Intrekken voorkeursrechten Urkersingel en Mijnkintbuurt blok 3 - Gemeente Rotterdam

 

Namens het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam wordt bekendgemaakt dat zij op 24 juni 2025 op basis van het mandaat en machtigingsbesluit d.d. 12 september 2024 met nummer 24bb005883 namens de gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten om voorkeursrechten voor twee locaties in de gemeente Rotterdam in te trekken. Het gaat om voorkeursrechten die zijn gevestigd ter uitvoering van het Nationaal Programma Rotterdam Zuid en zijn verlengd door het vaststellen van de bestemmingsplannen ‘Mijnkintbuurt, blok 3’ en ‘Urkersingel’.

 

Het gaat om de voorkeursrechten:

  • 1.

    ‘Urkersingel’ dat op 21 februari 2019 door de gemeenteraad is gevestigd met nummer (19bb12211) voor de gronden aan de Urkersingel, Walchersestraat, Carnissesingel en Goereesestraat.

    Dit voorkeursrecht werd in 2019 gevestigd op basis van artikel 5 van de Wet voorkeursrecht gemeenten.

  • 1.

    ‘Mijnkintbuurt blok 3’ dat op 6 juni 2019 door de gemeenteraad is gevestigd met nummer (19bb16655) voor de gronden aan de Polslandstraat, Boelstraat, Voetjesstraat en Bas Jungeriusstraat.

Dit voorkeursrecht werd in 2019 gevestigd op basis van artikel 5 van de Wet voorkeursrecht gemeenten.

 

Het besluit luidt als volgt:

  • 1.

    Op basis van artikel 9.5 van de Omgevingswet overgaan tot intrekking van de voorkeursrechten voor de locaties Urkersingel en Mijnkintbuurt blok 3, zoals aangegeven op gehechte lijsten (nummer @) en (nummer @) en tekeningen (nummer @) en (nummer @).

     

Intrekken voorkeursrecht

De voorkeursrechten werden voor Urkersingel en Mijnkintbuurt blok 3 ingezet om de regiepositie bij de ontwikkelingen te versterken. Door de voorkeursrechten werden de eigenaren verplicht om bij een voorgenomen verkoop de betreffende woning eerst aan het college aan te bieden.

Inmiddels zijn alle gronden en appartementsrechten die nodig zijn voor de ontwikkeling van Urkersingel en Mijnkintbuurt blok 3 verworven door de gemeente. De voorkeursrechten zijn daarom niet meer nodig en kunnen worden ingetrokken.

 

Gevolgen

Door het intrekken van de voorkeursrechten voor de onroerende zaken zijn de eigenaren vrij om hun eigendom aan derden te verkopen. De inschrijvingen in de openbare registers zullen worden doorgehaald zodat voor derden kenbaar is dat er geen voorkeursrecht meer op ligt.

 

Bezwaar en voorlopige voorziening

Tegen een besluit tot intrekking staat ingevolge de Algemene wet bestuursrecht bezwaar open gedurende zes weken, ingaande de dag nadat dit besluit bekend is gemaakt in het Gemeenteblad. Na het indienen van het bezwaar kan tevens een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Rotterdam, locatie Rotterdam, afdeling Bestuursrecht (Postbus 50951, 3007 BM ROTTERDAM).

 

Als u besluit om bezwaar aan te tekenen tegen het intrekkingsbesluit, dan kunt u het bezwaarschrift richten aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam, Stadsontwikkeling, Afdeling GEX, Team Markt & Contractspecialisten t.a.v. mevrouw E.C. Harpal, postbus 6575, 3002 AN Rotterdam. Het bezwaarschrift kan tot en met 7 augustus 2025 worden ingediend.

 

Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en moet ten minste bevatten:

a. De naam en het adres van de indiener;

b. De dagtekening;

c. Een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht;

d. Een afschrift van het besluit waartegen u in bezwaar gaat;

e. De gronden van het bezwaar.

 

Rotterdam, 25 juni 2025

Namens burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam

 

Naar boven