Verkeersbesluit afsluiten aansluiting parralelweg Rogat op Hessenweg t.h.v. Rogat 30

Nr: 3493946

Burgemeester en wethouders van Meppel

Aanleiding

De openbare ruimte in het woongebied van Rogat in recentelijk heringericht. Het doorgaande verkeer dient in deze nieuwe situatie gebruik te maken van de hoofdrijbaan. De parallelweg is alleen bedoeld voor de bewoners van deze weg. Alleen blijkt dat bij de huidige inrichting dat de parallelrijbaan veel gebruikt wordt door fietsers. Dit levert gevaarlijke en onwenselijke verkeerssituaties op.

Belangenafweging

Voor de veiligheid van de doorgaande fietsers door Rogat en de bewoners van de parallelweg Rogat is het wenselijk om maatregelen te treffen om het gebruik van de parallelweg als fietsroute tegen te gaan. Hierdoor moeten de fietsers ca. 10 a 20 m omfietsen, maar dit is voor verwaarloosbaar als er gekeken wordt naar de voordelen m.b.t. de verkeersveiligheid.

Verder kan het nemen van maatregelen op deze parallelweg nadelige gevolgen hebben voor de bereikbaarheid van de bewoners op dit stuk weg. Maar de te nemen maatregelen zijn besproken met de aanwonenden en deze waren hiermee akkoord.

Gelet op:

- Artikel 15, lid 1 van de Wegenverkeerswet 1994, waarin is bepaald dat een verkeersbesluit moet worden genomen voor plaatsing van artikel 12 van het Besluit Administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (hierna: BABW) opgenomen verkeerstekens, evenals onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd;

- Artikel 18, eerste lid, onder d, van de Wegenverkeerswet 1994, waarin is bepaald dat verkeersbesluiten voor wegen onder beheer van de gemeente Meppel worden genomen door Burgemeester en Wethouders;

Overwegingen ten aanzien van het besluit

- De betreffende wegen in het beheer zijn bij de Gemeente Meppel;

- De wegvakken gelegen zijn binnen de bebouwde kom;

- De parallelweg is bedoeld voor de ontsluiting van de woningen die aan deze weg gelegen zijn;

- Het de bedoeling is dat het doorgaande verkeer gebruik maakt van de hoofdrijbaan;

- Nu met name het fietsverkeer vaak gebruik maakt van de smalle parallelrijbaan;

- Dit gebruik zorgt voor onveilige situaties voor de fietsers bij de aansluitingen van de parallelweg op de hoofdrijbaan Rogat en de Hessenweg;

- Er door snelle fietsers op de parallelweg ook gevaarlijke situaties ontstaan bij de inritten van de woningen aan deze weg;

- De fietsers goed en veilig gebruik kunnen maken van de hoofdrijbaan Rogat;

- Het hierdoor wenselijk is om maatregelen te treffen om het fietsen op de parallelweg te ontmoedigen;

- In overleg met bewoners van deze straat op locatie geconcludeerd is dat de beste oplossing om dit tegen te gaan een afsluiting van de parallelweg aan de kant van de Hessenweg is;

- Deze afsluiting is bedoeld om het fietsverkeer te ontmoedigen om de route over de parallelweg te gebruiken.

- Het wel wenselijk is om een kleine doorsteek voor lokaal langzaam verkeer te houden bij deze afsluiten. Maar dat deze dusdanig ligt dat dit niet als doorgaande logische fietsroute kan dienen;

- Er een verkeersbesluit dient te worden genomen voor het voor verkeer afsluiten van een weg;

- Overleg is gevoerd met en er positief is geadviseerd door de gemandateerde van de korpschef van de nationale politie;

BESLUIT

 

  • 1.

    De aansluiting van de parallelweg Rogat op de Hessenweg t.h.v. Rogat 30 af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer en alleen een smalle doorgang over te laten voor langzaam verkeer.

  • 2.

    Dit kenbaar de maken aan de weggebruiker d.m.v.: het doortrekken van de heg langs de Hessenweg, het plaatsen van Veldkeien, het plaatsen van een schrikhek (BB16) met dubbele planken en het plaatsen van twee borden “doodlopende weg” (L08) conform onderstaande situatietekeningen.

     

Situatietekeningen:

Meppel, 17-07-2025

Burgemeester en wethouders van Meppel,

Namens deze,

J.A. Trompetter

Teammanager Ruimte Initiatief

Mededelingen

Bezwaar- of beroepsclausule

Bezwaar maken

Wilt u bezwaar maken tegen ons besluit? Stuurt u dan binnen 6 weken na de datum van deze brief uw bezwaarschrift naar:

Gemeente Meppel

College van burgemeester en wethouders

Postbus 501

7940 AM MEPPEL

Let u erop dat u in uw bezwaarschrift in ieder geval de volgende gegevens opneemt. Zo voorkomt u dat uw bezwaar vertraging oploopt:

- uw naam en adres;

- de datum waarop u uw bezwaarschrift indient;

- een korte omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt;

- een duidelijke uitleg waarom u het niet eens bent met ons besluit.

Vergeet u niet het bezwaarschrift te ondertekenen?

Voorlopige voorziening

U kunt ook een voorlopige voorziening aanvragen als u een bezwaarschrift heeft ingediend. Dat is een voorlopige beslissing om een bepaald besluit uit te stellen of juist door te laten gaan. Een voorlopige voorziening vraagt u aan bij:

Voorzieningenrechter van de Rechtbank Noord-Nederland

Afdeling bestuursrecht

Postbus 150

9700 AD Groningen

Let u erop dat de Rechtbank voor uw verzoek om een voorlopige voorziening kosten in rekening brengt.

 

Naar boven