Verkeersbesluit Omzetten van 4 parkeerplekken ter hoogte van Zijdevlinder 2-88 in Nijkerk naar voorzieningen voor het stallen van (bak)fietsen

Zaaknummer: 2031223

Het college van burgemeester en wethouders van Nijkerk;

gelet op:

  • artikel 18 lid 1 onderdeel d van de Wegenverkeerswet 1994, waarin is bepaald dat ons college de bevoegdheid heeft tot het nemen van verkeersbesluiten;

  • de Wegenverkeerswet 1994, het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990), het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (BABW), en de Uitvoeringsvoorschriften BABW inzake verkeerstekens.

aanleiding:

Bij het appartementencomplex aan de Zijdevlinder (huisnummers 2-88) is een groot parkeerterrein en een ondergrondse parkeervoorziening aanwezig. De aanwezige voorzieningen voor het stallen van (bak)fietsen zijn erg summier. Hierdoor staan veel (bak)fietsen gestald voor de entree van het appartementencomplex. Derhalve heeft de vereniging van eigenaren (VVE) een verzoek neergelegd bij de gemeente om een aantal parkeervakken om te zetten naar (bak)fietsenstalling.

overwegingen ten aanzien van het besluit:

Voor het appartementencomplex ligt een groot parkeerterrein dat in eigendom en beheer is van de gemeente. Omdat dit een parkeerterrein bij een wooncomplex betreft zijn de meeste parkeerplekken bezet tijdens de nachtelijke uren. De VVE heeft kunnen aantonen dat de parkeerdruk tijdens deze uren laag is, dat wil zeggen er blijven meerdere parkeerplekken onbenut. Dit komt onder andere doordat er een parkeergarage beschikbaar is onder het appartementencomplex. Bewoners van het appartementencomplex hebben onder het appartementencomplex ook hun eigen bergingen. Deze zijn lastig te bereiken met fietsen en niet te bereiken met bakfietsen. Hierdoor stallen veel bewoners hun (bak)fiets buiten, voor het appartementencomplex.

Veel (bak)fietsen worden gestald voor de entree van het gebouw. Aan de voorzijde zijn een aantal fietsnietjes geplaatst. Deze fietsnietjes bieden echter niet genoeg plek voor de vele (bak)fietsen. Hierdoor worden de fietsen ook op andere plekken rondom de entree geplaatst. Dit geeft een rommelig straatbeeld.

Op grond van artikel 15, eerste lid, van de Wegenverkeerswet 1994 moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.

motivering:

Uit het oogpunt van de in artikel 2, eerste en tweede lid, van de Wegenverkeerswet 1994 genoemde belangen, is het gewenst om voorzieningen te creëren voor het stallen van (bak)fietsen ten behoeve van:

  • Het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan. Door het faciliteren van een betere voorziening voor het stallen van (bak)fietsen, hoeven de (bak)fietsen niet meer voor de entree van het appartementencomplex geplaatst te worden. Hierdoor is het trottoir naar de entree beter bereikbaar voor hulpdiensten in het geval van een calamiteit;

  • Het verzekeren van de veiligheid op de weg, en in zekere mate voor de entree van het appartementencomplex;

  • Het creëren van de (bak)fietsenstalling gaat ten koste van de vrijheid van het autoverkeer om te parkeren. De verwachte impact is echter minimaal, bovendien is aangetoond dat er een overschot aan parkeerplaatsen is;

  • Het creëren van (bak)fietsenstalling heeft geen invloed op het beschermen van weggebruikers en passagiers.

Overeenkomstig artikel 24 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer, is overleg gepleegd met de namens de Korpschef gemandateerde verkeersadviseur van de Politie, Eenheid Oost Nederland, District Gelderland Midden. Die heeft geadviseerd.

besluit:

Het creëren van een voorziening voor het stallen van (bak)fietsen door het plaatsen van de verkeerstekens E8 met de afbeelding van een fiets en E8 met de afbeelding van een bakfiets uit bijlage 1 van het RVV 1990, overeenkomstig de bij dit besluit behorende situatietekening

Bovenstaand wordt bekendgemaakt middels publicatie in het Gemeenteblad en wordt gepubliceerd in de Stad Nijkerk en op de website van de gemeente Nijkerk.

Aldus vastgesteld,

namens het college van burgemeester en wethouders

de heer D. Jurriëns

Niet mee eens?

Tegen dit besluit kan een belanghebbende bezwaar maken bij burgemeester en wethouders van Nijkerk. Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na publicatiedatum van dit besluit worden ingediend. Met een elektronische handtekening (DigiD) kan online bezwaar worden gemaakt via de website www.nijkerk.eu/bezwaar-maken.

Voor informatie over het genoemde verkeersbesluit kunt u contact opnemen met het team Vakspecialisten. Dit kan telefonisch via 033 247 22 22 of mail naar gemeente@nijkerk.eu.

 

 

Naar boven