Gemeenteraad van de gemeente Amersfoort,
Gelet op:
Artikelen 7 en 9 van de Wegenwet op grond waarvan de gemeenteraad bevoegd is een onttrekkingsbesluit te nemen.
Overwegende:
Dat er voldoende gewichtige redenen voor dit besluit aanwezig zijn en het algemeen belang zich niet tegen dit besluit verzet. Zie onderstaande motivering.
Is het gewenst om:
De voor de Emmaüskerk liggende 20 parkeerplaatsen, welke op grond van de Wegenwet zijn gekwalificeerd als openbare weg, te gebruiken voor de ontwikkeling van het CHW bestemmingsplan ‘Hart van Soesterkwartier’ waardoor de gemeenteraad een besluit moet nemen tot onttrekking van de parkeerplaatsen aan het openbaar verkeer.
Motivering onttrekkingsbesluit:
Aan de Noordewierweg 131 te Amersfoort in Amersfoort is de Emmaüskerk gevestigd. Het voorliggende besluit voorziet in de onttrekking aan de openbaarheid van 2x10 parkeerplaatsen op het terrein van de Emmaüskerk. Gezien het bepaalde in artikel 4 van de Wegenwet, zijn deze parkeerplaatsen gekwalificeerd als openbare weg. Deze parkeerplaatsen worden opgeheven en maken plaats voor bebouwing, een plein en groen. De parkeerplaatsen die worden opgeheven worden gecompenseerd op een andere locatie.
De Emmaüskerk is onderdeel van het project Hart van Soesterkwartier. In dit project blijft de religeuze en maatschappelijke functies behouden en wordt er een kinderdagverblijf en 18 woningen toegevoegd. Dit gebeurt door de bijgebouwen aan de zijkant van de kerk te slopen en te vervangen door nieuwbouw. Het kerkgebouw blijft behouden. In de nieuwbouw komen op de begane grond de maatschappelijke functies terug en wordt een kinderdagverblijf toegevoegd. Op de verdiepingen komen 18 appartementen.
De 2x10 parkeerplaatsen die nu op het plein op het terrein van de Emmauskerk liggen, worden verplaatst naar de directe omgeving. In de Waalstraat wordt de bestaande parkeerstrook met langsparkeren vervangen voor haaks parkeren. Hiermee wordt het aantal parkeerplaatsen op deze plek uitgebreid. Er komen nieuwe parkeerplaatsen in de Grebbe- en Lekstraat. Ook komen er op het nieuwe plein voor de kerk enkele parkeerplaatsen en ruimte voor een deelauto. Dit is in het bestemmingsplan Hart van Soesterkwartier uitgebreid toegelicht in paragraaf 2.6. Zo ontstaat er ruimte voor de nieuwbouw en is er meer ruimte om bomen en overig groen aan de voorkant van de kerk toe te voegen en zo hittestress te beperken. Ook kan het plein beter als ontmoetingsplek functioneren.
Gelet hierop zijn er voldoende gewichtige redenen voor dit besluit aanwezig en het algemeen belang verzet zich hiertegen niet.
Melding GS:
Dit besluit wordt conform artikel 9 lid 2 van de Wegenwet medegedeeld aan gedeputeerde Staten.
Besluit: