Gemeenteblad van Nieuwkoop
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Nieuwkoop | Gemeenteblad 2025, 369395 | beleidsregel |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Nieuwkoop | Gemeenteblad 2025, 369395 | beleidsregel |
Horeca(sanctie)beleid 2025 Gemeente Nieuwkoop
Al sinds 2013 is de burgemeester verantwoordelijk voor het toezicht op en de handhaving van de Alcoholwet (voorheen de Drank- en Horecawet). De Alcoholwet ziet toe op instellingen, inrichtingen en ondernemers die alcohol schenken dan wel verstrekken, zoals: horeca, winkels (supermarkten, groothandels, slijterijen), evenementen en paracommerciële inrichtingen, zoals (sport)verenigingen en gemeenschapshuizen.
In voorliggend Horeca(sanctie)beleid zijn regels opgenomen over de manier waarop wij handhaven bij overtredingen door alcoholverstrekkers. Het gaat om optreden tegen overtreding van de toepasselijke bepalingen uit de Alcoholwet (Aw), de Algemene Plaatselijke Verordening (APV), de Wet op de Kansspelen (WOK) en van de voorschriften bij vergunningen afgegeven op grond van genoemde regelgeving.
Het doel van ons handhavend optreden is naleving van geldende wet- en regelgeving ter voorkoming van schadelijk alcoholgebruik onder jongeren, van (alcohol gerelateerde) openbare ordeproblemen, zoals overlast, agressie en geweld en van oneerlijke concurrentie voor de commerciële horeca. Bij ons handhavend optreden zoeken we constant naar een passende maatregel die qua zwaarte zo goed mogelijk aansluit bij de aard en de ernst van de geconstateerde overtreding. Daarnaast schept eenduidig beleid duidelijkheid over de maatregel(en) die volgen bij een overtreding, aan iedereen die zich niet aan de alcoholregels houdt, de horecaondernemer meer in het bijzonder.
Voorliggend Horeca(sanctie)beleid is nauw verbonden met het door de raad vastgestelde Preventie- en Handhavingsplan Alcohol 2024 1 . Dit plan richt zich op het verminderen van alcoholgebruik onder jongeren en het bevorderen van naleving van de NIX18-afspraak. Het Horeca(sanctie)beleid ondersteunt deze doelstellingen door duidelijke richtlijnen en sancties te bieden voor alcoholverstrekkers die de geldende wet- en regelgeving overtreden.
Door het houden van toezicht kunnen overtredingen aan het licht komen. Tevens gaat er een preventieve werking vanuit, wat het naleefgedrag ten goede komt. Hieronder wordt aangegeven welke vormen van toezicht worden onderscheiden en wat de basiswerkwijze daarbij is. Het gaat hierbij om het observeren, onderzoeken en constateren van het wel of niet voldoen aan wet- en regelgeving.
We onderscheiden twee soorten toezicht; preventief toezicht en repressief toezicht. Preventief toezicht (periodiek en gericht) wordt uitgevoerd zonder dat het concrete vermoeden bestaat dat de regels zijn overtreden. Bij deze vorm van toezicht hebben de toezichthouders ook een voorlichtende en/of adviserende taak.
Repressief toezicht wordt uitgevoerd naar aanleiding van klachten, meldingen, calamiteiten en/of handhavingsverzoeken. Deze kunnen van zowel inwoners als organisaties of overheidsinstanties afkomstig zijn. Repressief toezicht wordt ook uitgevoerd naar aanleiding van spontane eigen waarneming door de gemeentelijke toezichthouder/-handhaver, in situaties waarbij (mogelijk) sprake is van een overtreding van wet- en regelgeving.
Het toezicht (preventief of repressief) kan plaatsvinden in twee verschillende vormen: een basiscontrole en/of een leeftijdsgrenscontrole. Beide worden hieronder toegelicht.
De basiscontrole richt zich op de Alcoholwet-regels voor alcoholverstrekkende inrichtingen, zoals horeca, paracommerciële instellingen, winkels, evenementen en verkooppunten die geen alcohol mogen verstrekken voor gebruik ter plaatse (dus alle detailhandel). Het gaat hierbij over het hebben van een vergunning of ontheffing, de aanwezigheid en actualiteit ervan en het voldoen aan de voorschriften verbonden aan de vergunning/ontheffing en andere bepalingen uit de Aw.
