41, eerste lid, sub b van de Alcoholwet bij de burgemeester ligt;

besluit:

 

vast te stellen het Aanwijzingsbesluit toezichthouders Alcoholwet Asten 2025

Artikel 1 Aanwijzing toezichthouder

Ambtenaren in dienst van de gemeente Asten en die op dit moment zijn aangesteld of in de toekomst worden aangesteld in de functie van (senior) buitengewoon opsporingsambtenaar (domein 1 – openbare ruimte) worden aangewezen als toezichthouder in de zin van artikel 41, eerste lid, sub b van de Alcoholwet en zijn zodanig belast met het houden van toezicht op de naleving van het bepaalde of krachtens de Alcoholwet, voor zover zij voldoen aan de eisen die de Alcoholregeling stelt.

Artikel 2 Legitimatiebewijs

Aan de toezichthouders wordt een legitimatiebewijs verstrekt als bedoeld in artikel 5:12 van de Algemene wet bestuursrecht en de daarop gebaseerde ‘Regeling model legitimatiebewijs toezichthouders Awb’.

Artikel 3 Einde aanwijzing

De aanwijzing tot toezichthouder eindigt in ieder geval om de volgende redenen:

 

  • a.

    opzegging dan wel beëindiging van het dienstverband;

  • b.

    benoeming in een functie die niet valt binnen de in artikel 1 genoemde functie;

  • c.

    indien de toezichthouder niet langer voldoet aan de eisen die de Alcoholregeling stelt;

  • d.

    gegronde redenen om de aanwijzing op een eerder moment dan de reeds genoemde redenen in te trekken.

Artikel 4 Inleveren legitimatiebewijs

Indien de aanwijzing eindigt, levert de toezichthouder het onder artikel 2 genoemde legitimatiebewijs in bij de teamleider van het team Leefbaarheid, Handhaving en Veiligheid van gemeente Asten.

Artikel 5 Inwerkingtreding

Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na bekendmaking.

Artikel 6 Citeertitel

Dit besluit wordt aangehaald als het: Aanwijzingsbesluit toezichthouders Alcoholwet Asten 2025

Aldus vastgesteld door de burgemeester van Asten op 10 december 2025.

de burgemeester van Asten,

burgemeester

Naar boven