Het college van burgemeester en wethouders van Aa en Hunze (hierna: De gemeente Aa en Hunze)
Nr. 2024-018036
Gelet op:
De Wegenverkeerswet 1994 (hierna: WVW 1994);
Het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 (hierna: RVV 1990);
Het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (hierna: BABW);
De Algemene wet bestuursrecht (hierna: Awb).
Overwegingen
Overwegende dat…
… een bestuurder die in het bezit is van een geldige Europese gehandicaptenparkeerkaart, en wie niet beschikt over (voldoende) parkeermogelijkheid op eigen terrein, recht heeft op een openbare parkeerplaats die is gereserveerd voor het voertuig van deze bestuurder (hierna: gehandicaptenparkeerplaats op kenteken);
… er een aanvraag is ontvangen voor een gehandicaptenparkeerplaats op kenteken welke voldoet aan de bovengenoemde voorwaarden;
… de aanvrager, wegens medische redenen, het desbetreffende voertuig zo dicht mogelijk bij de woning dient te kunnen parkeren;
… gelet op artikel 2 van de WVW 1994 de verkeersmaatregel strekt tot het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan;
… gelet op artikel 2 van de WVW 1994 de verkeersmaatregel strekt tot het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder of schade alsmede de gevolgen voor het milieu, bedoeld in de Wet milieubeheer;
… gelet op artikel 2 van de WVW 1994 de verkeersmaatregel strekt tot het waarborgen van de vrijheid van het verkeer;
… gelet op artikel 24 van het BABW overleg is gevoerd met de gemandateerde van de politie naar aanleiding van deze verkeersmaatregel. De maatregel valt onder en voldoet aan de situaties die benoemd zijn in het Generaal advies m.b.t. inrichten (individuele) gehandicaptenparkeerplaatsen, het inrichten van parkeervakken voor het opladen van elektrische voertuigen en standplaatsen voor deelauto's binnen de gemeente Aa en Hunze d.d. 3 juli 2024
Besluit
De gemeente Aa en Hunze besluit…
… één gehandicaptenparkeerplaats op kenteken te realiseren aan de Parachutistenlaan, naast de woning met het nummer 12 te Gasselternijveen.
… dit besluit kenbaar te maken aan de weggebruikers door middel van het plaatsen van bord E6 uit bijlage 1 van het RVV 1990 met onderbord met daarop het kenteken van het desbetreffende voertuig.
Motivering
Het realiseren van een gehandicaptenparkeerplaats op kenteken is bedoeld om de bestuurder van het desbetreffende voertuig zo dicht mogelijk bij de ingang van de woning te laten parkeren om zo de loopafstand zo klein mogelijk te houden. De aanvrager van de gehandicaptenparkeerplaats is in bezit van een geldige Europese gehandicaptenparkeerplaats en heeft daarom recht op een gehandicaptenparkeerplaats op kenteken in de buurt van de woning. De parkeer- en verkeerssituatie op deze locatie laat toe dat één gehandicaptenparkeerplaats gereserveerd wordt voor het desbetreffende voertuig. Het overige wegverkeer ondervindt geen hinder van deze maatregel.
Inwerkingtreding
Op grond van artikel 27 van het BABW treedt dit verkeersbesluit in werking met ingang van de dag nadat een termijn van zes weken, na de dag waarop het besluit is bekendgemaakt, is verstreken.
Juridische grondslagen
Op grond van het BABW en artikel 15 lid 1 van het WVW 1994 dient de plaatsing of de verwijdering van de hierna genoemde verkeerstekens te geschieden krachtens een verkeersbesluit:
- 1.
De volgende borden:
De borden die zijn opgenomen in de hoofdstukken A tot en met G van bijlage 1, behorende bij het RVV 1990, uitgezonderd de borden C22 en E9, alsmede de borden E4, E12 en E13 tenzij onder deze verkeersborden een onderbord als bedoeld in artikel 8, tweede lid, onderdeel d, wordt aangebracht, dan wel toepassing wordt gegeven aan artikel 8, derde lid.
Op grond van artikel 18, eerste lid, onder d, van de WVW 1994, is het dagelijks bestuur (het college van burgemeester en wethouder) van de gemeente Aa en Hunze bevoegd dit verkeersbesluit te nemen, Het betreft namelijk verkeer op wegen onder beheer van de gemeente Aa en Hunze.
Artikel 21 BABW: De aanvraag voldoet aan de in artikel 2 lid 1 onder c en artikel 2 lid 2 onder a en artikel 2 lid 3 onder a van de WVW 1994 genoemde doelstellingen.
Bekendmaking
Dit besluit wordt bekendgemaakt in het Gemeenteblad via: www.officielebekendmakingen.nl/gemeenteblad.
Bezwaar- of beroepsclausule