Gemeenteblad van Tilburg
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Tilburg | Gemeenteblad 2025, 43997 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Tilburg | Gemeenteblad 2025, 43997 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling kindgebonden financiering VVE-peutervoorzieningen regulier en zwaarbelast 2025
Hoofdstuk 2: Kindgebonden financiering VVE-peutervoorzieningen
Deze subsidieregeling heeft als doel het toegankelijk maken van VVE-peutervoorzieningen in de gemeente Tilburg, zodat er optimale ontwikkelingskansen zijn voor alle peuters in de gemeente Tilburg.
De VVE-peutervoorziening die de peuter bezoekt voldoet, bovenop de eisen van de wet Kinderopvang en aanverwante regelgeving, aan de door de gemeente Tilburg vastgestelde kwaliteitseisen, vastgelegd in het “Kwaliteitskader kindgebonden financiering VVE peutervoorzieningen 2022”.
Hierin staan de volgende kwaliteitseisen:
Artikel 2.4: Subsidiegrondslag
De subsidie per uur voor de ouders van peuters die gebruik maken van de Tilburgse VVE- peutervoorziening wordt als volgt berekend:
Voor alle ouders die woonachtig zijn in Tilburg, subsidieert de gemeente Tilburg voor twee dagdelen het verschil tussen de stedelijke kostprijs per uur en het landelijk normtarief van de KOT voor 2025 ad. € 10,71. Bij twee dagdelen van 4 uur (8 uur) betreft de stedelijke kostprijs €12,01. Bij twee dagdelen van 5,5 uur (11 uur) betreft de stedelijke kostprijs €11,80 .
Voor ouders die géén recht hebben op kinderopvangtoeslag vermeerdert de gemeente Tilburg voor twee dagdelen het hierboven vermelde verschil tussen stedelijke kostprijs en landelijk normtarief voor maximaal 8 uur per week bij dagdelen van 4 uur en maximaal 11 uur per week bij dagdelen van 5,5 uur met een bedrag dat gelijk is aan de toeslag die ouders met recht op KOT ontvangen vanuit het Rijk.
Artikel 2.6: subsidie hbo-inzet
Bij de subsidieaanvraag betreft het aantal kinderen met een VVE-indicatie een schatting op basis van het aantal dat ingevoerd is in de Peutermonitor op de peildatum 1 juni 2024. De vaststelling wordt bepaald aan de hand van het aantal dat ingevoerd is in de Peutermonitor op de peildatum 1 januari 2025.
Artikel 2.7: Betaling en bevoorschotting
Als een subsidiebeschikking wordt afgegeven, wordt tot maximaal 100% van het verleende bedrag in termijnen als voorschot verleend.
Artikel 2.9: Informatieverstrekking
Het bestuur van de VVE-peutervoorziening informeert uiterlijk 3 weken na afloop van elk kwartaal over de realisatie van het lopende jaar per geplaatste peuter de volgende gegevens middels De Peutermonitor:
Artikel 2.11: Kwaliteitscontrole
Controle op de kwaliteitseisen uit deze regeling wordt uitgevoerd door de GGD. Op het moment dat geconstateerd wordt dat een locatie niet voldoet aan de gestelde kwaliteitseisen en/of geen medewerking wil verlenen aan de kwaliteitscontrole, kan een hersteltraject ingezet worden. Indien ondanks het hersteltraject herhaaldelijk sprake is van het niet voldoen aan de kwaliteitseisen uit deze regeling, kunnen wij de subsidie lager vaststellen en overwegen om voor het nieuwe kalenderjaar geen subsidie te verlenen.
Hoofdstuk 3: Zwaarbelaste peutervoorzieningen
In deze regeling wordt verstaan onder zwaarbelaste peutervoorziening een peutervoorziening met dan 50 procent VVE-geïndiceerde kinderen op locatieniveau. Met deze subsidie kunnen zwaarbelaste peutervoorzieningen in Tilburg een extra subsidie ontvangen. De inzet van deze middelen komt ten goede van de kwaliteit van het voorschoolse programma op een peutervoorziening.
Artikel 3.3: Subsidieplafond en verdeling
In afwijking van artikel 2.4 stelt het college voor de subsidiabele activiteiten jaarlijks het subsidieplafond vast. Onder voorbehoud van vaststelling van de programmabegroting bedraagt het subsidieplafond voor 2025 € 593.175,00. Indien dit plafond wordt overschreden zal evenredige verdeling over de groepen op basis van alle aanvragen plaatsvinden.
Artikel 3.5: Verantwoording en vaststelling van de subsidie
Uiterlijk vóór 1 mei van het jaar volgend op het boekjaar waarover de verantwoording wordt afgelegd, wordt door de VVE-peutervoorziening een eindverantwoording ingediend. De bepalingen uit de algemene subsidieverordening gemeente Tilburg. Artikel 16 tot en met artikel 20 zijn hierbij van toepassing.
Deze regeling wordt aangehaald als ‘subsidieregeling kindgebonden financiering VVE-peutervoorzieningen regulier en zwaarbelast 2025’.
Artikel 4.4: Hardheidsclausule
Het college kan een of meer bepalingen van deze subsidieregeling in individuele gevallen buiten toepassing laten of daarvan afwijken, voor zover de toepassing van die bepalingen gevolgen zou hebben die onevenredig zijn in verhouding tot de met de betrokken bepaling te dienen doelen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-43997.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.