Gemeenteblad van Dantumadiel
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Dantumadiel | Gemeenteblad 2025, 543452 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Dantumadiel | Gemeenteblad 2025, 543452 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Verordening op de heffing en invordering Reinigingsheffing Dantumadiel 2026
De raad van de gemeente Dantumadiel
gelezen het voorstel van het college van burgemeester en wethouders van 18 november 2025;
gelet op de artikelen 216 en 219 van de Gemeentewet en artikel 15.33 van de Wet Milieubeheer;
besluit vast te stellen de volgende verordening:
Verordening op de heffing en invordering Reinigingsheffing Dantumadiel 2026
Artikel 1 Begripsomschrijvingen
Voor de toepassing van deze verordening wordt verstaan onder ‘gebruik maken’ in hoofdstuk II Afvalstoffenheffing: gebruik maken in de zin van artikel 15.33 Wet milieubeheer.
Artikel 2 Aard van de belasting en belastbaar feit
De afvalstoffenheffing als bedoeld in deze verordening en de daarbij behorende tarieventabel wordt naar afzonderlijke grondslagen geheven ter zake van het gebruik maken van een perceel ten aanzien waarvan krachtens de artikelen 10.21 en 10.22 van de Wet milieubeheer een verplichting tot het inzamelen van huishoudelijke afvalstoffen geldt.
Artikel 3 Voorwerp van de belasting
De belasting wordt geheven van degene die in de gemeente naar de omstandigheden beoordeeld al dan niet krachtens eigendom, bezit, beperkt recht of persoonlijk recht gebruik maakt van een perceel ten aanzien waarvan ingevolge de artikelen 10.21 en 10.22 van de Wet milieubeheer een verplichting tot het inzamelen van huishoudelijke afvalstoffen geldt.
Artikel 5 Maatstaf van heffing en belastingtarief
Het belastingjaar is gelijk aan het kalenderjaar.
De belasting bedoeld in hoofdstuk 2, onderdelen 2 tot en met 6 van de tarieventabel wordt geheven door middel van een mondelinge dan wel een schriftelijke gedagtekende kennisgeving. Het gevorderde bedrag wordt mondeling, dan wel door toezending of uitreiking van de schriftelijke kennisgeving aan de belastingschuldige bekendgemaakt.
Artikel 8 Ontstaan van de belastingschuld en heffing naar tijdsgelang
Artikel 10 Termijnen van betaling
In afwijking van het eerste lid geldt, zolang de verschuldigde bedragen door middel van automatische betalingsincasso van de betaalrekening van de belastingplichtige kunnen worden afgeschreven, dat de aanslagen moeten worden betaald in tien gelijke termijnbedragen, waarvan de eerste vervalt op de laatste dag van de maand volgend op de maand die in de dagtekening van het aanslagbiljet is vermeld en elk van de volgende termijnbedragen telkens een maand later.
In afwijking van het eerste en tweede lid geldt ingeval het totaalbedrag van de op één aanslagbiljet verenigde aanslagen, of als het aanslagbiljet maar één aanslag bevat, € 50,00 of minder bedraagt, dat de aanslag moet worden betaald in één termijn en wel één maand na dagtekening van het aanslagbiljet.
Met betrekking tot een ingevolge artikel 2, tweede lid, onderdeel c, van de Invorderingswet 1990, met een belastingaanslag gelijkgestelde beschikking inzake een bestuurlijke boete zijn de leden 1,2 en 3 van overeenkomstige toepassing, voor zover deze gelijktijdig wordt opgelegd met de vaststelling van de aanslag.
Voor de belasting als bedoeld in artikel 1, eerste lid van de bij deze verordening behorende tarieventabel kan kwijtschelding worden verleend.
Artikel 12 Nadere regels door het college van burgemeester en wethouders
Het college van burgemeester en wethouders kan nadere regels geven met betrekking tot de heffing en de invordering van de reinigingsheffing.
De “Verordening reinigingsheffing 2025” van 10 december 2024 wordt ingetrokken met ingang van de in artikel 14, tweede lid genoemde datum van ingang van de heffing, met dien verstande dat zij van toepassing blijft op de belastbare feiten die zich voor die datum hebben voorgedaan.
1. Deze verordening treedt in werking met ingang van de eerste dag na die van bekendmaking.
2. De datum van ingang van heffing is 1 januari 2026.
Deze verordening wordt aangehaald als “Verordening reinigingsheffing 2026”.
Aldus vastgesteld in de openbare raadsvergadering van 9 december 2025
Behorende bij de “Verordening Reinigingsheffing 2026”
De bedragen genoemd in deze tabel zijn inclusief omzetbelasting indien deze is verschuldigd.
Artikel 1 Maatstaven en jaarlijkse tarieven afvalstoffenheffing
1. De belasting bedraagt per perceel per belastingjaar:
2. Bij percelen waarvan het perceel niet het hoofdverblijf van de belastingplichtige is, bedraagt de belasting per perceel per belastingjaar:
Voor de vaststelling van het aantal personen, als bedoeld in het eerste en tweede lid is de situatie op 1 januari van het belastingjaar voor het gehele betreffende jaar maatgevend, met dien verstande dat ingeval de belastingplicht in de loop van het jaar aanvangt, de situatie bij de aanvang van de belastingplicht maatgevend is voor het resterende tijdvak in het betreffende belastingjaar.
Tegen betaling kan een extra container in bruikleen worden verstrekt, uitsluitend voor de periode van minimaal 1 jaar. Bij het tussentijds inleveren van de extra container bestaat geen aanspraak op ontheffing. Uitzondering hierop is verhuizing. Bij verhuizing naar een ander adres bestaat wel aanspraak op ontheffing.
De kosten voor een extra container worden jaarlijks aan u doorberekend. De belasting bedraagt per jaar per extra container:
Artikel 2 Maatstaven en overige tarieven afvalstoffenheffing
Onverminderd het bepaalde in artikel 1 van de Tarieventabel, wordt er belasting geheven voor:
1.Inzamelen grofvuil (reguliere grofvuilroute)
De belasting voor het aanbieden van ongesorteerd bouw- en sloopafval bedraagt per keer:
3.Inzamelen takken en snoeiafval
De belasting voor het verstrekken van vervangende inzamelmiddelen bedraagt voor:
een container bestemd voor huishoudelijke afvalstoffen, per container € 50,00
De belasting voor door of vanwege de gemeente verstrekte compostvaten, bedraagt per vat € 20,00
De belasting voor het aanbieden van ongescheiden grof huishoudelijk afval bedraagt per keer:
Behoort bij raadsbesluit van 9 december 2025
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-543452.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.