Verkeersbesluit voor het instellen van verkeersmaatregelen voor gelijkwaardige kruisingen en zone 30 op Bedrijventerrein De Dijk te Maassluis

997278

Burgemeester en wethouders van de gemeente Maassluis;

Gelet op:

De voor het nemen van een verkeersbesluit relevante wetgeving in de Wegenverkeerswet 1994, het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990, het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer, en de Algemene Wet Bestuursrecht.

Overwegende:

  • Dat de Hooge Zeedijk, Zomerdijk, Buitendijk en Vlaardingsedijk in Maassluis liggen en in beheer zijn van de gemeente;

  • Dat er in de Hooge Zeedijk, Zomerdijk, Buitendijk en Vlaardingsedijk een maximum snelheid van 50 km/u geldt;

  • Dat op dit moment de voorrangssituatie op de drie verkeerskruisingen op bedrijventerrein “De Dijk” als onduidelijk en daarmee onveilig worden ervaren;

  • Dat in de oorspronkelijke aanleg van het bedrijventerrein ervoor gekozen is om de Hooge Zeedijk voorrang te geven op deze kruisingen;

  • Dat er geen reden is om de Hooge Zeedijk voorrang te geven op de Zomerdijk of Buitendijk;

  • Dat de bebording en markering die benodigd is om de huidige voorrangssituatie in stand te houden beheerskosten met zich meebrengen;

  • Dat overleg heeft plaatsgevonden met de beheerder van de begraafplaats en het crematorium, waarin zij aangeven geen belang te hebben bij de huidige voorrangssituatie;

  • Dat fietsers en voetgangers zich op de rijbaan bevinden op bedrijventerrein De Dijk.

Overeenkomstig artikel 21 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer is bij opmaak van dit verkeersbesluit de overweging gemaakt tussen de belangen zoals bedoeld in artikel 2, lid 1 en artikel 2, lid 2 van de Wegenverkeerswet 1994. Op de bovengenoemde weg dienen maatregelen te worden genomen met als doel:

Art. 2 lid 1:

  • a.

    het verzekeren van de veiligheid op de weg;

  • b.

    het beschermen van weggebruikers en passagiers;

  • c.

    het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan;

  • d.

    het zoveel mogelijk waarborgen van de vrijheid van het verkeer.

Art. 2 lid 2:

  • a.

    het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder of schade alsmede de gevolgen voor het milieu, bedoeld in de Wet milieubeheer;

  • b.

    het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte aantasting van het karakter of van de functie van objecten of gebieden.

Overeenkomstig hoofdstuk 10, titel 1, afdeling 1 van de Algemene Wet Bestuursrecht hebben wij de bevoegdheid tot het nemen van verkeersbesluiten gemandateerd aan de clustermanager van het cluster Stad en de teammanager Ruimtelijk Beleid en Beheer van het cluster Stad in Mandaatregeling 2023, 27 juli 2023 gepubliceerd in gemeenteblad 2023, 330798.

Op grond van artikel 24 BABW heeft overleg plaats gevonden met de korpschef van het landelijk politiekorps, namens de korpschef met de vertegenwoordiger van de Regiopolitie Rotterdam-Rijnmond. De betreffende vertegenwoordiger heeft ingestemd met de voorgestelde maatregel.

Besluiten:

  • 1.

    De voorrangssituatie op de kruising van de Hooge Zeedijk met de Zomerdijk ter hoogte van Zomerdijk 2 (locatie 1 in de bij dit besluit behorende bijlage 1) op te heffen door de B6 ‘Verleen voorrang aan bestuurders op de kruisende weg’ borden conform RVV1990 bijlage 1 en de haaientanden conform artikel 80 van het RVV1990 te verwijderen.

  • 2.

    De voorrangssituatie op de kruising van de Hooge Zeedijk met de Zomerdijk ter hoogte van Hooge Zeedijk 2 (locatie 2 in de bij dit besluit behorende bijlage 1) op te heffen door de B6 ‘Verleen voorrang aan bestuurders op de kruisende weg’ borden conform RVV1990 bijlage 1 en de haaientanden conform artikel 80 van het RVV1990 te verwijderen.

  • 3.

    De voorrangssituatie op de kruising van de Hooge Zeedijk met de Buitendijk (locatie 3 in de bij dit besluit behorende bijlage 1) op te heffen door de B6 ‘Verleen voorrang aan bestuurders op de kruisende weg’ borden conform RVV1990 bijlage 1 en de haaientanden conform artikel 80 van het RVV1990 te verwijderen.

  • 4.

    Het gebied bestaande uit de Hooge Zeedijk, Zomerdijk en Buitendijk aan te wijzen als zone 30 door middel van het tweemaal aanbrengen van bord A0130 ‘Maximumsnelheid 30km per uur’ conform RVV1990 bijlage 1 in de zone-variant, zoals aangegeven in bijlage 2 behorende bij dit besluit;

  • 5.

    Dit besluit te publiceren op de in de gemeente gebruikelijke wijze.

Aldus besloten te Maassluis, 21 augustus 2025,

Namens het college van Burgemeester en wethouders van Maassluis,

A. Monster,

Clustermanager Stad

Bezwaar

Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na datum publicatie tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Maassluis.

Het bezwaarschrift dient te zijn ondertekend en bevat tenminste het volgende:

  • 1.

    Naam en adres van de indiener;

  • 2.

    De dagtekening;

  • 3.

    Vermelding van de datum en het kenmerk van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt;

  • 4.

    Een opgave van de redenen waarom men zich met de beschikking niet kan verenigen.

Als u op de uitspraak in bezwaar niet kunt wachten en snel een voorlopige maatregel nodig is, kunt u de rechter daar om verzoeken. Dat verzoek kunt u indienen bij de voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank Rotterdam, postbus 50951, 3007 BM te Rotterdam. Dit kan alleen als u het bezwaarschrift al bij het college van burgemeester en wethouders heeft ingediend. Met uw verzoek aan de rechtbank moet u een kopie van het bezwaarschrift meesturen. Als u van deze mogelijkheid gebruik maakt, wordt u griffierecht berekend.

Bijlage1 bij verkeersbesluit 997278 Bedrijventerrein De Dijk gelijkwaardige kruisingen en zone 30

Bijlage 2 bij verkeersbesluit 997278 Bedrijventerrein De Dijk gelijkwaardige kruisingen en zone 30

Naar boven