Verkeersbesluit tot het aanwijzen en inrichten van twee algemene gehandicaptenparkeerplaatsen nabij de parkeerterreinen Schutterspark P1en P2.

 

Het college van burgemeester en wethouders

van de gemeente Brunssum

Inleiding

Door de SMO-raad Brunssum is een ongevraagd advies gegeven op het mobiliteitsplan 2022-2032. Hierin wordt een aanbeveling gedaan om op de parkeerterreinen van Schutterspark (Heidestraat/Schuttershüske en nabij de Kinderboerderij), minimaal 1 algemene gehandicaptenparkeerplaats per parkeerterrein te situeren om zo aan de richtlijn integrale toegankelijkheid openbare ruimte te voldoen.

Er is behoefte aan meerdere algemene gehandicaptenparkeerplaatsen voor de bezoekers en er worden daardoor twee plekken aangewezen. Deze maatregel wordt met dit verkeersbesluit bekrachtigd.

 

Juridisch kader

Gelet op de bepalingen van de Wegenverkeerswet, het reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 en het besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (BABW, 1994), dient op grond van artikel 15, van de Wegenverkeerswet 1994 en het gestelde in artikel 18 BABW een verkeersbesluit te worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.

Alle wegen en/of weggedeelten waarop dit besluit betrekking heeft, zijn gelegen binnen en zijn in beheer bij de gemeente Brunssum op grond waarvan het college bevoegd is om een verkeersbesluit te nemen, gelet op het bepaalde van artikel 18 Wegenverkeerswet. Omdat de gemeente Brunssum in dit geval zowel eigenaar als wegbeheerder is, is geen toepassing gegeven aan de hoorplicht, conform artikel 23 BABW.

 

Overwegingen

De volgende overwegingen liggen ten grondslag aan dit verkeersbesluit:

  • De overwegingen met betrekking tot de aanleg van een invalideparkeerplaats zijn als volgt: In de CROW-richtlijn no. 337 met betrekking tot “integrale toegankelijkheid openbare ruimte”, is vermeld dat minimaal 2% van de beschikbare parkeerplaatsen ingericht dient te zijn als algemene gehandicaptenparkeerplaats en dat in deze parkeerplaatsen P1en P2 van Schutterspark nog niet is voorzien.

  • Dat door het inrichten van een algemene gehandicaptenparkeerplaats nabij winkels/bedrijven in de parkeerbehoefte van mindervalide bezoekers kan worden voorzien.

  • Een ongevraagd advies van de SMO-raad Brunssum voorligt om minimaal 1 algemene gehandicapten parkeerplaats per parkeerterrein te realiseren op het parkeerterrein van Schutterspark (Heidestraat/Schuttershüske) en nabij de Kinderboerderij.

  • Het wenselijk is om twee algemene gehandicaptenparkeerplaatsen per parkeerterrein aan te leggen voor bezoekers.

     

Belangenafweging art. 2 WVW

Van de in artikel 2, eerste en tweede lid, van de Wegenverkeerswet 1994 genoemde belangen, liggen de volgende belangen ten grondslag aan dit besluit:

  • Het zoveel mogelijk waarborgen van de vrijheid van het verkeer;

 

Advisering

Overeenkomstig artikel 24 van het BABW is met de politie –via het aanspreekpunt Verkeer van het Basisteam Brunssum-Landgraaf- ter zake overleg gepleegd.

 

Besluit:

Op basis van voorgaande overwegingen wordt besloten:

  • Door het plaatsen van de borden E6, conform Bijlage 1 van het RVV 1990 en het onderbord OB504, twee algemene gehandicaptenparkeerplaatsen in te richten in de nabijheid van de ingang van Parkeerplaats Schutterspark P1 (Heidestraat/Schuttershüske) en nabij de ingang van Parkeerplaats P2 (kinderboerderij)

  • Te bepalen dat met het van kracht worden van dit besluit verkeersmaatregelen in het onderhavige verkeersgebied komen te vervallen indien die met dit besluit in strijd zijn dan wel hiermede niet in overeenstemming zijn;

  • Een en ander overeenkomstig is met de bij dit verkeersbesluit behorende situatietekening met tekeningnummer CT-V-Schutterspark P1 en CT-V-Schutterspark P2, d.d. 15-07-2025

 

Tekening en

Bekendmaking

De bekendmaking van dit verkeersbesluit geschiedt door plaatsing van het besluit in het digitale Gemeenteblad van de gemeente Brunssum, dat te raadplegen is via officielebekendmakingen.nl.

 

Brunssum, 18-08-2025

 

Het college van burgemeester en wethouders van Brunssum,

krachtens mandaat,

Team Verkeer

 

 

 

Bezwaar

Iedere belanghebbende kan bezwaar maken tegen dit besluit. Wilt u bezwaar maken? Stuur dan een brief aan het college van burgemeester en wethouders binnen 6 weken na de dag van bekendmaking van het besluit in de Staatscourant. Maakt u later bezwaar, dan nemen we uw bezwaar mogelijk niet in behandeling.

De brief stuurt u naar:

Gemeente Brunssum

Postbus 250

6440 AG Brunssum

Ook kunt u digitaal bezwaar maken via: www.brunssum.nl. U moet hiervoor in het bezit zijn van een DigiD.

In de brief schrijft u:

  • uw naam en adres;

  • de datum waarop u de brief stuurt;

  • met welk besluit u het niet eens bent;

  • waarom u het daarmee niet eens bent;

  • uw handtekening;

  • of u in aanmerking wilt komen voor een vergoeding van uw kosten, als uw bezwaar gegrond wordt verklaard.

Spoedeisend belang

Ook als u bezwaar maakt, mag het besluit al worden uitgevoerd. Wilt u dat juist voorkomen en heeft u daarvoor een spoedeisend belang? Dan kunt u een voorlopige voorziening vragen bij de rechtbank Limburg. Hoe u dat doet leest u op: www.rechtspraak.nl.

Meer informatie

Wilt u meer informatie? Lees dan de folder “Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid” op: https://www.rijksoverheid.nl

Naar boven