Aanhef
De gemeente Eindhoven bereidt een wijziging voor van het Omgevingsplan gemeente Eindhoven.
Wij geven kennis van deze voorgenomen wijziging op grond van artikel 16.29 van de Omgevingswet en artikel 10.2 lid 1 van het Omgevingsbesluit
De wijziging heeft als naam ‘TAM-omgevingsplan BIC Noord (ASML)’.
Voorgenomen wijziging
De voorgenomen wijziging van het omgevingsplan is bedoeld om het gebied BIC Noord geschikt te maken voor een ASML-campus waarmee de uitbreiding van ASML binnen de Brainport Eindhoven wordt gefaciliteerd. Het plangebied bedraagt ca. 100 hectare, waarvan ca. 35 hectare als uitgeefbare grond ten behoeve van de bedrijfsbestemming zal worden gebruikt. In het plan is veel aandacht voor de bestaande groene omgeving, met belangrijke natuuurwaarden en de landschappelijke inpassing van de campus in deze omgeving. Tevens zal de plaatselijke wegenstructuur in en buiten het plangebied in Eindhoven, Oirschot en Best worden aangepast om de ontwikkeling mogelijk te maken.
Om de wijziging van het Omgevingsplan gemeente Eindhoven mogelijk te maken, wordt gebruik gemaakt van een tijdelijke alternatieve maatregel (TAM). Een TAM-omgevingsplan wijzigt het omgevingsplan juridisch, maar de regels worden technisch niet geïntegreerd in het omgevingsplan.
Participatie
Het participatieproces start op 28 juli 2025 door het digitaal beschikbaar stellen van de documenten op de site van ASML. Op 20 en 21 augustus zullen informatiemomenten worden georganiseerd. Het verloop en het resultaat van het participatieproces wordt bij de wijziging van het omgevingsplan beschreven.
Uitleg kennisgeving en vervolg
Dit is uitsluitend een kennisgeving van het voornemen om een wijziging van het omgevingsplan voor te bereiden. In dit stadium van de procedure liggen geen stukken ter inzage en is er geen gelegenheid tot het naar voren brengen van zienswijzen of advies. In een later stadium zal het ontwerp van de wijziging van het omgevingsplan ter inzage worden gelegd. Op dat moment wordt de gelegenheid tot het naar voren brengen van zienswijzen geboden. Zodra die procedure start zal een nieuwe publicatie plaatsvinden.