Er zijn drie soorten basiscontroles:
Controle vergunningplichtig bedrijf: een inrichting die alcohol schenkt voor het gebruik ter plaatse en slijterijen die sterke drank verkopen voor thuisgebruik zijn vergunningplichtig. Naast de vergunningplicht moeten deze bedrijven aan diverse regels voldoen. Zo moet er altijd een leidinggevende aanwezig zijn die op de vergunning of de bijlage staat vermeld. Daarnaast mag de verkoop van alcohol niet samen gaan met andere verkoopactiviteiten vanuit één lokaliteit.
Controle niet vergunningplichtig bedrijf: in artikel 18 van de Aw staat dat bepaalde bedrijven zwak alcoholhoudende dranken mogen verkopen zonder Alcoholwetvergunning. Het gaat om bijvoorbeeld: supermarkten, avondwinkels en tabakswinkels. De verkochte lichte alcohol mag niet ter plaatse worden gedronken. Voor deze bedrijven geldt wel een aantal regels.
Deze controle houdt in na te gaan of de alcoholverstrekkers de in de Aw gestelde leeftijdsgrenzen (artikel 20) correct naleven. Het controleren van de leeftijdsgrens omvat het adequaat vaststellen van de leeftijd, zeker bij objectieve twijfel, het verstrekken van alcohol aan jeugdigen én het verstrekken van alcohol aan een volwassene, die de drank vervolgens geeft aan jeugdigen. Dit noemen we ook wel “wederverstrekking”. Daarnaast verbiedt de Aw ook doorschenken aan iemand die in kennelijke staat van dronkenschap verkeert én/of het toelaten van personen die in kennelijke staat van dronkenschap of kennelijk onder invloed van andere psychotrope stoffen verkeren.
Het toezicht bestaat uit observaties en onderzoeken op plaatsen waar en tijdstippen waarop jongeren alcoholhoudende dranken kopen en gebruiken. Voor deze controles kan gebruik gemaakt worden van ‘mystery shoppers/mystery guests’. Een mystery shopper of mystery guest is veelal een jeugdige die in opdracht van de gemeente probeert alcohol te kopen. We willen hiermee een goed en realistisch beeld krijgen over hoe het in Nieuwkoop is gesteld met de verkoop van alcohol aan jeugdigen. Op deze manier komen overtredingen beter aan het licht en worden de verkopers van drank gestimuleerd de regels na te leven.
Let op : een basiscontrole en een leeftijdsgrenscontrole kunnen ook gelijktijdig plaatsvinden met of zonder aankondiging. Bij een dergelijke gezamenlijke controle wordt naast de leeftijdsgrenzen ook gekeken naar de vergunning en/of ontheffing, de inrichtingseisen, het eventuele terras en het al dan niet naleven van de sluitingstijden. We spreken dan ook wel van een integrale controle.
Indien hiertoe aanleiding bestaat is het mogelijk om controles uit te voeren met (diverse) andere partners, zoals bijvoorbeeld de politie, de belastingdienst en/of de Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
Op basis van de lokale uitgangspositie en de lokale aandachtpunten zijn in het eerder genoemde Preventie- en Handhavingsplan Alcohol 2024 de volgende speerpunten voor het toezicht opgenomen:
Wanneer de regels van de Aw, de APV of voorschriften uit de vergunning en/of ontheffing niet worden nageleefd, kan de gemeente handhavend optreden. Hieronder wordt aangegeven wanneer en op welke manier de gemeente handhavend optreedt bij overtredingen.
De wettelijke bevoegdheid tot het optreden tegen het niet naleven van wetten en regels is geregeld in artikel 125 van de Gemeentewet en in hoofdstuk 5 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb), met name in artikel 5:21 en 5:32 van de Awb. In enkele bijzondere gevallen is de handhavingsbevoegdheid geregeld in de desbetreffende bijzondere wet. Verder zijn in de artikelen 172 tot en met 178 van de Gemeentewet diverse bevoegdheden toegekend aan de burgemeester in het kader van handhaving van de openbare orde, het toezicht op openbare gelegenheden, ordeverstoring vanuit woningen, ongeregeldheden en dergelijke situaties.
