Vaststellen Subsidieplafonds 2026 subsidieregeling Emancipatie Den Haag 2023

Het college van burgemeester en wethouders van Den Haag,

 

overwegende dat:

 

gelet op artikel 1:8, vierde lid, van de Subsidieregeling emancipatie Den Haag 2023;

 

besluit het volgende vast te stellen:

 

  • I.

    Voor subsidieverlening op grond van de Subsidieregeling emancipatie Den Haag 2023 geldt voor projectsubsidies voor het kalenderjaar 2026 een subsidieplafond van € 280.000,- met deelplafonds voor:

    a. € 130.000,- voor activiteiten bedoeld in artikel 1:4 eerste lid;

    b. € 85.000,- voor activiteiten bedoeld in artikel 1:4, tweede lid, onder a en b;

    c. € 30.000,- voor activiteiten bedoeld in artikel 1:4, tweede lid, onder c en d;

    d. € 35.000,- voor activiteiten bedoeld in artikel 1:4, derde lid.

 

  • II.

    Voor subsidieverlening op grond van de Subsidieregeling emancipatie Den Haag 2023 geldt voor jaarsubsidies voor het kalenderjaar 2026 een subsidieplafond van € 925.000,- met deelplafonds voor:

    a. € 575.000,- voor activiteiten bedoeld in artikel 1:4, eerste lid;

    b. € 350.000,- voor activiteiten bedoeld in artikel 1:4, tweede lid, onder a en b;

    c. € 0,- voor activiteiten bedoeld in artikel 1:4, tweede lid, onder c en d;

    d. € 0.- voor activiteiten bedoeld in artikel 1:4, derde lid.

 

  • III.

    Dit besluit treedt op de dag na uitgifte in het Gemeenteblad in werking.

 

Den Haag, 8 juli 2025

Het college van burgemeester en wethouders,

 

de secretaris,

Ilma Merx

 

de locoburgemeester,

Robert van Asten

 

 

Toelichting

Volgens Artikel 1:8 lid 4 moet het college het subsidieplafond voor de Subsidieregeling Emancipatie 2023 jaarlijks bij besluit vaststellen. Het plafond wordt verhoogd t.o.v. 2025 van €280.000 naar €285.000 voor artikel 1:4 I en van €605.000 naar €925.000 voor artikel 1:4 II. Dit is naar aanleiding van structurele behoefte aan meer middelen.

 

In 2025 werd het plafond voor de jaarsubsidies voor ruim het dubbele van het vastgestelde bedrag overvraagd. Het merendeel van deze aanvragen voldeed aan onze vereisten en had een aantoonbare bijdrage kunnen leveren aan de doelstellingen van het beleid. Deze verhoogde interesse heeft te maken met een groeiende vraag in de stad en het corresponderende feit dat we de afgelopen jaren een stijgend aantal organisaties zien dat actief is op het gebied van emancipatie. Met deze verhoging kunnen wij meer van deze initiatieven steunen.

 

Naar boven