Wijziging van de Subsidieregeling isolatie koopwoningen in de gemeente Woudenberg

 

  • 1.

    Het eerder verleende mandaat aan de beleidsadviseur voor wijzigingen in de subsidieregeling“Isolatie koopwoningen gemeente Woudenberg” in te trekken.

  • 2.

    In te stemmen met de wijziging van de subsidieregeling (zie bijlage).

Was/Wordt lijst

 

Subsidieregeling isolatie koopwoningen gemeente Woudenberg

Artikel

Was

Wordt

1 c

bouwdeel: éénvan de volgende vier categorieën: de vloer en de bodem,de gevel waaronder de spouwmuur, het dak en de zolder of vlieringvloer, de ramen en deuren;

bouwdeel: éénvan de volgende vier categorieën: de vloer en de bodem,de gevel waaronder de spouwmuur, het dak en de zolder of vlieringvloer en de ramen;

1 d

doelgroep1: eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde woning met een WOZ-waarde (peildatum 1 januari 2022) van maximaal € 439.000 die in 2022 en/of 2023 de energietoeslag ontvingen.

doelgroep1: eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde woning met een WOZ-waarde (peildatum 1 januari 2022) van maximaal € 546.000 die in 2022 en/of 2023 de energietoeslag ontvingen of na livegang van www.houmeerover.nl middels een inkomenstoets kunnen aantonen dat er een gezamenlijk inkomen van maximaal 150% van de toepasselijke bijstandsnorm is, zonder toepassing van de kostendelersnorm (artikel 19a van de Participatiewet);

1 e

doelgroep 2: eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde woning met een WOZ-waarde (peildatum 1 januari 2022) van maximaal € 439.000 die niet voldoen aan de criteria, vermeld onder d;

doelgroep 2: eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde woning met een WOZ-waarde (peildatum 1 januari 2022) van maximaal € 546.000die niet voldoen aan de criteria, vermeld onder d;

1 i

geldig energielabel: een energielabel als bedoeld in artikel 1.1, eerste lid, van het Besluit energieprestatie gebouwen. Zoals op htthttps://www.energielabel.nl/woningen/zoek-je-energielabel/vermeld;

Komt te vervallen

1 l

isolatiemaatregel: maatregel waarbij een bouwdeel wordt geïsoleerd als bedoeld in artikel 4.5.2,derde lid, vande Regeling nationale EZK- en LNV-subsidies.

isolatiemaatregel: maatregel waarbij een bouwdeel wordt geïsoleerd als bedoeld in artikel 4.5.2,derde lid, vande Regeling nationale EZK- en LNV-subsidies, met uitzondering van kozijnen;

1 s

Was er niet

Subsidieplafond: het bedrag dat gedurende het genoemde tijdvak maximaal beschikbaar is voor de verstrekking van subsidies op grond van deze subsidieregeling.

1 t

Uitvoerder: een isolatiebedrijf dat beschikt over een SKG IKOB certificaat, een Insula certificaat of een vergelijkbaar certificaat en in geval van spouwmuurisolatie of dakisolatie van buitenaf natuurinclusief isoleert.

Uitvoerder: een isolatiebedrijf dat beschikt over een SKG IKOB certificaat, een Insula certificaat of een vergelijkbaar certificaat en in geval van spouwmuurisolatie of dakisolatie van buitenaf natuurinclusief isoleert en in geval van glasisolatie enkel HR isolatieglas dat voldoet aan de Europese productnormen E129, EN673 en EN410

2.2

Was er niet

Onverminderd het eerste lid geldt voor doelgroep 1 geen minimale oppervlakte-eis.

3 e

een maximale WOZ-waarde heeft van € 439.000 (prijspeil 1 januari 2022); en

een maximale WOZ-waarde heeft € 546.000 (prijspeil 1 januari 2022); en

3 g

Was er niet

voor 1995 is gebouwd

5.1 b

Een geldbedrag wanneer de eigenaar-bewoner zelf een uitvoerder kiest; of de eigenaar-bewoner zelf materialen aanschaft (zijnde niet via de website van de intermediair) voor het zelf uitvoeren van de dakisolatie van binnenuit.

