Gemeenteblad van Venlo
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Venlo | Gemeenteblad 2025, 281656 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Venlo | Gemeenteblad 2025, 281656 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Burgemeester en wethouders van de gemeente Venlo;
gezien het voorstel van 24 juni 2025;
gelet op artikel 3 van de Algemene subsidieverordening Venlo, zoals vastgesteld tijdens de vergadering van de gemeenteraad van 15 mei 2025;
overwegende dat de geldende subsidieregel wordt ingetrokken en geactualiseerd;
In deze subsidieregel wordt verstaan onder:
sportactiviteiten: georganiseerde, laagdrempelige sport- en beweegactiviteiten die bijdragen aan de lichamelijke en sociale ontwikkeling van inwoners van Venlo, met een focus op jeugd, kwetsbare doelgroepen en het stimuleren van een gezonde leefstijl. Activiteiten vinden plaats onder begeleiding van een volwassene, zijn toegankelijk voor iedereen en worden niet georganiseerd met een winstoogmerk.
De subsidieregel vindt zijn grondslag in artikel 3 van de Algemene subsidieverordening Venlo (hierna: AsV ).
Artikel 3 Subsidiabele activiteiten en doelstellingen
De Venlo.fit Sportvisie 2030 is de basis voor de subsidieregel sport. Deze visie heeft als ambitie zoveel mogelijk inwoners in beweging te krijgen en te houden, dat inwoners plezier hebben aan sport en bewegen en dat sport en bewegen een middel is om gezond op te groeien en een gezonde leefstijl na te streven. Specifieke focus ligt hierbij op onze jeugd, kwetsbare inwoners en de sportverenigingen. De focus van het verstrekken van subsidies ligt op basis van stimulering, daar waar middels activiteiten en projecten een bijdrage wordt geleverd aan de ambities zoals beschreven in de Venlo.fit Sportvisie 2030. De ambities van de Venlo.fit sportvisie 2030 zijn:
Dit speerpunt richt zich op onze jeugd (0-18 jaar). We willen dat onze jeugd opgroeit met sport en bewegen. Dit moet in het DNA van onze jeugd komen en vormt de basis voor een leven lang sport en bewegen. Onze jeugd beweegt momenteel minder en krijgt steeds meer te maken met ongezonde verleidingen wat leidt tot gezondheidsachterstanden. Dit willen we voorkomen, waardoor dit speerpunt enorm belangrijk is voor de gemeente Venlo.
Dit speerpunt richt zich op onze kwetsbare inwoners. Sport en bewegen moet voor iedereen toegankelijk zijn. Doordat wij vergrijzen, willen we ervoor zorgen dat ouderen beter en langer kunnen blijven sporten en bewegen. Voor kwetsbare inwoners, waarbij sport en bewegen minder vanzelfsprekend is (om welke reden dan ook), helpen wij een handje zodat ook zij laagdrempelig kunnen sporten en bewegen.
Sportverenigingen zijn een belangrijke hoeksteen van onze maatschappij op sportief als ook sociaal vlak. De verenigingen moeten we blijven faciliteren. Echter veranderen ook de behoeften van onze inwoners. We willen dat onze verenigingen een belangrijke rol blijven spelen in onze gemeente. Daarnaast moeten we met onze sportvoorzieningen beter inspelen op de behoeften van onze inwoners.
Alle subsidies zijn bestemd voor vrijwilligersorganisaties (sportvereniging of stichting) gevestigd in de gemeente Venlo die middels sportactiviteiten en projecten een substantiële bijdrage leveren aan de ambities uit de Venlo.fit Sportvisie 2030.
Artikel 5 Voorwaarden/verplichtingen
Om in aanmerking te komen voor een subsidie voldoet de organisatie aan de volgende voorwaarden:
De organisatie is aangesloten bij een landelijke, provinciale of regionale organisatie, die de belangen van de betreffende tak van sport(erkend door het NOC*NSF) behartigt. Bij een combinatie vereniging zijn de subonderdelen aangesloten bij de organisaties behorende bij de tak van sport van de subonderdelen.
Bij een stimuleringssubsidie: de vitaliteitsmonitor ‘de vitale club’ op de website van Huis voor de Sport en aanvraagformulier ingevuld te worden. In het aanvraagformulier wordt een beschrijving gegeven over de uitvoering van activiteiten en/of projecten die aansluiten bij een van de pijlers van de Venlo.fit Sportvisie 2030.
Een innovatiesubsidie de vitaliteitsmonitor ‘de vitale club’ op de website van Huis voor de Sport en het aanvraagformulier ingevuld te worden. In het aanvraagformulier wordt een beschrijving gegeven over de uitvoering van activiteiten en/of initiatieven die bijdragen aan vernieuwing binnen uw organisatie. In afwijking op de ASV dient ook de innovatiesubsidie vóór 1 oktober voorafgaand aan het subsidiejaar te worden ingediend.
Artikel 9 lid 1 en 2 leiden tot 90% van het totale beschikbare budget. Nieuwe of innovatieve ideeën komen (additioneel) in aanmerking voor het innovatiebudget van 10%. Wordt er in het betreffende jaar (voor 1 oktober) geen beroep gedaan op de 10% innovatieruimte, dan wordt het budget – indien nodig – toegevoegd aan de overige 90%. Komt er later in een jaar alsnog een vraag voor een nieuw project, dan kan men in het daaropvolgende jaar de aanvraag indienen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-281656.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.