Grondslag
Op grond van artikel 15, eerste lid, van de WVW moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.
Op grond van artikel 15, tweede lid, van de WVW moet een verkeersbesluit worden genomen voor maatregelen op of aan de weg tot wijziging van de inrichting van de weg of tot het aanbrengen of verwijderen van voorzieningen ter regeling van het verkeer, indien de maatregelen leiden tot een beperking of uitbreiding van het aantal categorieën weggebruikers dat van een weg of weggedeelte gebruik kan maken.
Adviezen
Conform artikel 24 BABW hebben wij advies gevraagd aan de Politie Eenheid Noord-Nederland, district Groningen, basisteams Groningen - stad. De politie heeft positief geadviseerd op de hieronder beschreven verkeersmaatregel.
Motivering
Verkeer tussen de N360 (Ten Boer en verder) en het bedrijventerrein Zuidoost zou gebruik moeten maken van de Rijksweg en de ringwegen. Een deel van dit verkeer doet dat niet en rijdt via de Borgweg, Driebondsweg, Middelberterweg en Olgerweg door Middelbert en Engelbert. Dat is ongewenst. De wegen zijn smal en er wordt aan gewoond. Bewoners klagen over dit sluipverkeer en zouden graag zien dat hier iets aan wordt gedaan. Omdat de Meerstadlaan de ontsluitingsfunctie voor Meerstad heeft overgenomen van de Driebondsweg is het mogelijk de aansluiting van de Driebondsweg op de Borgweg voor gemotoriseerd verkeer op te heffen. Daardoor verdwijnt de sluiproute. Dat heeft het een positief effect op het leefklimaat in Middelbert en Engelbert. De Driebondsweg tussen de Middelberterweg en de ringweg behoudt zijn functie voor de ontsluiting van Middelbert. Alleen verkeer tussen Middelbert en de N360 zal moeten omrijden. Of via de Meerstaanlaan en de Borgweg, of via de ringweg en de Rijksweg. Het verbeterde leefklimaat in Middelbert en Engelbert weegt zwaarder dan dat een beperkte hoeveelheid verkeer moet omrijden.
Dit besluit dient de volgende doelen uit artikel 2 van de Wegenverkeerswet 1994:
· het verzekeren van de veiligheid op de weg;
· het beschermen van weggebruikers en passagiers;
· het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder of schade alsmede de gevolgen voor het milieu, bedoeld in de Wet milieubeheer.
Gelet op artikel 2 van de Wegenverkeerswet 1994 is mogelijk lid 1c (het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan) in het geding, omdat gemotoriseerd verkeer niet meer gebruik kan maken van de aansluiting. Gezien de eerdergenoemde motivering, achten wij de doelen die dit besluit dient van groter belang dan het doel dat mogelijk in het geding is.
Voor dit verkeersbesluit is geen akoestisch onderzoek noodzakelijk, als bedoeld in artikel 5.78j van het Besluit kwaliteit leefomgeving (BKL).