De Awb en andere wetten (waaronder de Aw) geven aan welke sancties het bevoegde gezag kan inzetten tegen het voorkomen of voortduren van overtredingen. Deze zijn:
Daarnaast kan op basis van artikel 1 van de Wet economische delicten (Wed) en artikel 45 van de Alcoholwet (strafbaarstelling jongeren <18 jaar) strafrechtelijk worden opgetreden door Buitengewoon Opsporingsambtenaren (boa’s), politie en Openbaar Ministerie (OM).
Uitwisseling informatie/gegevens
Bij het eventueel gezamenlijk handhavend optreden worden desgevraagd de relevante gegevens uitgewisseld tussen gemeenten onderling en tussen gemeente en politie, indien en voor zover deze noodzakelijk zijn voor een adequaat bestuurs- en/of strafrechtelijk optreden. Voor persoonlijke en gevoelige gegevens geldt uiteraard een geheimhoudingplicht. Deze data dienen vertrouwelijk te worden behandeld. Op de in de tabel Sanctiemaatregelen vermelde wettelijke grondslagen is de Wet politiegegevens / Wpg van toepassing (artikel 9).
2. HORECABELEID EN HORECASANCTIEBELEID
Het horecabeleid en het horecasanctiebeleid is een uitwerking van artikel 2:28 e.v. van de APV van de gemeente Nieuwkoop. Het beleid is van toepassing op alle (para-)commerciële horecabedrijven in de gemeente Nieuwkoop.
Indien de openbare orde structureel verstoord wordt zonder dat de horecaondernemer van de betreffende horeca-inrichting daar in voldoende mate naar handelt, kan de burgemeester particuliere beveiliging inzetten voor een nader te bepalen termijn. Alle kosten hiervoor worden verhaald op de horecaondernemer van de betreffende horeca-inrichting.
Artikel 2.4 Voorschriften voor het inrichten en het gebruik van een terras voortvloeiend uit artikel 2:28, 2:28a en 2:29 APV
De horecaondernemer is verantwoordelijk voor de openbare orde op het terras en de directe omgeving. Hij moet in dat verband doen en nalaten hetgeen redelijkerwijs gevergd kan worden om hinder en/ of overlast door op het terras aanwezige bezoekers te voorkomen, te beperken en/of in voorkomend geval te beëindigen.
Hieronder zijn de beleidsregels opgenomen over de manier waarop wij handhaven bij overtredingen van o.a. de Aw, de APV en de voorschriften van de vergunning en/of ontheffing. Ons handhavend optreden heeft tot doel bij een geconstateerde overtreding een passende maatregel op te leggen die qua zwaarte zo goed mogelijk aansluit bij het soort overtreding. Daarnaast is het een doel om duidelijkheid te verschaffen over de maatregel(en) die volgen bij een overtreding.
Horecabedrijven met een alcoholwetvergunning en/of een exploitatievergunning.
Een Horecabedrijf/-inrichting met een alcoholwetvergunning en/of een exploitatievergunning die de Aw en/of de APV overtreden, wordt als volgt gesanctioneerd:
Artikel 3.1 Afwezigheid leidinggevende bij een voor publiek geopend horecabedrijf/-inrichting
Als door de politie, dan wel door gemeentelijke toezichthouders, geconstateerd wordt dat er sprake is van afwezigheid van een leidinggevende bij een voor publiek geopend horecabedrijf (overtreding van artikel 24, eerste lid, van de Aw) volgt bij een eerste overtreding een mondelinge waarschuwing. De mondelinge waarschuwing wordt schriftelijk bevestigd.
Artikel 3.2 Leidinggevende verkeert in kennelijke staat
Als door de politie, dan wel door gemeentelijke toezichthouders, geconstateerd wordt dat een leidinggevende in kennelijke staat van dronkenschap verkeert of onder invloed van psychotrope stoffen aanwezig is in een horecabedrijf/-inrichting (overtreding van artikel 8, eerste lid, onder b, in relatie tot artikel 20, vijfde lid, van de Aw), volgt een mondelinge waarschuwing. De mondelinge waarschuwing wordt schriftelijk bevestigd.
Artikel 3.3 Verstrekken alcohol en toelaten van dronken/onder invloed van psychotrope stoffen verkerende personen (artikel 20 en 21 van de Aw)
Artikel 3.4 Verstrekking alcohol aan jeugdigen
Als door de politie, dan wel door gemeentelijke toezichthouders, geconstateerd wordt dat er sprake is van het verstrekken van alcoholhoudende drank aan jeugdigen (overtreding van artikel 20, eerste lid, van de Aw) volgt een mondelinge waarschuwing. De mondelinge waarschuwing wordt schriftelijk bevestigd.
