Gemeenteblad van Apeldoorn
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Apeldoorn | Gemeenteblad 2025, 473454 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Apeldoorn | Gemeenteblad 2025, 473454 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Projectenregeling Cultuur Apeldoorn
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Apeldoorn,
Gelet op titel 4.2 van de Algemene wet bestuursrecht, de Algemene subsidieverordening gemeente Apeldoorn, de strategische visie zoals omschreven in het bestuursakkoord en de cultuur- en erfgoednota.
BESLUIT: vast te stellen de volgende subsidieregeling: Projectenregeling Cultuur Apeldoorn
In deze regeling wordt verstaan onder:
project: activiteit of een samenhangend geheel van activiteiten passend bij de organisatie met een culturele doelstelling met een duidelijk begin en einde en met een maximale tijdsduur van 2 jaar, behoudens fondsenverwerving. De oplevering van een fysiek product wanneer van toepassing (zoals een audiotour of kunstwerk) markeert het einde van het project. Onderhoud en verdere exploitatie vallen buiten de subsidieduur;
Deze subsidieregeling heeft als doel het bevorderen van zowel passieve als actieve deelname van inwoners aan culturele activiteiten in Apeldoorn door financiële ondersteuning van culturele projecten georganiseerd door lokale, regionale of nationale organisaties.
Om voor subsidie in aanmerking te komen, wordt voldaan aan de volgende vereisten:
Culturele organisaties die € 75.000,00 of meer subsidie ontvangen van de gemeente Apeldoorn, werken in het project samen met een maatschappelijke organisatie, waarbij deze maatschappelijke organisatie minstens een gelijkwaardige rol heeft binnen het project. Bovendien toont het projectplan aan dat het project buiten de prestatieafspraken valt van de organisatie die reeds die € 75.000,00 of meer subsidie ontvangt.
Artikel 5 Beoordelingscriteria
De aanvraag wordt beoordeeld op basis van de volgende criteria:
Binnen dit criterium wordt de artistieke kwaliteit van het project beoordeeld. Een voorwaarde is dat de aanvrager of uitvoerende partij inhoudelijk beschikt over voldoende vaardigheden en inzicht in de betreffende discipline, gebaseerd op bijvoorbeeld kennis, ervaring en/of soortgelijke projecten in het verleden. Beoordeeld wordt of er voldoende artistieke visie van de organisatie en binnen het project is en welke bijdrage het project inhoudelijk levert aan het artistieke aanbod in Apeldoorn.
Binnen dit criterium wordt beoordeeld of er sprake is van toegevoegde waarde aan de diversiteit, continuïteit en actualiteit van het totale aanbod in de gemeente Apeldoorn. Er wordt gekeken in hoeverre het project direct bijdraagt aan de doelstellingen zoals beschreven in de geldende nota Cultuur en Erfgoed. Er wordt getoetst of de activiteiten voldoende bijdragen aan de hoofddoelstellingen en de daaronder beschreven uitwerking. Uit het projectplan blijkt welke Apeldoornse samenwerkingspartners betrokken worden, welke doelgroepen in Apeldoorn worden bereikt voor passieve of actieve deelname aan het project. Hierbij is het streven niet om zoveel mogelijk betrokkenen te bereiken, maar wel om passende activiteiten voor de beoogde betrokkenen te organiseren. Ook blijkt uit de aanvraag op welke wijze het project past binnen de Apeldoornse context, op basis van bijvoorbeeld thematiek, onderwerp, doelgroep en/of samenwerkingspartners.
Binnen dit criterium wordt beoordeeld of het projectplan haalbaar en realistisch is. Dit heeft betrekking op de doelstelling(en), de planning, marketing & communicatie en de financiën. Er wordt getoetst of de activiteiten zijn opgezet vanuit een helder en meetbaar doel en ambitie. Een voorwaarde is dat de aanvrager of samenwerkingspartner beschikt over voldoende vaardigheden, inzicht en eventueel ervaring om het proces en de activiteiten uit te voeren. Er wordt getoetst of de begroting in verhouding staat tot het gewenste resultaat en het projectplan of begrotingstoelichting de begrotingsposten voldoende en concreet beschrijven. Uit de begroting moet duidelijk blijken hoe de cofinanciering tot stand komt. Daarnaast wordt getoetst of er sprake is van draagvlak voor de activiteiten, hetgeen kan blijken uit bijvoorbeeld relevante samenwerkingspartners, de te verwachten belangstelling van publiek en de financiële bijdragen van derden.
Onverminderd het bepaalde in de artikelen 11 en 12 van de Asv heeft de subsidieontvanger in ieder geval de volgende verplichtingen:
Onverminderd de artikelen 4:25, tweede lid, 4:35 van de Awb en artikel 9 van de Asv wordt geen subsidie verstrekt als:
Het college mandateert de bevoegdheden voor uitvoering van deze regeling, met uitzondering van de bevoegdheden genoemd in artikel 12, aan het afdelingshoofd Vitaal en Ondernemend Apeldoorn (VOA).
Het college kan bepalingen in deze regeling buiten toepassing verklaren of daarvan afwijken voor zover van toepassing gelet op het doel van de regeling leidt tot een onbillijkheid van overwegende aard.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-473454.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.