Een geldbedrag wanneer de eigenaar-bewoner zelf een uitvoerder kiest; of

5.1 c

Was er niet

Een waardebon of een geldbedrag wanneer een eigenaar-bewoner zelf isolatie aanbrengt zoals dakisolatie van binnenuit, plat dakisolatie, isolatie van bestaande dakkapel, voorzetwanden en vloerisolatie.

5.2

Was er niet

De aangeschafte maatregel(-en) kunnen maximaal voor 100% gesubsidieerd worden per woning

5.3

Was er niet

Indien er andere (subsidie)regelingen mogelijk zijn voor energiebesparende maatregelen, dan kan er alleen subsidie worden verkregen voor het deel van de kosten dat niet vergoed wordt door andere (subsidie)regelingen.

6.3

Een subsidieaanvraag kan tot en met 31 oktober 2026 worden ingediend.

Een subsidieaanvraag kan tot en met 30 juni 2028 worden ingediend. Declaraties kunnen uiterlijk tot en met 30 september 2028 worden ingediend.

9.1 c

Was er niet

Een woning op grond van natuurwetging een verbod heeft op het toepassen van specifieke isolatiemaatregelen.

9.1 d

Was er niet

Voor de betreffende woning reeds eerder subsidie is verstrekt onder deze regeling

10.2

Een waardebon voor doelgroep 2 heeft een maximale waarde van € 750, inclusief BTW.

Een waardebon voor doelgroep 2 heeft een maximale waarde van € 1250,- inclusief BTW.

12 c

Was er niet

waar van toepassing te handelen conform de methode natuurvriendelijke isoleren of bij het uitvoeren van isolatiemaatregelen in spouwmuur of dak de regels en voorschriften uit het Soortmanagementplan (SMP) van de gemeente Woudenberg na te leven;

12 g

Was er niet

de uitvoering van de maatregel(-en) tussen 15 juni 2024 en 31 december 2028 plaats te laten vinden.

14.2

Indien aanvrager zelf een uitvoerende partij geselecteerd heeft, aanvrager zelf materialen heeft aangeschaft ten behoeve van zelf uitvoeren van dakisolatie van binnenuit, (niet online via de website van de intermediair), of de subsidie met terugwerkende kracht wordt verstrekt, wordt subsidie voldaan aan de aanvrager, nadat de subsidie is vastgesteld.

Indien aanvrager zelf een uitvoerende partij geselecteerd heeft, aanvrager zelf materialen heeft aangeschaft ten behoeve van zelf uitvoeren van dakisolatie van binnenuit, plat dakisolatie, isolatie bestaande dakkapel, voorzetwand en vloerisolatie, of de subsidie met terugwerkende kracht wordt verstrekt, wordt subsidie voldaan aan de aanvrager, nadat de subsidie is vastgesteld.

14.3

Indien de eigenaar-bewoner de dakisolatie van binnenuit zelf uitvoert (er geen uitvoerder is) en de materialen online via de website van de intermediair zijn aangeschaft, wordt de subsidie verleend en voorwaardelijk uitbetaald.

Vervalt

Toelichting Subsidieregeling

Deze subsidieregeling is voor eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde grondgebonden woning, die met één of meer isolatiemaatregelen hun woningwillen verduurzamen. Om voor subsidie in aanmerking te komen, moet de woning, gelegen in gemeente Woudenberg een WOZ waarde (peildatum 2022) hebben ónder de grens genoemd in deze regeling. Daarnaast moet de woning aan enkele andere eisen voldoen zoals genoemd onder de subsidiecriteria. Er worden twee doelgroepen onderscheiden:

Deze subsidieregeling is voor eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde grondgebonden woning, die met één of meer isolatiemaatregelen hun woningwillen verduurzamen. Om voor subsidie in aanmerking te komen, moet de woning, gelegen in gemeente Woudenberg een WOZ waarde (peildatum 2022) hebben ónder de grens genoemd in deze regeling (€ 546.000,-). Daarnaast moet de woning aan enkele andere eisen voldoen zoals genoemd onder de subsidiecriteria. Er worden twee doelgroepen onderscheiden:

 

Naar boven