Als sprake is van gokken in een horecabedrijf, in strijd met de bepalingen uit de Wet op de kansspelen, waarvan de verwijtbaarheid van de exploitant vast staat dan wel redelijkerwijs aannemelijk is, wordt dit aangemerkt als een verstoring van de openbare orde (conform het gestelde in artikel 2:30 APV) en wordt het horecabedrijf gesloten voor een periode van zes maanden.
Artikel 3.6a Aanwezigheid van legale kansspelautomaten zonder vergunning
Als door de politie, dan wel door gemeentelijke toezichthouders, geconstateerd wordt dat er sprake is van de aanwezigheid van legale kansspelautomaten zonder vergunning, (overtreding van artikel 30b van de Wet op de Kansspelen) krijgt de ondernemer een mondelinge waarschuwing en dienen de kansspelautomaten direct buitengebruik gesteld te worden. De mondelinge waarschuwing wordt schriftelijk bevestigd. De waarschuwing bevat de eis om de kansspelautomaten direct te verwijderen en verwijderd te houden zolang er geen vergunning voor verleend is.
Artikel 3.6b Aanwezigheid van meer legale kansspelautomaten dan wettelijk toegestaan
Als door de politie, dan wel door gemeentelijke toezichthouders, geconstateerd wordt dat er sprake is van de aanwezigheid van meer legale kansspelautomaten dan de twee wettelijk maximaal toegestane automaten (overtreding van artikel 30c, tweede lid, van de Wet op de Kansspelen) krijgt de ondernemer een mondelinge waarschuwing en dienen de niet-vergunde kansspelautoma(a)t(en) direct buiten gebruik gesteld te worden. De mondelinge waarschuwing wordt schriftelijk bevestigd. De waarschuwing bevat de eis om de kansspelautoma(a)t(en) direct te verwijderen en verwijderd te houden.
Artikel 3.6c Laten bespelen van een legale kansspelautomaat door jeugdigen
Als door de politie, dan wel door gemeentelijke toezichthouders, geconstateerd wordt dat er sprake is van het laten bespelen van een legale kansspelautomaat door personen beneden de leeftijd van achttien jaar (overtreding van artikel 30g, eerste lid, van de Wet op de Kansspelen, krijgt de ondernemer een mondelinge waarschuwing. De mondelinge waarschuwing wordt schriftelijk bevestigd.
Artikel 4. Exploitatie zonder alcoholwetvergunning
Als er sprake is van een overtreding van exploitatie zonder Alcoholwetvergunning (artikel 3 van de Aw) dient de ondernemer het horecabedrijf/-inrichting op eerste aanzegging te sluiten en gesloten te houden voor bezoekers totdat de desbetreffende vergunningen zijn verleend. Niet naleving resulteert in een bestuurlijke boete.
Als geconstateerd wordt dat een horecabedrijf/-inrichting wordt geëxploiteerd zonder te beschikken over een exploitatievergunning (artikel 2:28 APV) dient de ondernemer het horecabedrijf/-inrichting op eerste aanzegging te sluiten en gesloten te houden voor bezoekers totdat de desbetreffende vergunningen zijn verleend. Niet naleving resulteert in een bestuurlijke boete.
Artikel 5.1 Overtreding van de voorschriften voor het exploiteren van het terras
Als horecabedrijven/-inrichtingen de voorschriften zoals genoemd in artikel 2.4 voor het exploiteren van een terras overtreden, wordt als volgt gesanctioneerd:
Als door de politie, dan wel door gemeentelijke toezichthouders, een overtreding van deze voorschriften wordt geconstateerd, volgt een mondelinge waarschuwing. De mondelinge waarschuwing wordt schriftelijk bevestigd.
Artikel 6.2 Verstrekking alcohol aan jeugdigen
Als door de politie, dan wel door gemeentelijke toezichthouders, geconstateerd wordt dat er sprake is van het verstrekken van alcoholhoudende drank aan jeugdigen (overtreding van artikel 20, eerste lid, van de Aw) volgt in principe eerst een mondelinge waarschuwing. De mondelinge waarschuwing wordt schriftelijk bevestigd.
