Gemeenteblad van Oldenzaal
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Oldenzaal | Gemeenteblad 2025, 322185 | delegatie- of mandaatbesluit |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Oldenzaal | Gemeenteblad 2025, 322185 | delegatie- of mandaatbesluit |
Mandaatbesluit gemeente Oldenzaal 2025
In dit nieuwe mandaatbesluit lees je welke bevoegdheden het college van burgemeester en wethouders en de burgemeester aan de organisatie heeft gegeven. Wil je bijvoorbeeld weten wie een brief mag tekenen, een opdracht mag geven aan een bedrijf of een handtekening onder een contract mag zetten? Dat lees je in dit mandaatbesluit.
… De bevoegdheid om in naam van een ander te handelen zonder de daarbij horende verantwoordelijkheid. Bij mandateren worden dus geen bevoegdheden overgedragen. De mandaatgever blijft zelf bevoegd. Alle gemandateerde bevoegdheden worden dus namens het college of de burgemeester uitgevoerd.
Jij mag beslissen, tenzij het in de bijlagen van dit mandaatbesluit staat
Zo maken we het zo makkelijk mogelijk. Het college wil de bevoegdheden zo laag mogelijk in de organisatie leggen. In principe heb jij als medewerker binnen jouw werkterrein daardoor overal mandaat voor. Tenzij het college het heeft opgenomen in een van de bijlagen in dit besluit. Je kunt het vergelijken met een fontein.
Het college en de burgemeester mandateren alle bevoegdheden aan de directeur. Behalve de besluiten uit bijlage 1.
De directeur mandateert alles wat hij gekregen heeft aan de concernmanagers. Behalve de besluiten uit bijlage 2
De concernmanagers mandateren alles wat ze gekregen hebben aan de teamleiders. Met uitzondering van bijlage 3.
De teamleiders mandateren alles wat ze gekregen hebben aan de medewerkers.
Met uitzondering van bijlage 4.
De enige uitzondering betreft bijlage 5. Daarin staan de mandaten vanuit ons inkoop- en aanbestedingsbeleid. Dat blijft namelijk ongewijzigd.
Kortom: staat het niet in een bijlage? Dan mag jij namens het college of de burgemeester het besluit nemen. Dat geldt voor:
En weet… je mag gebruik maken van een mandaat, maar het hoeft niet
Is een besluit politiek gevoelig of druist het tegen je ambtelijk advies in? Weet dan dat het niet verplicht is, om namens het college of de burgemeester te besluiten. Je mag het ook teruggeven aan iemand boven je in de fontein.
Het college van burgemeester en wethouders, respectievelijk de burgemeester van de gemeente Oldenzaal, ieder voor zover het hun bevoegdheden betreft;
gelet op het bepaalde in de Gemeentewet en Afdeling 10.1.1 van de Algemene wet bestuursrecht;
vast te stellen het ‘Mandaatbesluit gemeente Oldenzaal 2025’ bestaande uit het mandaatbesluit aan de algemeen directeur, het ondermandaatbesluit aan de concernmanagers/teamleiders en het ondermandaatbesluit aan de medewerkers.
Hoofdstuk 5 Ondermandaat medewerkers
Artikel 12 Ondergemandateerde bevoegdheden medewerkers
Artikel 16 Redactie en ondertekening
In de krachtens mandaat genomen besluiten staat dat zij namens het college van burgemeester en wethouders c.q. de burgemeester zijn genomen.
De (digitale) ondertekening vindt plaats als volgt:
namens burgemeester en wethouders,
Bij de digitale ondertekening wordt de volgende zinsnede toegepast:
(Deze brief is elektronisch aangemaakt en daarom niet voorzien van een handtekening.)
Vastgesteld op 15 juli 2025.
Het college van burgemeester en wethouders
de secretaris
de burgemeester
P.G. Welman
burgemeester
Bijlage 1 Aangelegenheden welke ingevolge artikel 4 van het mandaatbesluit Oldenzaal 2025 blijven voorbehouden aan het college respectievelijk de burgemeester
Bestuurlijk-Juridische aangelegenheden
Civiele en strafrechtelijke procedures
Overige privaatrechtelijke rechtshandelingen
Bijlage 2 Aangelegenheden welke ingevolge artikel 7 van het mandaatbesluit Oldenzaal 2025 blijven voorbehouden aan algemeen-directeur
Bestuurlijk-Juridische aangelegenheden
Civiele en strafrechtelijke procedures
Overige privaatrechtelijke rechtshandelingen
Bijlage 3 Aangelegenheden welke ingevolge artikel 10 van het mandaatbesluit Oldenzaal 2025 blijven voorbehouden aan de concernmanager
Bestuurlijk-Juridische aangelegenheden
Civiele en strafrechtelijke procedures
Overige privaatrechtelijke rechtshandelingen
Bijlage 4 Aangelegenheden welke ingevolge artikel 13 van het mandaatbesluit Oldenzaal 2025 blijven voorbehouden aan de teamleider
Bestuurlijk-Juridische aangelegenheden.
Civiele en strafrechtelijke procedures
Overige privaatrechtelijke rechtshandelingen
Overige privaatrechtelijke rechtshandelingen
Bijlage 5 Aangelegenheden met betrekking tot aanbestedingen en het aangaan van overeenkomsten
De gemeentesecretaris, concernmanagers, teamleiders en medewerkers zijn namens het college bevoegd tot:
Voor de hierboven genoemde bevoegdheden geldt dat deze moeten passen binnen de kaders van de productramingen tot een maximale hoogte van en/of geldende inkoopprocedure:
De drempelbedragen behorende bij de verschillende inkoopprocedures staan vermeld in het geldende inkoopbeleid.
Bijlage 6 Vervangingsregeling gemeentesecretaris/algemeen directeur
Verticale vervanging van directeur en secretaris.
De gemeentesecretaris is tevens directeur. De vervanging geschiedt niet gecombineerd maar voor elk (functie)onderdeel. Om te voorzien in een adequate vervanging worden de volgende plaatsvervangers benoemd.
Ten aanzien van de plaatsvervanging van de directeur worden de volgende concernmanagers aangewezen als 1e, 2e en 3e plaatsvervangend directeur.
Ten aanzien van de vervanging van de secretaris heeft het college op 6 februari 2018, Sander de Bruin en Albert Lageweg als locosecretaris aangewezen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-322185.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.