Verkeersbesluit instellen van een parkeerverbod tussen Dorpsstraat 2 en 4 in Ossendrecht

Datum besluit: 27 januari 2025

Publiceren: ja, officiële bekendmaking

Ons kenmerk: Z25.00108

 

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Woensdrecht,

Gelet op:

- Artikel 2 van de Wegenverkeerswet 1994, waarin de gronden voor het nemen van verkeersmaatregelen zijn vastgelegd.

- Artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW), waarin de procedure voor verkeersbesluiten is vastgelegd.

- Het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990), specifiek bijlage 1 waarin verkeersbord E1 (parkeerverbod) is opgenomen.

- Artikel 15, lid 1 van de Wegenverkeerswet 1994, waarin wordt bepaald dat verkeersmaatregelen kunnen worden genomen om de bruikbaarheid van wegen te waarborgen en verkeersveiligheid te bevorderen.

- Het Mandaatbesluit 2025 van de gemeente Woensdrecht.

Overwegingen ten aanzien van het besluit

- De Dorpsstraat onderdeel wordt van de nieuwe busroutes die een belangrijke rol spelen in de bereikbaarheid van Ossendrecht en omliggende gebieden.

- Op de Dorpsstraat in Ossendrecht, tussen huisnummers 2 en 4, de weg smal is, waardoor de doorgang voor grotere voertuigen, zoals lijnbussen, lastig is.

- Het parkeren van voertuigen langs de rijbaan op dit specifieke weggedeelte zorgt voor verkeershinder, onveilige situaties en een risico op schade bij het maken van de benodigde draai.

- Het instellen van een parkeerverbod noodzakelijk is om de verkeersveiligheid en doorstroming op deze route te verbeteren, met name voor de lijnbus.

 

Belangenafweging

Het belang van de weggebruikers is afgewogen tegen het algemene belang van het waarborgen van de verkeersveiligheid, de bereikbaarheid en de doorgang van het verkeer. Het genoemde besluit strekt tot het verzekeren van de veiligheid op de weg en het waarborgen en de bruikbaarheid daarvan.

 

Gehoord

Ten aanzien van de te nemen maatregelen is overleg gepleegd met de politie Noord-Brabant conform artikel 24 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het wegverkeer, waarbij deze heeft verklaard met deze maatregelen te kunnen instemmen.

 

BESLUIT

Op de Dorpsstraat in Ossendrecht, tussen huisnummers 2 en 4, een parkeerverbod wordt ingesteld. Dit parkeerverbod wordt aangegeven door het plaatsen van verkeersbord E1 (parkeerverbod), zoals opgenomen in bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990. Het college van gemeente Woensdrecht.

Het college van gemeente Woensdrecht.

Namens deze,

mr. H.J. (Heidy) van Blitterswijk

Teammanager Leefomgeving

Mededelingen

Bezwaar- of beroepsclausule

Bezwaar

Het kan zijn dat u het met dit besluit niet eens bent. Neemt u in dat geval contact op met de Servicelijn van de gemeente Woensdrecht om dit te bespreken. Bent u het na dit gesprek nog altijd niet eens met het besluit, dan kunt u bezwaar maken. U kunt binnen 6 weken na het verzenden van dit besluit een bezwaarschrift indienen bij het college.

U kunt digitaal bezwaar maken via het formulier op onze website. U hebt daarvoor uw DigiD nodig.

U kunt ook schriftelijk bezwaar maken door het bezwaarschrift te sturen aan [het college/ de burgemeester] postbus 24, 4630 AA Hoogerheide. In uw bezwaarschrift moet in ieder geval het volgende staan:

 

  • 1.

    uw naam en adres;

  • 2.

    de datum van het bezwaarschrift;

  • 3.

    een afschrift of omschrijving van het besluit waarmee u het niet eens bent;

  • 4.

    de reden van uw bezwaar.

     

Als er bij het bezwaar sprake is van spoedeisendheid, kunt u bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant, locatie Breda om een voorlopige voorziening verzoeken. Hierover vindt u op www.rechtspraak.nl meer informatie.

Naar boven