Artikel 6.3 Niet voldaan aan de gestelde regels voor paracommerciële instellingen uit artikelen 2:34m tot en met 2:34q van de APV
Artikel 8. Ander handhavingstraject bij verzwarende omstandigheden
Bij een overtreding kan sprake zijn van verzwarende omstandigheden. Vanwege de ernst en/of de aard van de overtreding, en de grotere schending van de openbare orde en/of he leefklimaat kan een ander handhavingstraject worden ingezet. In een dergelijke situatie is een ander handhavingstraject noodzakelijk om het gewenste resultaat te bereiken ter bescherming van de openbare orde, het woon- en leefklimaat of de veiligheid en gezondheid.
Artikel 9.2. Hardheidsclausule
Het bestuursorgaan handelt overeenkomstig de beleidsregel, tenzij dat voor een of meer belanghebbenden gevolgen zou hebben die wegens bijzondere omstandigheden onevenredig zijn in verhouding tot de met de beleidsregel te dienen doelen.
Artikel 10. Overige bepalingen
Besluiten genomen krachtens het huidige horeca(sanctie)beleid, die golden op het moment van de inwerkingtreding van dit horeca(sanctie)besluit en besluiten die vallen onder de werking van het huidige horeca(sanctie)beleid en waarvoor dit horeca(sanctie)beleid overeenkomstige besluiten kent, gelden als besluiten genomen krachtens het onderhavige horeca(sanctie)beleid.
De niet-vermelde artikelen behoeven geen toelichting.
Artikel 3.4 Verstrekking alcohol aan jeugdigen
Onder het verbod op de verstrekking van alcohol aan jeugdigen valt, conform artikel 20, eerste lid van de Aw ook het verstrekken van alcoholhoudende drank aan een persoon van wie is vastgesteld dat deze de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt, welke drank echter kennelijk bestemd is voor een persoon van wie niet is vastgesteld dat deze de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt. Beter bekend als “wederverstrekking”.
Artikel 3.6 / 3.6A / 3.6B / 3.6C kansspelautomaten
De Wet op de kansspelen (Wok) bevat de regels voor het aanbieden van kansspelen in Nederland. De Aw kent een ‘verboden, tenzij’-aanpak. Dit houdt in dat het verboden is om kansspelen aan te bieden, tenzij daar een vergunning voor is verleend. De gemeente geeft op grond van de Wok aanwezigheidsvergunningen af voor speelautomaten en houden vervolgens ook toezicht op de naleving van de voorwaarden van die vergunning. De burgemeester kan optreden als
Artikel 3.8 Overtreding van de sluitingstijden ex artikel 2.29 van de APV
Conform artikel 2:29 van de APV is het voor een exploitant van een openbare inrichting verboden bezoekers tot het horecabedrijf toe te laten op maandag tot en met zondag tussen 01.30 en 06.00 uur. Daarnaast is het de houder van een openbare inrichting verboden een terras tussen 01.30 en 06:00 uur voor bezoekers geopend te hebben of aldaar bezoekers toe te laten of te laten verblijven.
Artikel 3.9 Overige overtredingen van de APV/Aw
Dit artikel regelt ons handhavend optreden bij overige overtredingen van de Aw dan wel de APV mocht dit niet expliciet zijn opgenomen in de beleidsregels.
Artikel 4. Exploitatie zonder alcoholwetvergunning
Conform artikel 2:28 eerste lid APV is er geen aparte exploitatievergunning nodig voor een openbare inrichting waar tevens op grond van artikel 3 van de Aw een vergunning is vereist. Hierop bestaat echter een uitzondering. Op grond van artikel 2:28 lid 8 APV is de burgemeester bevoegd om in het belang van de openbare orde en veiligheid en bij onevenredige overlast het eerste lid van genoemd artikel voor een individuele openbare inrichting buiten toepassing te verklaren.
Artikel 5.1 Exploitatie terras zonder vergunning
Als je in Nieuwkoop in het bezit bent van een Alcoholwetvergunning en/of exploitatievergunning voor je horecabedrijf kan je – met inachtneming van de regels zoals opgenomen in artikel 2.4 – een terras inrichten en gebruiken. Er is voor het terras geen aanvullende toestemming nodig. Wel moet het terras op de tekening (bij de vereniging) zijn ingetekend, opdat de situering en de omvang ervan wel kenbaar en bekend zijn.
