Kennisgeving voornemen wijziging Omgevingsplan gemeente Bunschoten “TAM-Omgevingsplan Lodijk 8, Bunschoten Hoofdstuk 22b omgevingsplan Bunschoten”

Burgemeester en wethouders van de gemeente Bunschoten maken, gelet op artikel 16.29 van de Omgevingswet en artikel 10.2 van het Omgevingsbesluit, bekend dat een wijziging van het Omgevingsplan gemeente Bunschoten wordt voorbereid voor de locatie Lodijk 8. De wijziging heeft als naam “TAM-Omgevingsplan Lodijk 8, Bunschoten Hoofdstuk 22b omgevingsplan Bunschoten”.

 

Inhoud 

Aan de Lodijk 8 te Bunschoten is een agrarisch bedrijf gevestigd. De exploitant beoogt in de toekomst een nieuw bedrijfsgebouw op te richten. Binnen het bouwvlak is hiervoor nog vrije ruimte beschikbaar. Vanuit ruimtelijk en bedrijfseconomisch oogpunt is het echter wenselijk om het bedrijfsgebouw op een andere plek buiten het huidige bouwvlak op te richten. De ontwikkeling past niet binnen de juridisch-planologische kaders die ter plaatse gelden op grond van het tijdelijk omgevingsplan. Om de ontwikkeling mogelijk te maken moet een wijzigingsbesluit omgevingsplan worden opgesteld waarbij het agrarische bouwvlak van vorm wordt veranderd. De oppervlakte van het bouwvlak wordt niet vergroot.

 

TAM-omgevingsplan 

Op 1 januari 2024 is de Omgevingswet in werking getreden. Per gemeente is er één omgevingsplan voor het grondgebied. In dit omgevingsplan staan onder meer regels die ontwikkelingen mogelijk maken en tegelijkertijd de fysieke leefomgeving te beschermen. Om de voorgenoemde planologische wijziging mogelijk te maken, maakt de gemeente Bunschoten gebruik van de tijdelijke alternatieve maatregel (TAM) omgevingsplan. Een TAM-omgevingsplan wijzigt het omgevingsplan juridisch, maar de regels worden technisch niet geïntegreerd in het omgevingsplan.

 

Participatie 

Voor deze ruimtelijke ontwikkeling zijn de initiatiefnemers persoonlijk langsgegaan bij directe omwonenden om hun op de hoogte te stellen van de plannen. De omwonenden zijn geïnformeerd door middel van het tonen van een tekening van de gewenste situatie en nadere uitleg. De omwonenden konden vragen stellen en hun reactie op het plan geven. De gemeente betrekt de input van voornoemd participatieproces bij de besluitvorming.

 

Uitleg kennisgeving en vervolg

Dit is uitsluitend een kennisgeving van het voornemen om een wijziging van het omgevingsplan voor te bereiden. Er liggen nu nog geen stukken ter inzage en er kunnen ook nog geen zienswijzen worden ingediend.

 

Op een later moment zal het ontwerp van de wijziging van het omgevingsplan ter inzage worden gelegd. Tijdens die terinzagelegging van 6 weken heeft een ieder de mogelijkheid om te reageren op het ontwerp (TAM-)omgevingsplan, door het naar voren brengen van zienswijzen. Zodra die procedure start zal een nieuwe publicatie plaatsvinden.

 

Bunschoten-Spakenburg, 17 december 2025

 

 

Naar boven