Artikel 5.3 Sluitingstijden terras
Voor terrassen gelden dezelfde sluitingstijden als voor het horecabedrijf waarvan het terras deel uitmaakt. Als er sprake is van een overtreding van de geldende sluitingstijden wordt aangesloten bij hetgeen bepaald in artikel 3.8.
Artikel 6.1 Toepassing overige hoofdstukken
In beginsel gelden alle bepalingen uit voorgaande en volgende hoofdstukken - indien van toepassing – ook voor paracommerciële instellingen. Hierop zijn echter enkele uitzonderingen van toepassing. Deze uitzonderingen zijn opgenomen in hoofdstuk 6.
Artikel 6.2 Verstrekking alcohol aan jeugdigen
Indien er geen sprake is van eerdere meldingen, signalen en/of incidenten wordt bij een eerste overtreding in principe volstaan met een bestuurlijke waarschuwing. De bestuurlijke waarschuwing wordt altijd schriftelijk bevestigd. De bewoording ‘in principe’ in het eerste lid van dit artikel is bewust gekozen omdat hiervan, naar oordeel van de burgemeester, kan worden afgeweken als er uit (recent) verleden op basis van meldingen, signalen en/of eerdere controles en hierbij geconstateerde overtredingen bekend is dat het schenken van alcoholhoudende drank aan jeugdigen geen eerste/eenmalig incident is. In geval van afwijking kan er worden aangesloten bij artikel 8.
Bij een tweede constatering van een overtreding, binnen de genoemde termijn in het artikel, volgt het opleggen van een last onder dwangsom. Door het opleggen van een last onder dwangsom (in plaats van een bestuurlijke boete) kunnen we binnen de in het artikel genoemde bandbreedte motiveren welk bedrag past bij hetgeen geconstateerd is. De last onder dwangsom wordt (pas) verbeurd op het moment dat er binnen een termijn van 6 maanden, na de tweede constatering sprake is van een derde constatering van dit feit. We hanteren deze coulance omdat we ons bewust zijn dat verenigingskantines vaak alleen kunnen draaien door de inzet van vrijwilligers. Tijdens de participatieronde voor het recent door de gemeenteraad vastgestelde Preventie- en Handhavingsplan Alcohol (17 oktober 2024) hebben sportverenigingen aangegeven dat een boete bij een eerste overtreding vrijwilligers afschrikt om bardiensten te draaien. Er zijn gevallen bekend waarbij een vrijwilliger is gestopt na het krijgen van een boete. De coulance geldt alleen indien geen sprake is van eerdere meldingen/signalen en/of incidenten. Bij herhaaldelijke overtreding wordt handhavend opgetreden.
Zoals tevens toegelicht bij artikel 3.4 valt hieronder ook “wederverstrekking” (artikel 20, eerste lid Aw).
Artikel 6.4 Niet voldaan aan de gestelde regels voor paracommerciële instellingen ex artikelen 2:34m tot en met 2:34q APV
Artikel 4 van de Aw bepaalt dat bij gemeentelijke verordening ter voorkoming van oneerlijke mededinging regels worden gesteld waaraan paracommerciële rechtspersonen zich te houden hebben bij de verstrekking van alcoholhoudende drank. De bedoelde regels hebben in elk geval betrekking op (1) de tijden gedurende welke in de betrokken inrichting alcoholhoudende drank mag worden verstrekt, (2) in de inrichting te houden bijeenkomsten van persoonlijke aard, zoals bruiloften en partijen en (3) in de inrichting te houden bijeenkomsten die gericht zijn op personen die niet of niet rechtstreeks bij de activiteiten van de betreffende rechtspersoon betrokken zijn. Daarnaast kent de APV (artikel 2:34o) voor paracommerciele instellingen een verbod op het schenken van sterke drank. Dit artikel regelt ons handhavend optreden indien één of meerdere van de genoemde artikelen overtreden wordt.
Artikel 7 Evenementen – toepassing overige hoofdstukken
Hoofdstuk 2, 3 en 4 zijn overeenkomstig van toepassing op overtredingen geconstateerd bij/tijdens evenementen.
Wanneer ons handhavend optreden onevenredig nadelige gevolgen heeft voor het doel dat wordt nagestreefd en als er zeer dringende redenen zijn om af te wijken van deze beleidsregels, geeft dit artikel de mogelijkheid om van handhavend optreden af te zien.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-369395.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.